1, 2 ve 3 Gün Aç Kalarak Kaç Kilo Verilir? Tehlikeli Mi?
  1. Ana Sayfa
  2. Beslenme

1, 2 ve 3 Gün Aç Kalarak Kaç Kilo Verilir? Tehlikeli Mi?

0

2 gün aç kalarak kilo vermek mümkündür. Fakat insan anatomisi gereği 2 gün aç kalmaya elverişli değildir. Bu yüzden bunu denemek oldukça sakıncalı ve riskli bir durumdur. Oruç dahi tutulduğunda 17 saate kadar çıktığını düşündüğümüzde 2 gün aç kalmak oldukça riskli bir durumdur. Besinlerden alınması gereken vitaminleri ve mineralleri gün içerisinde yeterli kadar almak gerekmektedir.

Fiziksel görünüm açısından fit bir vücuda sahip olmanın iki gün aç kalınarak yapılması sonucunda geri dönüşü olumsuz durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden kesinlikle doktorların tavsiye ettiği diyet yöntemlerini seçmek gerekmektedir.

İçindekiler

3 Gün Aç Kalarak Kaç Kilo Verilir?

3 gün aç kalarak da kilo verilebilir. Fakat 2 gün aç kalmadan daha fazla vücuda zarar verebilmektedir. Bu kadar hızlı bir şekilde bu kadar aç kalarak kilo vermek vücut için oldukça zararlıdır. Bu duruma dikkat etmek gerekmektedir. Kesinlikle aç kalınarak kilo verme yöntemi doğru bir yöntem değildir.

Sadece Aç Kalarak Kilo Verilir Mi?

Sadece aç kalarak kilo vermek doğru değildir. Doğru olan, doktor gözetiminde vücut fonksiyonlarınıza uygun bir şekilde diyet yapmaktır. Bu durum kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Bu yüzden her insanın potansiyeli farklıdır. Bu potansiyeli genele yaymak oldukça yanlış bir durumdur. Aç kalmak ise, insan vücuduna yapılan büyük bir yanlıştır.

24 Saat Boyunca Aç Kalırsak Kaç Kalori Yakarız?

Bu durumu oruç ile kıyaslamak mümkündür. Neredeyse 1 gün boyunca yemek yenmediğinde vücut fonksiyonlarınız nasıl yavaşlıyor ve nasıl eylemlerde konsantrasyon düşüyorsa burada da aynı durum bulunmaktadır. Teknik olarak bakıldığında kilo vermek için yapılabilir fakat gün içinde yaşantınızı olumsuz etkileyecektir. Kilo vermek için en sağlıklısı doktor kontrolü ile yapmaktır.

8 Saat Aç Kalarak Kilo Verilir Mi?

8 saat ac kalarak kilo verilir mi
8 saat ac kalarak kilo verilir mi

8 saat aç kalarak kilo vermek mümkündür. Bu durum aralıklı oruç olarak da bilinmektedir. Bu diyet sayesinde 3 hafta içerisinde ortalama 15 kiloya kadar zayıflamak oldukça mümkündür. Kuralları biraz katı ve zor olsa da kurallara uygunluk gösterildiğinde form korumaya ve fit bir vücuda sahip olmaya neden olmaktadır. Zayıflamak isteyen bireylerin denemesi gereken yollardan biridir.

Muhtemelen adını ilk defa duyabilirsiniz. Fakat fazla kilolardan kurtulmak için adım adım ilerlemek için oldukça iyi bir kilo verme şeklidir. Fakat bilinmelidir ki diğer diyetlere göre bir takım katı kuralları bulunmaktadır. Fakat uygulandığında etkisi oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Uygulanmasında da büyük bir dirayet gerekmektedir.

Bu diyetin temeline bakıldığında 8 saat sonunda atıştırmalık ve yiyecekler alındığında 16 saat boyunca bir şey yemeden durmak gerekmektedir. Bu durum kulağa zor gelebilir. Fakat süreklilik halinde bir alışkanlık oluşturacaktır. Bu 16 saatlik süre durumunda, vücudun kendini iyileştirmesi ve kalori yakımı için oldukça önemlidir. 8 saat aç kalarak bu şekilde diyet yapmak halk arasında da “aralıklı oruç” olarak bilinmektedir.

Bu şekilde birçok insan zorlanarak da olsa kilo vermeyi başarmışlardır. Haftada en az 3 gün olmak üzere de yapılabilmektedir. Fakat aynı zamanda isteğe bağlı olarak her gün de yapılabilmektedir. Önemli olan hafta içerisinde sağlıklı, yağsız ve kalorisi düşük ürünleri yemek önemlidir. Diyet listesi incelendiğinde bir takım besinler alınması gerektiği görülmektedir. Bu besinler iyice araştırmalı ve doktor gözetiminde bu diyet yapılmalıdır.

  • Vücuda yararlı meyve ve sebzeler,
  • Hayvansal gıdalar (yağsız ve kalorisi az)
  • Zeytinyağı, pirinç kepeği yağı, tereyağı… Gibi besinler bu diyeti yaparken tercih edilebilmektedir. Fakat yine de bir doktora başvurarak yapmak oldukça önemlidir.
Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın