FF Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanım Kılavuzu
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

FF Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanım Kılavuzu

0

FF krem; ismini Facial Finishing kelimelerinin kısaltmasından alan, cildi nemlendirirken aynı zamanda pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlayan kremdir. Alfabe kremleri olarak bilinen AA, BB, CC, DD ve EE kremden sonra şimdi de FF kremler raflardan bizlere “merhaba” demektedir. Söz konusu kremler temel özellikleri itibariyle birbirlerine benzemekle birlikte, bir ya da birkaç küçük özellikle birbirlerinden ayrılmaktadır. FF krem ise özellikleri bakımından bütün bu kremlerin karışımı olarak değerlendirilmektedir.

İçindekiler

FF Krem Ne İşe Yarar?

FF krem yararları; cilt üzerindeki kızarıklıkları ve lekeleri gidererek cildi pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak, cildi nemlendirmek ve yağlanmayı önlemektir. Bunların yanında tam bir güneş koruyucu olmamakla birlikte, zararlı güneş ışınlarından korunma konusunda etkili olmaktadır. İçerdiği vitaminler sayesinde de cildin beslenmesinde rol oynamaktadır. Ayrıca yaşlanma karşıtı olarak görev yaptığı da iddia edilmektedir.

FF Krem Nasıl Kullanılır?

FF krem kullanım şekli; nemlendirici ve güneş koruyucu kremleri sürdükten sonra, yeterli miktarda alarak cilde dağıtmak şeklinde olmalıdır. Bu tarz kremlerin nemlendirici ve güneş koruyucu etkisinin bulunması, bu konularda yeterli olduğu yanılgısına neden olabilmektedir. Ancak bu kremler ne tam bir nemlendirici ne de tam bir güneş koruyucudur. Bununla birlikte krem kullanılmadan önce ve kullanıldıktan sonra cildin temizlenmesi önemlidir.

İlginizi Çekebilir: BB Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanım Kılavuzu

FF Krem Sivilceleri Kapatır Mı?

FF krem sivilceler üzerinde kapatıcı bir etkiye sahiptir. FF kremler alfabe krem serileri arasında fondötene en yakın olan kremler olarak bilinmektedir. Öyle ki bu kremler ince ve nemlendirici fondöten olarak da adlandırılabilmektedir. Fondötenlerin sivilceler de dahil olmak üzere cilt kusurlarını kapattığı bilinmektedir. Dolayısıyla FF kremler, fondöten benzeri işlevleriyle sivilceleri kapatmakta başarılı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: DD Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanım Kılavuzu

FF Krem Renk Tonu Nasıl Açılır?

FF krem renk tonu açma, diğer bütün kremlerde de olduğu gibi nemlendirici kullanarak yapılabilmektedir. FF kremler bütün cilt tonlarına hitap edebilmek adına farklı renk seçenekleriyle üretilmektedir. Çeşitli nedenlerle olması gerekenden daha koyu tonda bir renk seçildiğinde, cilde uygun olması için renk tonunun açılması gerekmektedir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda, FF kreminize üçte bir oranında nemlendirici ekleyerek renk tonunu açabilirsiniz.

FF Krem ve Fondöten Farkı Nedir?

FF krem ve fondöten farkı, FF kremin fondötene göre çok daha ince yapılı olması ve nemlendirici etkisinin bulunmasıdır. FF kremler E vitamini içermesiyle cildi nemlendirmekte ve beslemektedir. Ayrıca zararlı güneş ışınlarına karşı koruyu etkisi de bulunmaktadır. Bununla birlikte her ikisi için de bu özellikler markadan markaya değişiklik gösterebilmektedir.

FF Krem Hangi Ciltler İçin?

FF krem cilt tipi her ne olursa olsun kullanılabilen bir kremdir. Bu ve bu gibi kremler özel olarak belirtilmediği müddetçe kuru, yağlı ve karma olmak üzere bütün cilt tiplerinin kullanımına uygun olarak üretilmektedir. Dolayısıyla cildiniz hangi tipte olursa olsun, FF kremleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

FF Kremi Kimler Kullanabilir?

FF kremi kullanabilecek kişiler, isteyen herkestir. FF kremler serinin diğer kremleri gibi belli bir zararı veya yan etkisi bulunmayan kremlerdir. Bu nedenle kullanmak isteyen herkes bu kremleri kullanabilmektedir. Fakat bulundurduğu anti aging yani yaşlanma karşıtı özelliği ile FF kremler, tıpkı AA kremler gibi orta ve ileri yaşlar tarafından daha sık tercih edilmektedir.

En İyi FF Krem Markası Hangisi?

En iyi FF krem markası, Procsin Herbal Science olarak ifade edilebilmektedir. Kremin tam adı “Procsin Herbal Science SPF 20+ FF Foundation” şeklindedir. FF01-MilkShake, FF02-AngelFood, FF03-Vanilla,FF04-Pannacotta ve FF05-Cashew olmak üzere 5 farklı cilt tonu seçeneği bulunmaktadır. Krem, cildi nemlendirirken pürüzsüz bir görünüme kavuşturmayı amaçlamaktadır.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın