BB Krem Sivilceleri Kapatır Mı? Peki, Lekeleri?
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

BB Krem Sivilceleri Kapatır Mı? Peki, Lekeleri?

0

BB krem sivilceleri kapatmak için etkili bir kremdir. Kremin temel ortaya çıkış nedeni de sivilcelere karşı kullanılmasıdır. Cildin sağlıklı şekilde aydınlanmasını sağlamaktadır. İsmini Blemish Balm tabirinden almaktadır. Cilde uygulandığında canlı ve nemli görünüm oluşturur. Yaz aylarında özellikle pratik kullanım açısından tercih edilmektedir. Yağ oranı düşük olduğundan sivilceleri kapatmak için rahatlıkla kullanılmaktadır. Kapatıcı etkisi sayesinde sivilce izlerinin kötü görünümünden kurtulmayı sağlar. Hava alan ve gözenekleri doldurmayan yapısıyla da cildin kızarmasının önüne geçer.

BB Krem İle Fondoten Arasındaki Fark?

BB krem ile fondöten arasındaki fark içerikleridir. BB krem cilde doğal görünüm verir ve cilt renginin eşitlenmesini sağlar. Diğer yandan BB kremler güneş koruyucu özelliklere de sahiptir. Aynı zamanda cildin parlamasını ve yağ dengesinin kontrolünü de sağlamaktadır. Fondöten ise BB kremden daha fazla kapsama alanına sahiptir. Özellikle leke açısından aşırılık olan ciltler için gizleme olanağı sunar. Ancak içeriği bakımından fondöten günlük olarak kullanılması önerilmez. Uzun süreli ve aralıksız fondöten kullanımı cildin yorulmasına, çabuk yaşlanmasına yol açacaktır.

BB Krem Lekeleri Kapatır mı?

BB krem lekeleri kapatmaya yardımcı olur. İçeriği sayesinde ciltteki lekelerin kapatılmasına doğal bir katkı sunar. Çok lekeli ciltlerde lekelerin hepsinin kapatılmasına yardımcı olmayabilir. Ancak genel olarak güneş ve sivilce gibi lekelere karşı kapatma sunar.

İlgili İçerik: BB Krem Ne İşe Yarar?

Farmasi BB Krem Hangi Ciltler İçin?

Farmasi BB krem hangi ciltler için sorusuna farklı cilt tipleri ile yanıt verilebilmektedir. Yapısı itibariyle az yağ içerdiğinden yağlı ciltlerde kullanıma uygundur. Bu sayede yağlı ciltlerde de harika sonular verir. Kuru ciltler için de kurtarıcı özellikler taşır. Formülünde nemlendirici bileşenler bulunduğu için kuru ciltlerin yapısına uygundur. Cildin nemlenmesini sağlayarak rahatlama sunar. Yoğun formülü hassas cilt tipleri için de kullanım olanağı sunar. Dokusu hafif olduğundan hafif ciltlerde gözeneklerin kapanmasının önüne geçer. Cildin nefes almasını sağlayarak rahatlıkla kullanılabilir. Bunların yanında karma cilt tipleri için de BB krem kullanılabilir. Nemlendirici bileşenler ve yağlanmayı önleyici içeriği ile karma cilde sahip olanlar için ideal bir krem türü olarak öne çıkar.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın