Cinsel Sağlık Sorunları ve Tedavisi
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Cinsel Sağlık Sorunları ve Tedavisi

0

Cinsel sağlık sorunları hem kadın hem de erkeklerde normal olarak kabul edilen sorunlar arasında yer alırlar. Cinsel organda eğrilik nedir ve nasıl tedavi edilir? Bu durumda çok sık meydana gelen bir sağlık sorunudur. Cinsel sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak adına tedavi sürecine girilmesi gerekir. Cinsel sağlık sorunlarını tedavi ederken de hangi sorunların ne gibi sebeplerden kaynaklı olarak ortaya çıktığını bilmeniz gerekir. Erkeklerin cinsel sağlık konusunda en çok yaşadığı sorun sertleşme ve erken boşalma sorundur.

Cinsel İsteksizlik Nedenleri

Cinsel isteksizlik ile birlikte pek çok farklı cinsel sağlık sorunları da ön plana çıkmaya başlar. Cinsel isteksizlik pek çok duruma bağlı olarak meydana gelen bir sağlık sorunudur. İlk olarak nedenleri belirlenip daha sonrasında da tedavinin yapılması gerekir. Şu gibi nedenlerden dolayı cinsel isteksizlik meydana gelir;

  • Daha çok erkeklerde meydana gelen isteksizlik durumu yanlış beslenme de alkol tüketimi sonucunda ortaya çıkabilir.
  • Erkeklerin çok fazla sigara tüketimi sonucunda da cinsel açıdan isteksiz olma durumu meydana gelir.
  • Cinsel gücü arttırmak için kullanılan ilaçlar da doz aşımı olduğu zaman isteksizlik meydana gelir.

Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Cinsel isteksizlik gibi bir sorun ile karşı karşıya kalan kişilerin ilk olarak tedavi olarak stres ve sıkıntılı yaşamı ortadan kaldırması gerekir. Stres ve sıkıntı ile karşı karşıya kalan kişilerde bir süre sonra cinsel sorunlar kendini göstermeye başlar. Erkekler ve kadınlar cinsel ilişkide isteksiz oldukları zaman partnerleri de bu durumdan etkilenir. Bu gibi bir sorun ile karşı karşıya kaldığınız zaman uzman bir hekime başvurarak tedavisini en doğru şekilde sağlama imkanınız oluşur. Genelde ilaç kullanımı sonucunda bu sorun ortadan kalkar. Tedavi için özel ilaç ya da jeller doktor kontrolünde kullanılabilir.

Penis Eğriliği Nedir?

Erkeklerde ortaya çıkan diğer bir cinsel sağlık sorunu da penis eğriliğidir. Penis eğriliği, penis gövdesinde anormal olacak şekilde gelişen bağlar sebebi ile meydana gelen bir hastalıktır. Bu gibi bir durum söz konusu olduğu zaman mutlaka uzman bir hekime başvurarak gerekli olan tedavi sisteminin uygulanması gerekir. Penis eğriliği nasıl anlaşılır konusu da merak edilir. Cinsel organda eğrilik nedir konusu çok merak edilir. Penisin sağ ya da sola doğru eğimli olması durumunda penis eğriliğini anlamanız mümkün olur. Aynı zamanda idrar esnasında idrarın belirli bir yöne doğru gidiyor olması da etkileri arasında yer alır. Bu gibi durumlar gözlemlendiği zaman mutlaka uzman bir hekime başvurarak tedavi edilmesi gerekir. Sünnet esnasında yaşanan sorunlar penis eğriliği sorununu meydana getirebilir.

Erkeklerde Cinsel Sağlık Sorunları

Erkeklerde kadınlara nazaran daha yaygın bir cinsel sağlık sorunu vardır. Erkeklerde en çok karşılaşılan cinsel sağlık sorunları ereksiyon ve erken boşalma sorunu olur. Bu gibi sorunlar tedavi edilmez ise cinsel sağlık ile ilgili çok daha ciddi sorunlar meydana gelir. Erkeklerin sağlıklı bir cinsel hayat yaşaması için en önemli konulardan biri istektir. Cinsel istek olmadığı zaman hiçbir şekilde sağlıklı ilerleyen bir cinsel hayat söz konusu olmaz. Bundan dolayı da cinsel hayatı en iyi haline getirmek için düzenli kontroller yapılmalıdır. Erkeklerde yaşanan cinsel sağlık sorunları kadınları da etkiler.

Kaynak: https://www.sertlesme.net/tr/

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın