1. Ana Sayfa
  2. Gezi
  3. Çanakkale Merkez Otelleri

Çanakkale Merkez Otelleri

canakkale merkez otelleri

Çanakkale merkez otelleri bölgeye tatil ya da turistik amaçlı gelmekte olan kişilerin konaklama ihtiyaçlarına göre farklılıklar içermektedir. Bu nedenle seçim yapılırken de öncelikli olarak ziyaretçilerin ihtiyaçları ele alınmakta ve bu doğrultuda bir yönlendirme yapılmaktadır. Bu yazımızda, en konforlu Çanakkale Otelleri nerede ve hangi hizmetleri sunuyor öğreneceksiniiz.

Bölgede çok lüks oteller bulunmakta olup bunun yanı sıra bölgenin tarihi dokusunu yansıtmakta olan butik oteller de bulunmaktadır. Çift olarak kalmak isteyenlere yönelik ya da aile tatili yapmak isteyenlere yönelik bu otellerden birisi rahatlıkla seçilebilmektedir.

Merkez otellerinin avantajları, bölgede gezilecek yerlere kolay ulaşım olanağının sunulması olarak bilinmektedir. Çanakkale çok büyük bir alana sahip olmadığı için toplu taşıma araçları ve vapurlarla çok keyifli geziler yapılabilmektedir.

Parion Otel

Çanakkale merkez otelleri içerisinde yer almakta olan Parion Otel içerisinde farklı müşterilere uygun olarak oda seçenekleri bulunmaktadır. Standart ya da ekonomik oda gibi tercihler ile farklı bütçelere hitap eden seçenekleri barındırmaktadır.

Otel konaklaması dahilinde kahvaltı dahil ücretlendirmeler yapılmaktadır. Fakat akşam yemeği ve öğlen yemeği ücrete dahil edilmemektedir. Bunun yanı sıra sabah 06.00 ila 10.00 saatleri arasında kahvaltıdan ücretsiz yararlanılabilmektedir.

2014 yılından bu yana hizmet vermekte olan otel içerisindeki temizlik koşullarının iyi bir seviyede olması sayesinde sağlık sertifikası bulunduran bir otel olarak bilinmektedir. Günlük olarak odaların temizliği yapılmakta olup pandemi sürecinde bile gönül rahatlığı ile tercih edilebilmektedir.

Adres: İsmet Paşa Mh. Demircioğlu Cd. No : 130, 17000, Türkiye
Telefon: +90 286 222 02 22

Çanakkale Merkez Otelleri

Kolin Hotel

2003 yılından bu yana hizmet vermekte olan köklü bir otel olmasının yanı sıra ücretleri dahilinde kahvaltı paketi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra alternatif yiyecek ev içecekler ise ücretli olarak servis edilmektedir.

Denize ortalama 50-100 metre uzaklıkta olan otel içerisinde açık ve kapalı yüzme havuzları bulunmaktadır. Özellikle çocuklu misafirler için deniz tercih edilmemesi durumunda çocuk havuzları da iyi bir alternatif olarak tercih edilebilmektedir.

Adres: Boğazkent, Atatürk Cd. No:2, 17100 Kepez / Çanakkale
Telefon: +90 286 218 08 08

Büyük Truva Hotel

Standart ve Suit oda seçenekleri ile misafirlerini ağırlamakta olan otel işletmesi 2012 yılında yenilenen yüzü ile yeni bir hizmet anlayışı geliştirmiştir. Merkezde bulunan pek çok alana yakınlığı dolayısıyla tercih edilmekte olan otel konaklaması dahilinde kahvaltı hizmeti de bulunmaktadır.

Otel içerisinde restoran ve kafeler bulunmakta olup günün farklı saatlerinde bu alanlardan yiyecek ve içecek satın alınabilmektedir. Aynı zamanda isteğe bağlı olarak tesis bünyesinde araç kiralama hizmeti de alınabilmektedir.

Adres: Cevat Paşa, Mehmet Akif Ersoy Cd. No:2, 17000 Çanakkale Merkez
Telefon: +90 286 217 10 24

Avec Hotel

Hotel içerisinde standart odaların yanı sıra müşteri profiline göre değişmekte olan lüks odalarda bulunmaktadır. Her bir oda özelliğine bağlı olarak ücretlendirmeler değişmekte olup bu ücretler dahilinde kahvaltı servisi bulunmaktadır.

Havaalanına 1 km uzaklıkta olan otel aynı zamanda merkeze de ortalama 3 km uzaklıkta konumlanmıştır. Otel içerisinde konaklama yapmakta olan müşterilerin masaj hizmetlerinden yararlanmaları mümkün olduğu gibi aynı zamanda kongre ya da konferans alanları sayesinde toplantılar için de tercih edilebilmektedir.

Adres: Çanakkale-Bursa Karayolu 4. Km, 2. sokak NO:2/1, 17100 Karacaören/Çanakkale
Telefon: +90 286 286 00 00

Akol Hotel

Çanakkale merkezde yer alması nedeniyle tercih edilmekte olan hotelin 2+2 ya da 3+1 olmak üzere geniş oda seçenekleri bulunmaktadır. Bu sayede aile olarak konaklama yapmak isteyenler için de uygun bir hotel olduğu bilinmektedir.

Bölgede konaklama yapmak isteyenler için aynı zamanda tur danışma hizmetleri de bulunmaktadır. Bu sayede Çanakkale’de gezilmesi gereken yerlerin tur eşliğinde eksiksiz bir biçimde gezilmesi de sağlanabilmektedir.

Adres: Cevat Paşa, Kayserili Ahmet Paşa Cd. No:32, 17000 Çanakkale Merkez
Telefon: +90 286 217 94 56

Çanakkale Merkez Otelleri

Grand Anzac Hotel

Grand Anzac Hotel, Çanakkale merkezde yer alan tarihi saat kulesinin hemen arkasında bulunmaktadır. Bu nedenle bölgedeki tüm önemli yerlere ulaşımın kolay olması nedeniyle de konaklama tercihleri arasında yer almaktadır.

Hotel içerisinde aynı zamanda yöresel lezzetlere ulaşılabilecek oldukça kaliteli restoranlar bulunmakla birlikte aynı zamanda farklı tatları denemeyi sevenler için de Çanakkale’ye özgü yiyecekler sunulmaktadır.

Adres: Kemalpaşa, Kemal Yeri Sk. No:11, 17100 Çanakkale Merkez
Telefon: +90 286 216 00 16

Yurdakul Hotel

Yurdakul Hotel, açık büfe kahvaltı hizmeti sunmakta olan bir konaklama fırsatı olarak bilinmekle beraber hotel içerisinde alınacak olan farklı yiyecek ve içecekler ise ücrete dahil edilmemektedir.

Çanakkale merkeze yakın olmasının yanı sıra aynı zamanda havaalanına da oldukça yakın bir konum olduğu için uzak mesafeden gelmekte olan kişiler için de tercih edilebilir hoteller arasında yer almaktadır.

Tesis içerisinde ücretsiz internet olanakları bulunmakla beraber aynı zamanda oda içerisinde TV ve oda kasası gibi imkanlar da yer almaktadır. Bunun yanı sıra yemek sonrası tercih edenler için bar keyfi de yapılabilmektedir.

Adres: Barbaros, Troya Cd. No 135, 17100 Çanakkale Merkez
Telefon: +90 286 501 01 01

Sarıçay Hotel

Çanakkale merkez otelleri içerisinde yer almakta olan Sarıçay Hotel, oda kahvaltısı ile hizmet vermekte olan konaklama adreslerinden birisidir. Oda içerisinde TV ve telefon olanakları bulunmakla beraber ihtiyaca bağlı olarak oda kasası da mevcuttur.

Kongre ve konferanslar için de uyumlu bir otel olduğu için isteğe bağlı olarak iş konaklamaları da yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra kapalı restoranı bulunduğu için otel dışından yemek yenmesine gerek kalmamaktadır.

Adres: Barbaros Mah, Reşat Tabak Sk. No: 18, 17020 Çanakkale Merkez
Telefon: +90 286 216 00 20

Cura Hotel

Çanakkale merkezin sağlık sertifikalı hotelleri arasında yer alan Cura Hotel, çok geniş dezenfektan olanakları ile hizmet vermektedir. Düzenli olarak hem toplu kullanım alanları hem de odaları temizlenmektedir.

Tesis içerisinde ücretsiz kahvaltı olanağı olmasının yanı sıra öğren ve akşam yemekleri ücret dahilinde olmamaktadır. Tesis içerisindeki restorandan istenen menüler tercih edilerek lezzetli yemekler ile tanışılabilmektedir.

Çanakkale Şehitlik Otelleri

Tesis içerisinde evcil hayvan kabul edilmemekte olup oda standartları içerisinde çiftler için de aileler için de uygun olan farklı oda seçenekleri bulunmaktadır. Bu sayede kişi sayısına bağlı olarak istenen odalar tercih edilebilmektedir.

Tesis 2016 yılında yenilenmiş ve kalitesini arttırmıştır. Merkeze yakın olmasının yanı sıra havalimanına da yakın olduğu için araç kiralama ile kolay bir biçimde konaklama alanına ulaşılabilmektedir.

Adres: Barbaros, Troya Cd. No:26, 17020 Çanakkale Merkez
Telefon: +90 286 220 02 10

Hotel Helen Park

Hotel Helen Park, oda kahvaltısı ile hizmet vermekte olan otellerden birisi olarak bilinmektedir. Kahvaltı dışında gün içerisinde tesis bünyesinde alınmakta olan yiyecek ve içecekler için ise ekstra ücret ödemesinin yapılması gerekmektedir.

Ücretsiz internet olanağı bulunmakta olan hotelin aynı zamanda odalarında TV ve oda kasası gibi özellikleri de mevcuttur. Bunun yanı sıra konferans ve toplantılar için de kullanım alanları bulunmaktadır.

Adres: Kemalpaşa, Cumhuriyet Blv. No:57, 17100 Çanakkale Merkez
Telefon: +90 286 212 18 18

Figen Hotel

Oda kahvaltı konsepti ile hizmet vermekte olan Figen Hotel kapsamında tek kişilik ya da aileler için uygun olan oda seçenekleri bulunmaktadır. Oda büyüklükleri de kişi sayısına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Hotel içerisinde kapalı restoran bulunmakta ve ücreti mukabilinde bu restoran bünyesinde yeme içme servislerinden yararlanılabilmektedir. Hotel ücretleri kapsamında yalnızca kahvaltı seçeneği dahil edilmektedir.

Adres: İsmetpaşa, Mercan Sk. No 41, 17100 Çanakkale Merkez
Telefon: +90 553 911 02 14

Çanak Hotel

Çanakkale merkezde bulunan Çanak Hotel, 2012 yılında yenilenen yüzü ile hizmet vermeye başlamış bu kapsamda oda kahvaltılı konaklama olanağı sunulmaktadır. Kahvaltı dışında ücret dahilinde otel içerisinden farklı yemekler tercih edilebilmektedir.

Hotel içerisinde masaj salonları ve Fitness salonları bulunduğu için konaklama olanaklarının yanı sıra dinlenmek ve rahatlamak isteyenlere yönelik de alternatif alanlar bulunduğu bilinmektedir.

Hotel bünyesinde yalnızca kapalı alan restoranları değil yanı zamanda açık alanlardan oluşan restoranlar da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kongre ve konferans salonları da yer aldığı için bu olanaklar dahilinde iş toplantıları da yapılabilmektedir.

Adres: Cumhuriyet Meydanı, Dibek Sk. NO:1, 17100 Çanakkale Merkeze
Telefon: +90 286 214 15 82

Temizay Hotel

Temizay Hotel konaklama merkezi, Çanakkale’de merkezi bir konumda bulunmasının yanı sıra aynı zamanda havalimanına da ortalama 3 km mesafede olduğu için yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilebilmektedir.

Feribot iskelesine de yakın bir konumda olduğu için özellikle Çanakkale’yi gezmek için gelenlerin tercih ettiği bu hotel aynı zamanda merkezde bulunan Aynalı Çarşı gibi meşhur alanlara da kolay ulaşılabilir bir konumdadır.

Tesis kapsamında 100 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Bu nedenle kalabalık turların da aynı anda bu tesis içerisinde konaklaması mümkün olduğu gibi içerisinde bulunan aile odaları da tercih edilebilmektedir.

Adres: Cumhuriyet Meydanı No: 9 Çanakkale
Telefon: +90 286 212 87 60

İntepe Poseidon Butik Otel

Boğaz manzaralı bir konaklama yapmak isteyenler için iyi bir alternatif olan İntepe Poseidon Butik Otel, otantik konsepti sayesinde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Çok geniş kapasiteli otellere karşın daha samimi bir ortam tercih edenler için de iyi bir alternatif olarak bilinmektedir.

Oda kahvaltılı olarak hizmet vermekte olan otel içerisinde yöresel yemeklerin de tadına bakılabilecek kaliteli bir restoran bulunmaktadır. Bu restoran içerisinde ücreti dahilinde yemek yenebilmektedir.

Adres: Merkez Mahakkesi 18 mart caddesi no 69, 17100 Erenköy / Çanakkale
Telefon: +90 286 223 34 45

Çanakkale Merkez Otelleri

Set Özer Hotel

Modern konseptleri ile farklı müşteri kitlelerine hitap etmekte olan Set Özer Hotel, konum olarak da hem merkeze hem de Çanakkale içerisindeki görülmesi gereken yerlere yakınlığı ile tercih edilmektedir.

Hotel hizmetleri dahilinde oda kahvaltısı bulunmakta ve bunun yanın sıra ücrete dahil olmamak ile birlikte restoran içerisinden farklı öğün yiyeceklerin satın alınması da mümkün olmaktadır.

Adres: Kemalpaşa, Kemal Yeri Sk. No: 14, 17100 Çanakkale Merkez
Telefon: +90 286 213 02 92

Kale 17 Hotel

Kale 17 Hotel, Çanakkale merkez otelleri arasında, uzun yıllardır hizmet vermekte olan bir Hotel olarak bilinmektedir. Konum bakımından pek çok yere yakın olmasının yanı sıra aynı zamanda oda seçenekleri de farklı olduğu için aile ay da çiftlere uygun tercihler yapılabilmektedir.

Oda kahvaltısı ile hizmet verilmektedir. Konaklama ücretleri verilirken bu ücret dahilinde oda kahvaltısı da alınabilmektedir. Kahvaltı dışındaki yiyecekler için ise ekstra ücret ödemesinin yapılması gerekmektedir.

Adres: Kemalpaşa Mah. Matbaa Sk. No:7 D:2/B, 17100 Çanakkale
Telefon: +90 286 217 50 50

Sunsan Hotel Çanakkale

Çanakkale merkezde bulunan deniz manzaralı Hotellerden birisi olan Sunsan Hotel aynı zamanda geniş ve ferah odaları nedeniyle de tercih edilmektedir. Merkezi bir konumda olmasının yanı sıra sahile yakın olduğu için havalimanına ortalama 8 kilometre mesafede bulunmaktadır.

Sunsan Hotel hizmetleri kapsamında oda kahvaltısı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra oda içerisindeki TV ve internet bağlantısı gibi hizmetler de konaklama sürecinde keyif verici özellikler olarak bilinmektedir.

Hotele ait olarak bilinen açık ve kapalı restoranlar bulunmaktadır. Müşterilerin kendi istedikleri menüye konaklama alanı içerisinde ulaşmaları mümkün olduğu gibi isteğe bağlı olarak tesis dışından da yemek yiyebilmektedirler.

Adres: Hasan Mevsuf Caddesi No:31 Dardanos/ Çınarlı Köyü 17100 Çanakkale
Telefon: +90 286 247 09 00

Ataol Troya

Oda kahvaltısı hizmetleri ile birlikte satın alınabilen konaklama hizmetleri dahilinde öğlen ve akşam yemeği servisi bulunmamaktadır. Hotel içerisinde yer alan kapalı restorandan isteğe bağlı menüler ekstra ücretler ile tercih edilebilmektedir.

Merkezi bir konumda bulunmakta olan Hotel, uzun yıllardır hizmet vermekte olup Çanakkale içerisinde gezilecek ve görülecek yerlere kolay ulaşmak isteyen misafirlerin tercihleri arasında yer almaktadır.

Adres: Kemalpaşa Mah, Kızılay Cafer Türker Sk. No:11, 17000 Çanakkale Merkez
Telefon: +90 286 230 01 32

Park Suite Otel

Park Suite Otel, Çanakkale Havalimanı’na 2 km mesafede olması nedeniyle en yakın konaklama merkezlerinden birisi olarak bilinmektedir. Yalnızca havalimanına değil aynı zamanda merkezi konumda olan pek çok farklı yere de yakınlığı nedeniyle tercih edilebilmektedir.

Adres: Hacıoğlu Mustafa Sk., 17110 Kepez, Çanakkale
Telefon: +90 286 262 00 67

Grand Ece Otel

Grand Ece Otel, oda kahvaltısı hizmetleri ile konaklama olanağı sunan oteller arasında yer almaktadır. Sabah 08.30 ile 10.30 arasında oda kahvaltıları alınabilmekte olup diğer öğünler için ekstra ücret ödenmesi gerekmektedir.

Çanakkale merkez otelleri içerisinde yer almakta olan Grand Ece Otel havalimanı başta olmak üzere gezilmesi gereken hemen her yere yakınlığı ile bilinmektedir.

Adres: Kemalpaşa, Değirmenlik 1. Çk Sk. No:4, 17100 Çanakkale Merkez
Telefon: +90 286 213 93 45

Çanakkale Merkez’in en güzel otellerini sizin için derledik, Çanakkale Bozcaada’daki en güzel oteller hakkında bilgi edinmek için, Çanakkale Bozcaada Otelleri başlıklı yazımızı da mutlaka tavsiye ediyoruz. Bilgilerde eksiklik veya değişiklik olduğunu düşünüyorsanız veya eklemek istediğiniz tesis varsa, lütfen aşağıdaki yorum özelliği veya İletişim formumuz ile bize ulaşın. Beğendiyseniz, sosyal medyada paylaşmanız, bizim için en büyük teşekkür olacaktır.