İnternet Hızı Nasıl Ölçülür?
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

İnternet Hızı Nasıl Ölçülür?

0

İnternet hızı ölçme işlemi, internetinizin hızını ölçme konusunda bir nimet. İnternet yavaşlamasının sebebi bir tane değildir. Birçok nedeni vardır. Sizler, internet hızı ölçümü yaparak bu nedenleri daha net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Fiber bağlantılar ile birlikte internet hızının arttığı söylenir fakat durum net olarak öyle değildir. Kimi internet sağlayıcıları vadettiği internet hızını vermez. Bunu anlamanın en iyi yolu da hız ölçmektir. Peki, internet hızı nasıl ölçülür? Detaylar, yazımızda.

İçindekiler

İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

İnternet hızı testi için birçok site ve program mevcuttur. Bizler, size ücretsiz ve en doğru sonucu veren siteleri derledik. Günümüz teknoloji çağında internetin gücünü ölçmek adeta bir ihtiyaç haline geldi. Dilerseniz, derlememize geçelim;

Xfinity Speed Test

Web tabanında hizmet sağlayan ve internet hızı ölçme konusunda doğru sonuçlar veren Xfinity Speed Test sitesini içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Mobil desteği olmayan bu sitede Comcast hizmeti de var. Xfinity Speed Test’e, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Fast.Com

‘’Hızımı test et’’ sloganı ile birlikte ortaya çıkan ve internet hızı ölçen siteler arasında en iyi konumda bulunan bu site, dünyaca ünlü Netflix’e ait. Mobil desteği de olan bu sitede otomatik olarak bir tık ile internet hızını ölçmeniz mümkün kılınmış. Adresi: https://fast.com/ şeklindedir.

SpeedSmart

Birçok internet hızı ölçen sitede basit bir arayüz mevcuttur. Genel olarak bir buton bulunur ve bu butona basılır. Bunun sonucunda da internet hızı ölçülür. Ancak, bu sitede durumlar böyle değildir. Bu sitede diğerlerinden farklı olarak biraz daha profesyonel bir arayüz bulunuyor. Tüm bunlara ek olarak da HTML5 seçeneği sunan bu site, rakiplerinden farklı olma çabasında. Speedsmart’a, buradan ulaşabilirsiniz.

Ookla Speed Test

Web ve mobilde aktif olarak hizmet veren bu site içerisinde kolayca internet hızı ölçümü yapmanız mümkün. Üstelik basit bir arayüz de bulunuyor. Adresi: https://www.speedtest.net/

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın