02162401289 Kimin Numarası?
  1. Ana Sayfa
  2. Kimin Numarası?

02162401289 Kimin Numarası?

0

02162401289 numarası, İstanbul Anadolu yakasına ait bir numaradır. Kendisini Anatolia Yatırım firmasının temsilcisi olarak tanıtan bir operatör tarafından, yeni yatırım ürünleri hakkında bilgi alıp bunlara yatırım yapmanız tavsiye ediliyor.

Numaranızı nereden bulduğunuzu sorduğunuzda ise, bu bilgiyi paylaşamayacaklarını söylüyorlar.

02162401289 Nereden Arıyor?

+902162401289 numarası, Türk Telekom altyapısına aittir ancak Türk Telekom’a ait bir numara değildir. Ayrıca, internet üzerinden Anatolia Yatırım şeklinde arama yaptığımızda, böyle bir yatırım danışmanlığı ve aracılık firmasına rastlayamadığımız için, bu aramayı şüpheli olarak nitelendiriyoruz.

Telefon üzerinden herhangi bir yatırım firması ile iletişim kuruyorsanız ve bu firma sizden bilgilerinizi paylaşmanızı istiyorsa, kesinlikle kaçınmanızı öneriyoruz.

Günümüzde internet üzerinden yapılan dolandırıcılıklar son derece arttığı için, kimlik bilgilerinizi kimin aradığından emin olmadan kesinlikle paylaşmayınız. Zaten, birçok banka ve devlet kurumu, sizden özel bilgilerinizin tamamını istemez; bunların sadece küçük bir kısmını doğrulama için talep eder.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen uyarı SMS’lerini ciddiye almanızı ve kendilerini güvenlik birimi üyesi olarak tanıtan kişilerle bilgilerinizi paylaşmamanızı hatırlatırız. Devlet kurumları, ya adresinize tebligat yapar ya da size doğrudan ulaşarak işlem yapar. Asla telefon üzerinden para talebinde bulunmazlar.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın