Fotoğraf Netleştirme Uygulamaları ve Online Düzenleme Siteleri
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Fotoğraf Netleştirme Uygulamaları ve Online Düzenleme Siteleri

Fotoğraf netleştirme uygulamaları ve siteleri ile birlikte fotoğraflarınızı kolay bir şekilde netleştirebileceksiniz. Normal şartlarda Adobe Photoshop gibi zor programlarla yapılması gereken işlemler artık online siteler ve uygulamalar aracılığı ile yapılabiliyor. Fotoğraf netleştiren siteler ve uygulamalar aşağıdaki gibidir;

Online Fotoğraf Netleştirme Siteleri

Online fotoğraf netleştirme siteleri ile birlikte bilgisayar üzerinden kolay bir şekilde netleştirme işlemi yapabileceksiniz. Netleştirme yapabileceğiniz 2 adet site bulunuyor. Bu siteler;

  1. Letsenhance.io
  2. Waifu2x

1) Letsenhance.io

Online fotoğraf netleştirme siteleri arasında en iyilerinden biri olan Letsenhance.io ile renk ve ton ayarlaması, akıllı geliştirme ve sıkıştırma giderme gibi pek çok özelliği bulunur. Bilgisayarda bulunan resmi sürükleyip ‘’Sürükle ve Bırak’’ bölümüne taşımanız denemeniz için yeterli olur.

Görüntü kalite kaybı yaşamadan otomatik ve hızlı biçimde fotoğraf netleştirme yapabilirsiniz, ayrıca ücretsiz deneme butonu bulunuyor. Siteye girmek için https://letsenhance.io/ adresine gitmeniz yeterli olur.

2) Waifu2x

Waifu2x sitesi ile resimlerin boyutunu ikiye katlayabilir ve çözünürlüğü ikiye artırabilir. Pikselleştirme ve bulanıklaşmayı önleyen gelişmiş algoritmaları sayesinde fotoğraflar daha net gözükür.
Amatör fotoğrafçılar için birebir olan bu site tamamen ücretsiz hizmet verir. https://waifu2x.booru.pics/ adresine giderek fotoğraflarınızın netliğini ve kalitesini artırabilirsiniz.

Fotoğraf Netleştirme Uygulamaları

  1. VSCO
  2. PicsArt
  3. Snapseed
  4. Hipstamatic
  5. Remini
  6. Fotoğraf Düzenleyici PRO
fotograf netlestirme uygulamalari
Uygulamalar ile fotoğraflarınızı 1 dakika içinde netleştirebilirsiniz.

1) VSCO

Fotoğraf netleştirme programları arasında yer alan VSCO, Andorid ve İOS kullanıcıları için fotoğraf düzenleme ve iyileştirme efektlerini bulundurur. Fotoğraflara; keskinlik, bulanıklık, parlaklık ve kusur örtme gibi ayarları sunan bu uygulama tamamen ücretsizdir.

Kullanımı ve arayüzü oldukça basit olan bu programda renk ve doku yoğunluğunu ayarlayıp fotoğraflarınızda filtre olarak kullanabilirsiniz.

Play Store’dan ya da İOS’dan ücretsiz indirebilirsiniz. https://vsco.co/ adresinden de indirebilir ve göz atabilirsiniz.

2) PicsArt

Fotoğraf netleştirme uygulamaları arasında yaygın olarak kullanılan PicsArt, İOS ve Android üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir.

Fotoğrafta düzenleme, iyileştirme, renk parlaklığı ve netleştirme özellikleri bulunuyor. Renk paleti, arka plan bulanıklaştırma, fotoğrafa keskinlik katma ayarları dışında birçok filtreyi bünyesinde barındırıyor.

İOS ve Play Store üzerinden indirebileceğiniz gibi https://picsart.com/ adresinden de uygulamaya sahip olabilirsiniz.

3) Snapseed

Ücretsiz fotoğraf netleştirme programı arasında yer alan Snapseed, Google tarafından geliştirilen uygulamadır. Arayüzü ve kullanımı oldukça basit tutulan bu programın resmi sitesi bulunmuyor.

Çektiğiniz fotoğrafı kolaylıkla düzenleme yaparken HD filtre programı sayesinde görüntü kalitesini ve fotoğraf netliğini oldukça artırabilirsiniz.

İOS kullanıcıları https://apps.apple.com/us/app/snapseed/id439438619 linkinden ücretsiz indirebilirler.

Android kullanıcıları ise https://play.google.com/store/apps/details?id=com.niksoftware.snapseed&hl=tr&gl=US linkinden ücretsiz indirebilirler.

4) Hipstamatic

Fotoğraf netleştirme uygulaması arasında yer alan Hipstamatic sadece İOS üzerinden sahip olabilirsiniz. Bu uygulama ücretli olup dolar üzerinden satılır.

Fotoğrafı; netleştirme, kırpma, canlılık katma, berraklık ve eğim ayarlama gibi pek çok özelliği bulunuyor. Hobi olarak fotoğraf çekenler için işe yarayabilen bir uygulamadır.

Sadece İOS üzerinden sahip olacağınız bu ücretli uygulamaya https://apps.apple.com/us/app/hipstamatic-classic/id342115564 adresinden ulaşabilirsiniz.

5) Remini

Remini uygulaması hem Android hem de İOS cihazlarında indirilebilir. Uygulamanın amacı fotoğrafları netleştirme için çıkarılmıştır. Fotoğrafları netleştirme alanında diğerlerine göre kat ve kat daha üstün olan bu uygulama tamamen ücretsizdir.

Android kullanıcıları için https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigwinepot.nwdn.international&hl=tr linkinden ücretsiz indirebilirler.

IOS kullanıcıları ise https://apps.apple.com/us/app/remini-photo-enhancer/id1470373330 linkinden ücretsiz sahip olabilirler.

6) Fotoğraf Düzenleyici PRO

Fotoğraf Düzenleyici PRO ile montaj programının içinde yer alan özel efekt filtreleri yer alır. Bu efektleri ücretli ya da ücretsiz kullanmanız mümkündür.

Fotoğrafı; blurlama, netleştirme, çerçeveleme, kırpma, birleştirme ve canlılık katma gibi temel özellikleri bünyesinde bulunduruyor.

Kullanımı kolay, kullanışlı ve pratik olan bu uygulamanın arayüzünü ilk bakışta çözmek hiç zor değil. Kullanıcılarında büyük çoğunluğu memnun kalsa da çok ince detay eksikleri bulunuyor.

İsterseniz Ücretli İsterseniz Ücretsiz olan bu uygulamanın resmi sitesi bulunmuyor. Play Store dışında sadece apk’sını indirebilirsiniz.

Android kullananlar için https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gamma.photoeditor&hl=tr&gl=US adresinden indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

VSCO Programı Ücretli Mi?

VSCO programı, hem iOS hem de Android cihazlarda ücretsiz kullanılabilen bir uygulamadır. Dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Eğer, profesyonel bir çalışma içerisindeyseniz ücretli üyelikten faydalanabilirsiniz.