Arko Nemlendirici Krem pişiğe, sivilceye, kaşıntıya ve yanıklara iyi gelir mi?
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

Arko Nemlendirici Krem pişiğe, sivilceye, kaşıntıya ve yanıklara iyi gelir mi?

+ - 0

Arko Nemlendirici kremi pişik önleyici olarak kullanabilirsiniz. Bebeğinizin altını değiştirirken pişik oluşabilecek bölgeleri temizledikten sonra bu bölgelere az bir miktar uygulamak yeterli olacaktır. Arko nemlendirici kremin kullanım alanları yaygın olsa da tam olarak bir pişik kremi değildir. Çok fazla pişik sorunuyla karşılaşıyorsanız pişik kremi kullanmanız daha doğru olacaktır.  Ayrıca önceden oluşmuş pişikler üzerinde de etkisi yoktur.

Arko Nemlendirici Krem Sivilceye İyi Gelir mi?

Arko nemlendirici krem yağlı bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı sivilcelere iyi gelmez. Fazla kullanımında sivilcelenmeye neden olabilir. Sivilce problemi varsa doktora danışılmalıdır. 

Arko Krem Yanığa İyi Gelir mi?

Küçük yanıklarda arko nemlendirici kremi ilk yardım amaçlı kullanabilirsiniz.  Yanan bölgeye soğuk uygulama yaptıktan sonra kremi uygulayabilirsiniz. Açık yaranız varsa kremi kullanmak doğru olmayacaktır. İleri derece yanıklarda bir sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

Arko Krem Kaşıntıya İyi Gelir mi?

Kuruluktan kaynaklanan kaşıntılara Arko nemlendirici krem iyi gelecektir. Fakat alerjik bir kaşıntısız varsa bu kaşıntıya kremin pek etkili olacağı söylenemez.

Arko krem yüze iyi gelir mi?

Çok kuru bir cildiniz varsa arko krem size uygun bir nemlendirici olabilir. Yağlı bir cilde sahipseniz kremin yapısı da yağlı olduğundan sivilcelenme sorunu ile karışılabilirsiniz. İçerdiği e vitamini sebebiyle cilt bariyerinizi onarmaya yardımcı olur. Cildi nemlendirerek aydınlık pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Nemlendirici Krem Yüze Sürülür mü?

Cilt sağlınız için cilt tipiniz ne olursa olsun günde iki kere nemlendirici kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Yüz için nemlendirici kullanmak yaşlanmanın etkilerini azaltır ve geciktirir. Aynı zamanda güçlü bir cilt bariyerine olanak sunar. Cildiniz nem dengesini korumak için cilt tipinize uygun bir nemlendiriciniz mutlaka olmalı.

Arko Krem Hangi Firmanın?

Arko Krem Evyap Firmasına aittir. Firma, Mehmet Rıfat Evyap tarafından 1957 yılında Erzurum’da kurulmuştur. Firma ilk kuruluş yıllarında sadece sabun üretmiştir. Daha sonrasında Arko nemlendiriciyi piyasaya sürmüştür. Piyasaya sürüldüğü günden beri kullanan kişilerin, uygun fiyatı ve geniş kullanım alanı nedeniyle vazgeçilmezi olmuştur.

Arko Krem Tüylenme Yapar mı?

Cildi ve kıl köklerini besleyen içeriğe sahip olan Arko Krem uzun süreli ve aşırı kullanımında hafif derecede kıllanma sorunu görülebilir.

Arko Krem Cildi Karatır mı?

 Yazın Arko kremi uygulayıp hemen güneşe çıkarsanız kararma sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumun önüne geçmek için kremi güneşe çıkmadan en 30 dakika önce uygulamalı ve güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

İlgili İçerik: BB Krem Yüze Uygulanır Mı?

Arko Nemlendirici Kaş Uzatır mı?

Besleyici etkiye sahip olan Arko nemlendirici krem düzenli kullanım sağlandığında kaşları besler ve uzamasına yardımcı olur. Kaşları gürleştiren Arko krem kaşların dökülmesini önlemeye de yardımcı olur.

Arko Krem Güneş Yanıklarında Kullanılır mı?

İleri derece olmayan güneş yanıklarında ve kızarıklıklarında cildi sakinleştirip nemlendirerek sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olur. İleri derecede güneş yankılanırız varsa bir doktora başvurmak sizin için daha iyi olacaktır.

Arko Krem Göz Altına Sürülür Mü?

Eğer kuru göz altlarınız varsa gözünüze gelmeyecek şekilde ince bir tabaka halinde göz altlarına uygulayabilirsiniz. Eğer yağlı bir cilt ve göz altına sahipseniz Arko krem sizin için uygun olmayacaktır. Kullanımı halinde küçük yağ bezeleri oluşumu ile karşılaşabilirsiniz.

Arko Krem Saça Sürülür mü?

Kuru ve elektriklenen saçlarınız varsa acil durumlarda bir miktar alarak saç dibinize gelmeyecek şekilde saçınıza sürebilirsiniz. Saçınız yağlı ise kullanmayınız.

Arko Krem Kirpik Uzatır mı?

İçerdiği bileşenler kıl köklerini beslediğinden dolayı kirpik uzamasına katkı sağlayabilir. Kirpiklerinize uygularken gözünüze gelmemesine dikkat ediniz. Eski ve temiz bir maskara fırçasına az bir miktar alarak gece yatmadan önce kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

Arko Krem Uçuğa İyi Gelir Mi?

Arka krem, dudaklarda oluşan uçukların tedavisi için kullanılabilir.

Arko Krem Egzamada Kullanır mı?

Arko krem medikal bir krem değildir. Egzama için doktora başvurmalı ve doktorunuzun size reçete ettiği ilaçları kullanmanız sağlınız ve sizin için daha iyi olacaktır.  

Arko Kremi Hamileler Kullanabilir mi?

Bu kremi hamilelerin kullanmasında bir sakınca yoktur. İçerik listesine göz atarak kullanmaya başlayınız. Alerjik olduğunuz içerikler varsa kremi kullanmayı bırakınız.

İlginizi Çekebilir: BB Krem Sivilceleri Kapatır Mı?

Yazar Hakkında

Çanakkale'de eşim ve 3 kedimizle yaşayan, 40 yaşında freelance içerik üreticisiyim. Blog yazmak uzun süredir en büyük hayalimdi. İnsanlara bilgi sunmak, derlediğim bilgilerle ödevlerini yaptıklarını görmek beni çok mutlu ediyor.

Yorum Yazın