Star Trek – The Next Generation Filmleri

Star Trek - The Next Generation
Star Trek - The Next Generation
1
Star Trek Generations – Picard ve Kirk

Generations

Star Trek – The Next Generation serisinin ilk sinema filmi olan Generations, afişinden de anlaşılabileceği üzere Enterprise’ın iki kaptanını aynı macerada buluşturuyor. Jean-Luc Picard ve James T. Kirk bozulan dengeleri düzeltmek için işbirliği yapıyorlar ve ölümsüzlüğün peşinde koşan Dr. Soran ile mücadele ediyorlar. Filmde Jean-Luc Picard’ın yaşam ve ölüm üzerine oldukça hoş anlatımları var.

Jean-Luc Picard’ı oynayan Patrick Stewart ve James T. Kirk’ü oynayan William Shatner’a, Dr. Tolian Soran rolünde The Mentalist dizisinden tanıdığımız Malcolm McDowell eşlik ediyor.

2
Star Trek First Contact

First Contact

Serinin ikinci filmi olan 1996 yapımı First Contact, bana göre Nemesis ile birlikte en iyi iki filminden biri. Gemimiz Enterprise ve ekibi bir kez daha Borg ile karşı karşıya geliyor ve dünyayı kurtarmak için geçmişe doğru yolculuğa çıkıyor.

Bu yolculuk sırasında, ilk kez orijinal seride (Star Trek – The Original Series (TOS)) karşılaştığımız ve Warp motorunu ilk geliştiren insan olan Zefram Cochrane’a yardım eden ekibimiz, insanlık tarihinin en önemli olaylarından birine tanıklık etme fırsatı da yakalıyor.

3
Star Trek Insurrection

Insurrection

Serinin üçüncü filminde, ekibimiz Data’nın saldırıya uğrayıp savunma sistemlerini etkinleştirmesi üzerine onun bir araştırma görevi için bulunduğu Ba’ku gezegenine gider ve kendilerini Federasyon‘un da karıştığı bir komplonun içinde bulur. Ba’ku halkını kurtarıp Son’a lideri Ru’afo’nun planlarını engelleme görevini üstlenen ekibimizi bekleyen macerada Jean-Luc Picard’ın yaşam hakkı üzerine düşünceleri ve tartışması etkileyici.

4
Star Trek Nemesis

Nemesis

Star Trek – The Next Generation serisinin son filmi olan Nemesis, William Riker ve Deanna Troi’nin (nihayet) düğünüyle açılıyor ve düğünden sonra her zamanki gibi beklenmedik bir macera kapıyı çalınca Romulan ݝmparatorluğu‘nun ana gezegeni Romulus’a gitmek zorunda kalıyorlar. Kendisinin bir kopyası ile karşılaşan Jean-Luc Picard ve ekibinin bu güçlü düşmana karşı savaşı beklenmedik bir şekilde sona erse de serinin en güzel filmlerinden biri olduğunu söyleyebilirim.