Bankadan Para Nasıl Çekilir?
  1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Bankadan Para Nasıl Çekilir?

0

Bankadan para çekmek için birkaç yöntem olduğu bilinmelidir. Bankadan nasıl para çekilir konusunda özellikle ileri yaş grubu insanların merak ettiği konulardan birisidir. Çünkü bankadaki para çekme sürecinin nasıl ilerlediği konusunda pek bir bilgi sahibi değildirler. Birçok genç kişi bankaya giderek veznede sıra beklemek yerine ATM aracılığı ile parasını çekebilmektedir. Ancak ATM üzerinden günlük çekilebilir limitin 5.000 TL olması durumunda kişi teknolojiyle iç içe olsa da banka personeli ile veznede para çekme konusunda destek alması gerekecektir.

Öncelikle hangi bankadan para çekilecekse eğer o banka şubesine gidilerek banka içerisinden vezne işlemleri menüsünden sıra numarası alınmalıdır. Para çekme işlemi için mutlaka nüfus cüzdanınızın yanınızda olması gerekmektedir. Vezne personeline çekmek istediğiniz tutarı söyledikten sonra kimliğinizi isteyecektir. Gerekli kontroller sağlandıktan sonra paranızı size verecektir. Dipnot olarak belirtmek isteriz ki; çekeceğiniz nakit para miktarı çok olacaksa eğer mutlaka boyundan asmalı çanta götürmeniz en iyi sonuç olacaktır. Elinizde veya poşet içerisinde ya da cebinizde taşıyamayacağınız miktardaki paranızı kontrol etmekte güçlük çekebilirsiniz. Peki, ATM den nasıl para çekilir konusunda hiçbir bilginiz yoksa yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Bilinmesi gereken bir konu ATM’den en fazla 5.000 TL günlük çekilebilir limit sınırlaması olduğudur. Paranız hangi banka hesabınızdaysa eğer o bankanın ATM cihazına giderek kartınızı ilgili alana yerleştirdikten sonra kart şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Şifrenizi girdikten sonra adım adım; para çekme, çekmek istediğiniz tutar, makbuz istiyor musunuz sorusuna evet ya da hayır dedikten sonra tamam veya ‘’ onay ‘’ tuşlamanız durumunda birkaç saniye içerisinde çekmek istediğiniz paranız ATM’nin para çıkış ünitesinden size teslim edilecektir. Paranız verilmeden önce kartınızı size teslim edecek olan ATM daha sonrasında paranızı verecektir. Peki, artık bankayla işiniz kalmadı ve banka hesabı nasıl kapatılır sorusuna cevap arıyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Müşteri hizmetlerini arayacak artık banka kartı kullanmak istemiyorum veya hesabımı kapatmak istiyorum diyerek hesabınızı kapattırabilirsiniz. ATM’den hesap kapatma işlemi yapılmamaktadır. Ayrıca banka şubesine giderek banka kartımı veya banka hesabımı kapatmak istiyorum diyebilirsiniz.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın