Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Yüze Sürülür Mü?
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Yüze Sürülür Mü?

+ - 0

Bepanthol onarıcı bakım merhemi, herhangi bir zararı ya da yan etkisi bulunmadığından dolayı yüz bölgesine sürülebilmektedir. Bepanthol, Bayer markası tarafından cilt üzerinde çeşitli nedenlerle meydana gelen sorunlar için üretilmiş bir kremdir. Birçok kişi tarafından severek kullanılan bu krem özellikle kuru ciltler ve tahriş olmaya yatkın bölgeler için tasarlanmıştır. Söz konusu bölgeleri kısa süre içerisinde nemlendirerek onarmaktadır.

Bepanthol yalnızca bir bakım kremi değil, birçok hekimin önerdiği ve hatta reçetelerde yer verdiği bir kremdir. Buradan da anlaşılacağı gibi kremin içeriği son derece temiz ve güvenilirdir. Ürünün etken maddesi dekspantenol olarak isimlendirilen Provitamin B-5’tir. Yardımcı maddeler ise nemlendirici, su ve yağdır. Kremi meydana getiren maddeler ve harika bir şekilde dizayn edilmiş formülü, onu birçok kişinin vazgeçilmezi yapmaktadır.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Nerelerde Kullanılır?

Bepanthol onarıcı bakım merhemi kullanılan yerler; diz, topuk, dirsek gibi kuruma ve çatlamaya meyilli bölgeler başta olmak üzere vücudun tüm bölgeleridir. Bepanthol, güvenli içeriğiyle ve yan etkilerinin neredeyse yok denecek kadar az olmasıyla vücudun herhangi bir bölgesinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Bepanthol Krem Yüze Sürülür Mü?

Bepanthol krem yüz bölgesinde herhangi bir zarara yol açmayacağından dolayı rahatlıkla yüze sürülebilmektedir. Bepanthol, cildin elastikiyetini arttırmakta ve böylece de kırışıklıklar üzerinde etkili olmaktadır. Ayrıca cildin nem dengesine kavuşmasını sağlamakta, cildi gençleştirmekte ve güzelleştirmektedir. 

Bepanthol Krem Yüzdeki Lekelere İyi Gelir Mi?

Bepanthol krem yüzdeki lekeler üzerinde iyileştirici bir etkiye sahiptir. Cildimizde sivilce lekeleri, güneş lekeleri, yara lekeleri gibi çeşitli lekeler oluşabilmektedir. Bepanthol, yenileyici ve onarıcı etkisi bulunan bir krem olduğundan dolayı bu lekelere iyi gelen bir kremdir. Dolayısıyla yüz bölgesindeki lekeler için rahatlıkla kullanabilmektedir.

Bepanthol Krem Tahrişe İyi Gelir Mi?

Bepanthol krem tahriş olmuş bölgelerde kullanıldığında o bölgelere iyi gelmektedir. Tahriş olmuş ya da olmaya meyilli bölgeler bu kremin ana hedeflerinden birini oluşturmaktadır. Krem, söz konusu bölgeleri nemlendirip onararak kısa süre içerisinde o bölgelerin iyileşmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla tahriş konusunda ilk başvurulması gereken kremlerden bir tanesidir.

İlgili Yazı: BB Krem Nedir?

Yazar Hakkında

Çanakkale'de eşim ve 3 kedimizle yaşayan, 40 yaşında freelance içerik üreticisiyim. Blog yazmak uzun süredir en büyük hayalimdi. İnsanlara bilgi sunmak, derlediğim bilgilerle ödevlerini yaptıklarını görmek beni çok mutlu ediyor.

Yorum Yazın