1. Ana Sayfa
  2. Gezi
  3. Bozcaada Otelleri | Bozcaada Tatili İçin En İyi Oteller

Bozcaada Otelleri | Bozcaada Tatili İçin En İyi Oteller

bozcaada otelleri

Bozcaada otelleri, ziyaretçilerine masmavi deniz, rengarenk çiçek ve kekik kokulu tepe manzaraları ile şehir hayatından uzak bir tatil fırsatı sunmaktadır. Rum ve Türk mahallerinde bulunan oteller, nostaljik sokaklardaki mimari yapıları ile ziyaretçileri cezbetmektedir. Çanakkale Bozcaada‘da bağ evlerini, küçük koyları, meşhur şarapları ve küçük kafeleri keşfetmek isteyenlere yaz kış ihtiyaç duyacakları her imkanı sunan oteller bulunmaktadır. Bozcaada otelleri en iyi seçenekler, aşağıdaki gibidir:

Aspava Butik Hotel

Feribot iskelesine oldukça yakın olan otel, adanın manzarası en güzel bölgelerinden birinde bulunmaktadır. Limana yürüyerek ulaşılabildiği gibi deniz manzaralı odalarından ya da tepe terasından deniz de seyredilebilmektedir. Teras, bahçe, kablosuz internet bağlantısı, klima, sigara içilmeyen odalar, sigara içme alanı gibi olanakları müşterilerine sunmaktadır. Balayı süiti ve aile odaları olmak üzere iki farklı oda türü bulunmaktadır. Odalar oldukça geniştir ve şık dekore edilmiştir. Hem aile ile hem de arkadaşlar ile çıkılan tatiller için uygundur.

Adres: No:15, Alaybey Mahallesi, Değirmenler Sokak, 17680 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: +90 530 790 91 17

Garden Ada Otel

Otel odalarının mor salkım, sardunya, karanfil ve leylak gibi özel isimleri bulunmaktadır. 16 odası ile hizmet veren Garden Ada Otel, Çınaraltı Kahvesi’ne 800 metre mesafede ve sessizlik arayanlar için ideal bir oteldir. Otel odalarında LCD TV, minibar, klima, saç kurutma makinası, elektronik kasa ve kablosuz internet erişimi bulunmaktadır. Habbele Beach’e 6 km mesafede olması sebebi ile plaja gitmek isteyenler için ideal konuma sahiptir.

Adres: Alaybey, Kumkuyu Mevki Küme Evleri No:56, 17680 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: +90 535 815 71 71

Bozcaada Otel Tavsiye

Athenada Otel

Bozcaada’nın merkezinde bulunan otel 2015 senesinin ağustos ayından beri modern mimarisi ile hizmet sunmaktadır. Eski bir Rum evi, Bozcaadalı bir aile tarafından ahşap tavan görünümü korunarak renove edilmiş ve 4 odalı Athenada Otel adını almıştır. Bozcaada’da bulunan ressam Erdinç Ünlü, alt kattaki iki odanın tavanlarına etkileyici resimler yapmıştır ve bu birçok ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. Odaların banyolarındaki seramikler de yine Bozcaada’da bulunan bir seramik sanatçısının elinden çıkmıştır.

Otelin sahibi ziyaretçilerine kendi teknesi ile özel turlar düzenleyebilmektedir. Günbatımını bir teknede eğlenerek geçirme fırsatını sunmaktadır. Aynı zamanda bu otelde konaklayanlar, kahvaltılarını yat limanındaki kafelerde yapmaktadırlar. Her odada klima, TV, mini buzdolabı ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, 20 Eylül Caddesi NO:68, 17680 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: +90 532 069 63 17

Bertiz Mignon

Rum mahallesinin sessiz sokağında renkli mimarisi ile dikkat çeken 6 odalı bir oteldir. Bozcaada tatili için her detayı düşünülmüş olan bir oteldir. Otelin bütün odaları, standart bir otel odasından daha geniş olmaktadır. Tercihe göre ek yatak eklenmeye müsait odalardır. Odalarda klima, TV, internet, minibar, saç kurutma makinası, kilitli kasa, buklet, bavul koyma sehpası ve askılık bulunmaktadır

Odaların duvarlarında otel yetkilisi ve seramik sanatçısı Mukadder Paçacı’nın tabloları asılıdır. Bozcaada otel tavsiye için ideal bir oteldir. Otel sahipleri kahvaltıda kendi ürettikleri reçelleri servis etmektedirler. Otel müşterilerine Habbele’deki Bertiz Otel’in havuz ve beach’inden %50 indirimli olarak yararlanma imkanı verilmektedir.

Adres: Cumhuriyet, Dikenli Sk., 17680 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: +90 286 697 00 06

Bozcaada En İyi Oteller

Armagrandi Bozcaada

Yaklaşık 100 yıllık bir tarihi olan Bozcaada’nın ilk şarap fabrikası, restorasyon çalışmasından sonra 2006 senesi ile beraber butik otel olarak hizmet vermeye başlamıştır. Restorasyon çalışması esnasında şarap fabrikası ve mahzen olarak kullanılan alanın kendine has mimari özelliklerinin korunmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple Armagrandi Bozcaada ziyaretçileri eski şarap fıçılarını otel içerisinde dekoratif ürün olarak görebilmektedir. Aynı zamanda Demirkol isimli yaklaşık 80 senelik balıkçı teknesi de otelde sergilenmektedir.

Bozcaada merkezinde bulunan otelin limana uzaklığı 300 metredir. Ailesiyle ya da arkadaşlarıyla tatile gitmek isteyenler için uygun bir seçimdir. Aynı zamanda toplantı ve seminer için uygun alanları bulunduğu için tercih edenler iş amaçlı da bu otelde konaklayabilmektedir. Otelin giriş katında sergi bulunmaktadır. 26 adet odası ile hizmet veren otelin odalarında kablosuz internet bağlantısı, TV, banyo, ısıtma sistemi, saç kurutma makinesi ve klima hizmeti bulunmaktadır.

Adres: Alaybey, Dolaplı Sk. No:6, 17680 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: +90 286 697 84 24

Bademlik

Rum mahallesindeki Bozcaada otelleri arasında olan Bademlik, Bozcaadalı bir mimar tarafından tasarlanmıştır. Bozcaadalı bir ailenin işlettiği otelin 2 kişilik 2 tane ve 3 kişilik 3 tane olmak üzere toplam 5 odası bulunmaktadır. Otel odalarında klima, TV, internet, minibar ve saç kurutma makinası vardır. 10 yaşından küçük çocuklar otele kabul edilmemektedir.

Eskiden badem ağaçları ile dolu olan bir yer olduğundan, otelin ismi Bademlik olarak konulmuştur. Yüksek ve havadar bir noktada bulunan otelin özel otoparkı da vardır. Çevre yoluna yakındır. Odalarından biri bodrum katta olduğu için bazen ziyaretçiler bu odayı seçmekte tereddüt edebilmektedir. Ancak iç tasarımı ve aydınlık olması sebebi ile ziyaretçiler için diğer odalardan farksızdır.

Adres: Cumhuriyet, Asmalı Fırın Sk. No : 19, 17680 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: +90 530 657 30 17

Albatros Otel

Rum mahallesinde 2011 sezonundan beri hizmet veren otel konum itibari ile Bozcaada’da tatil yapacak olanları cezbetmektedir. Kilise caddesine ve restoranlar sokağına yakın, Bozcaada otelleri denize sıfır olarak ideal bir seçenektir. Sadece 3 dakika yürüyerek denize ulaşılabilir olması sebebi ile tercih edilen 14 odalı bir oteldir. Otel odalarında klima, TV, internet ve minibar hizmetleri bulunmaktadır.

Ziyaretçiler otelin duvarlarında Yiğit Başak’ın reprodüksiyonlarını görmektedir. Otelin ismini taşıyan albatroslar otelde bir duvara Erdinç Ünlü tarafından resmedilmiştir. Otel odalarının iki cephesi olduğu için güneşin durumuna göre ziyaretçiler istedikleri cepheyi kullanabilmektedirler. Açık büfe olarak kahvaltı verilmekte ve otelin özel kahvaltı salonu bulunmaktadır.

Adres: Cumhuriyet, Gürsel Sk. No:18, 17680 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: +90 536 771 65 44

Aloha Otel

Uzun yıllardır tatillerini Çanakkale Bozcaada’da geçiren bir ailenin 2018’de hizmet vermeye başlamış olan otelidir. Kasaba merkezinde, kale arkasında, kayaların üzerinde bulunan Aloha Otel; konumu ve manzarası ile ziyaretçilerin dikkatlerini çekmektedir.

Hem gündüz hem de gece manzarası ile cezbeden otelin 14 odası vardır. Manzaralı terası bulunan otelde odalarda da klima, internet, saç kurutma makinası ve buklet bulunmaktadır. Aloha Otel’in sahibi olan Kalender Ailesi, Aloha Otel’e ek olarak otellerinin karşısında bulunan Yılmaz Pansiyon’u devralarak Aloha 2 ismi ile işletmeye devam etmektedirler.

Adres: Cumhuriyet, Merdivenli Sk., 17680 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: +90 542 593 82 80

Bozcaada Tatil Otel

Bozca Oda

Bozcaadalı ve Bozcaada’yı sık sık ziyaret eden bir mimarın Rum mahallesinde bulunan otelidir. 8 odalı olan bu otel, yaz kış hizmet vermektedir. Standart ve deluxe oda seçenekleri bulunmaktadır. Deniz manzaralı veya taş oda seçimi ziyaretçilere aittir. Sade ve şık döşenmeye özen gösterilen odalarda danteller, ahşap oymalar ve mozaik dekorasyonlar dikkat çekmektedir.

Otelin teras katının deniz ve ada manzarası olduğu için kahvaltılarda ya da gün içerisinde ziyaretçiler manzara eşliğinde keyifli vakit geçirebilmektedirler. Otoparkı da bulunan otelin odalarında klima, kalorifer, TV, internet, minibar, saç kurutma makinesi ve kilitli kasa bulunmaktadır.

Adres: Cumhuriyet, No: 14 Çanakkale, Bozcaada Müftülüğü, 17680 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: +90 534 527 24 14

Apollon Otel

2005 senesinden beri 21 odası ile yaz kış hizmet vermektedir. Manzaralı terasa sahip olan otel Türk mahallesi’nde bulunmaktadır. Deniz ve kale manzarası ile ziyaretçileri cezbetmektedir. Otel odalarının bazıları 3 kişilik hale getirilebilmektedir.

Otel odalarında klima, TV, internet, minibar, saç kurutma makinası ve buklet bulunmaktadır. Kışın ziyaret edenler kapalı oturma bölümünde şömine başında keyifli vakit geçirebilmektedirler. Otelin kendi otoparkı olduğu için ziyaretçiler rahat etmektedirler.

Adres: Alaybey, Değirmenler Sk. No 8, 17680 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: +90 286 697 01 64

Mine Tatil Evleri

Şehir hayatından bıkmış olanlar için Bozcaada’nın kuzeyindeki Çayır Yolu’nda bulunan bir oteldir. Merkezden uzak olmasının yanı sıra, geniş bahçesi ile ziyaretçilerine doğayla baş başa tatil yapma imkanı sunmaktadır. Odalarda TV, ücretsiz Wi-Fi erişimi, oturma alanı, set üstü ocak, buzdolabı ve banyo bulunmaktadır.

Adres: Tıklayınız.
Telefon: +90 554 362 70 14

Aika Akvaryum

Akvaryum Koyu’na 10 dakikalık yürüme mesafesinde olan 9 odalı bir oteldir. Dalış yapanların favori yeri olan Tuzburnu’ndadır. Odalarında TV, özel banyo, saç kurutma makinası, buklet, ücretsiz Wi-Fi erişimi vardır. Ücretsiz otoparkı olduğu gibi araç ve bisiklet kiralama imkanı da sunmaktadır.

Bozcaada otelleri arasında olan Aika Akvaryum’da ziyaretçiler deniz manzaralı bahçe ve terasların tadını çıkartabilmektedirler.

Adres: Alaybey Mah., Namazgah Cad. No:8, 17680 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: +90 533 429 70 06

Çanakkale Bozcaada’nın en güzel otellerini sizin için derledik, Çanakkale Merkez’deki en güzel oteller hakkında bilgi edinmek için, Çanakkale Merkez Otelleri başlıklı yazımızı da mutlaka tavsiye ediyoruz. Bilgilerde eksiklik veya değişiklik olduğunu düşünüyorsanız veya eklemek istediğiniz tesis varsa, lütfen aşağıdaki yorum özelliği veya İletişim formumuz ile bize ulaşın. Beğendiyseniz, sosyal medyada paylaşmanız, bizim için en büyük teşekkür olacaktır.