Popüler Çocuk Güneş Gözlüğü Markaları Neler?
  1. Ana Sayfa
  2. Alışveriş

Popüler Çocuk Güneş Gözlüğü Markaları Neler?

0

Güneş hayatın enerji kaynağı olduğu bilinen bir gerçektir. Güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmaz cilt ve göz hastalıklarına yakalanma riskinizi arttırır. Bu sebeple yaz ve kış aylarında güneş gözlüğü ve güneş kremini hayatınızdan eksik etmemelisiniz. Özellikler çocuklar cilt hassasiyetleri, göz hassasiyetleri açısından yetişkinlerden daha büyük risk grubunu oluştururlar. Sağlıklı bir hayat için her yaş grubunun güneşin zararlı ışınlarından korunması gerekir. Çocuk güneş gözlüğü de, çocuklarınızın gözlerini güneşin zararlı ışınlarından korumak için olmazsa olmaz aksesuarlardan biridir.

Çocuklar için güneş gözlüğü seçerken stiline uygunluğu kadar sağlamlığı önemlidir. Kaç yaş itibariyle kullanılması gerektiği konusunda farklı görüşler olduğu için uzmanınıza danışıp karar vermeniz en doğrusu olacaktır. Güneşin zararlı ultraviyole ışınlarının gözlere ve cilde verebileceği zarardan çocuklar yetişkinlerden daha fazla etkilenir. Bu yüzden çocuklar için olan güneş gözlüğü modellerinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan ilki UV ışınlarının %99 oranında kesebilmesidir. Çocuklar sürekli hareket halinde oldukları için dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da gözlüğün yüze tam oturması ve hafif olmasıdır. Özkan Optik çocuk güneş gözlüğü modellerinde UV ışınlarından koruyucu, hafif ve sağlam marka çeşitliliği sunmaktadır.

en iyi cocuk gunes gozlukleri
en iyi cocuk gunes gozlukleri

VOGUE güneş gözlükleri, New York’ta kurulan; moda, güzellik, kültür ve yaşam gibi konuları barındıran aylık dergi ile aynı isimle 1973 yılında kurulmuş ve o günden beri kadın, erkek ve çocuk güneş gözlüğü seçeneğiyle sektörün güvenilir markalarındandır. %100 UV ışınlarından koruması ve 2 yıl garantisi olmasıyla çocuklarınız için güvenilir markalardandır. Kırmızı, mavi ve pembe çerçeve seçenekleriyle çocuklarınızın renklerini seçebilirsiniz.

CEBE çocuk güneş gözlük modelleri farklı renk seçenekleri, çocukların hareketlilikleri sebebiyle yaşanabilecek olası kazalara karşı sabitlenebilir modelleriyle güvenilir seçenekler sunmaktadır.

Bir diğer popüler marka ise POLAROID KIDS. Polaroid kids polarize camlarıyla çocukların gözlerini UV ışınlarından korurken şıklıklarını da çift renk çerçeve seçenekleriyle sunuyor. Polarize camlar diğer camlara göre daha koyu tonlarda olmalarıyla özellikle çok parlak yaz aylarında plajlarda kullanımı tavsiye edilir. Polaroid Kids güvenirliliği ve orijinal kalitesiyle tam fiyat performans gözlük modelleri sunmaktadır. Çift renkli çerçeve seçeneğiyle çocuklar için takması keyifli aksesuarlardan olacaktır.

ozkan optik cocuk gunes gozlukleri
Çocuklarınız için son moda çocuk güneş gözlükleri Özkan Optik’de

RAYBAN güneş gözlükleri ilk olarak Amerikalı pilotlar için 1937 yılında üretilmiştir. Dönemin gözlüklerinden farklı olarak, güneşten gelen yatay ve dikey ışınları süzen polarize filtre kullanmıştır. Sürekli gösterge paneline bakmaktan gözleri yorulan pilotlar için üretilen bu gözlükler zamanla halkın satın alabileceği forma da kavuştu. Rayban güneş gözlükleri çerçeve ve cam kalitesiyle neredeyse ömür boyu kullanabileceğiniz gözlükler üretmektedir. Her yaşta kullanıcı için üretilen, farklı ölçülere sahip modelleri aile boyu kullanabileceğiniz ortak seçenekler sunmaktadır.

Özkan Optik dünyaca ünlü güneş gözlüğü markalarını, orijinal kılıfları, temizleme bezleri, adınıza kesilmiş faturası ve 2 yıllık garanti belgesiyle tarafınıza sunmaktadır. Hem çocuklarınız hem kendiniz için ihtiyacınız olan güneş gözlüğü modellerine güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın