BB Krem mi Daha iyi CC Krem Mi? Hangisi İyi?
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

BB Krem mi Daha iyi CC Krem Mi? Hangisi İyi?

0

BB kremler leke kapatıcı ve renk dengeleyici olarak kullanılıyorken CC kremler ciltteki ton farklarını dengelemek için kullanılır. Özellikle ciltte bulunan sivilce kızarıklıklarının ya da renk farklılıklarını düzelterek cilde daha nötr bir görünüm verir. Bu sırada cildin nemlenmesini de sağlarlar. BB ve CC krem arasındaki en temel fark kapatıcılık üzerinedir. CC kremler ciltteki ton farklılıklarını gidermeyi hedefler. BB kremler ise hafif bir fondöten etkisi yaratmaktadır. Bu yüzden kapatıcılık isteniyorsa BB krem kullanmak daha iyi sonuç verecektir.

BB Krem Mi Daha İyi Fondöten Mi?

BB krem cilde doğal bir görünüm verir ve cildin renginin eşitlenmesini sağlar. Diğer yandan BB kremler güneş koruyucu özelliklere de sahiptir ve cildin güneş ışınlarından korunmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cildin parlamasına ve yağ dengesinin kontrol altında olmasına da katkı sunarlar. Günlük yapılan makyajlar için BB krem iyi bir tercihtir.

İlgili Yayın: BB Krem Ne İşe Yarar?

Diğer yandan fondöten genelde BB kremden daha fazla kapsama alanına sahiptir. Özellikle daha lekeli bir cilt yapısı veya gizlenmesi istenen bölgeler varsa fondöten leke kapatıcılıkta daha iyi olduğundan tercih edilebilir. Kusursuz makyaj isteyenler için fondöten oldukça önemlidir. Bu yüzden ten makyajında yoğun kapatıcılık, iddialı ve pürüzsüz görünüm isteniyorsa fondöten kullanılır. Günlük olarak ise fondöten kullanımı önerilmez. Yoğun içeriğe sahip olduğundan her gün fondöten kullanmak cildin yorulmasına ve yaşlanma belirtilerine yol açacaktır.

CC Krem Mi Daha İyi Fondöten Mi?

CC krem kapatıcı özelliklere sahiptir. Ciltte kızarıklık, lekele ve çil gibi istenmeyen görünümleri kapatmak için idealdir. Özellikle ciltteki renk farklılıklarını ortadan kaldırmak ve leke görünümünü azaltmak için uygundur. BB kremler gibi hafif bir yoğunluğa sahiptir. Ancak aşırı leke veya kapatılması gereken durumlar söz konusuysa bu durumda fondöten kullanımı daha yerindedir. Fondöten içeriği ile kusursuz makyajın temel taşı olmaktadır. Ten makyajında yoğun kapatıcılık, pürüzsüz ve iddialı bir görünüm tercih ediliyorsa fondöten kullanılmalıdır.

Farmasi CC mi Yoksa BB mi?

Farmasi BB krem cildi canlandırmaya, lekeleri kapatmaya, aydınlık renk vermeye ve korumaya yardımcı olmaktadır. CC kremin de temel olarak özellikleri aynı olmakla birlikte daha yoğun kalıcılık özellikleri gösterir. Özellikle tek kat kapsamında BB kremden CC krem daha kapatıcı özellikler taşır. Bu kapsamda leke ve ten rengi açısından daha iyi bir sonuç elde edilmek isteniyorsa CC krem kullanılmalıdır.

BB Krem ve CC Krem Aynı Anda Kullanılabilir Mi?

BB krem ile CC krem arasında çok fazla fark bulunmamaktadır. Bu kapsamda aynı anda kullanımı gerektiren bir durum yoktur. İkisinden birisi ten durumuna ve istenen görüntüye göre tercih edilerek kullanılabilmektedir. Ancak bazı durumlarda ikisi aynı anda kullanılması gerekiyorsa ikisini kullanmak açısından da sakınca bulunmaz.

İlgili Yayın: CC Krem Ne İşe Yarar?

BB ve CC Krem Arasındaki Farkları

BB ve CC krem arasındaki farklar şu şekilde;

  • CC kremler ciltte meydana gelen ton farklılıklarını hedefler, BB kremler ise hafif fondöten etkisi yaratmaktadır.
  • CC kremler C vitamini açısından zengindir ve cilt tonunun da dengelenmesinde rol oynar. BB kremlerde ise C vitamini bulunmaz.
  • Her iki krem için de açıktan ortaya, ortadan koyuya olacak şekilde renk seçenekleri bulunur.
  • Morluk ve kızarıklık gibi durumları kapatmak için CC kremler daha iyi bir tercih olur.
  • BB kremler yağlı ve sivilceli ciltler için daha uygun özellikler gösterir.
  • CC krem besleyicilik açısından daha zengindir.
içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın