Kesilen Kaş Kaç Günde Uzar? En Hızlı Nasıl Uzar?
 1. Ana Sayfa
 2. Güzellik & Moda

Kesilen Kaş Kaç Günde Uzar? En Hızlı Nasıl Uzar?

Kesilen kaş, genetik ve vücut yapısına göre değişiklik gösterse de yaklaşık 15 güne uzar. Eski halini alması ise 1 ayı bulabilir. Kaşın kıl kökü biraz daha hassas olduğu için sürekli cımbız ile alınan kaşın kıl kökü zarar görebilir, bu da uzamasında gecikmeye yol açar.

Kesilen Kaş En hızlı Nasıl Uzar?

Kesilen kaşın hızlı uzaması için beslenmeniz, kaş bölgesine masaj yapmanız, bakım yağı kullanmanız önemlidir. Bu tür ekstra yardımlar ile kaşın uzama süresini minimum seviyeye indirebilirsiniz. Kaş uzatma taktikleri şu şekilde;

 1. Kaş bölgesine masaj
 2. Hint yağı kullanımı
 3. Vazelin ile bakım
 4. Protein tüketimi

1) Kaş Bölgesine Masaj:

Kaşların daha hızlı uzaması için kılcal damarlara ve köklere kan gitmesi gerekir. Fazla baskı uygulamadan, nazik parmak hareketleri ile günde 10 ile 15 dakika masaj yapmanız yeterli olur. Masaj yapıldığında kanda bulunan oksijen tüy diplerine daha çok ulaşır ve kılın hızlı uzamasını sağlar.

2) Hint Yağı Kullanımı:

Hint yağı kullanımı, kaşlarınızın daha sağlıklı olmasına yaracaktır. Hint yağını zeytinyağı ile karıştırıp kaşınıza iyice yedirerek masaj yapın. Hint yağından ve zeytinyağında 2 damla kullanmanız yeterli olur. En az 5 dakika boyunca karışım kaşlarda durduktan sonra iyice durulama yapmanız gerekir.

3) Vazelin ile Bakım:

Dokusu yağlı ve yumuşak ile cildinize ferahlık sağladığı için kaşlarınızda bakım olarak kullanabilirsiniz. Parmağınız ya da temiz bir pamuk parçası ile kılların uzamasını istediğiniz bölgeye sürün. İşlemi yatarken yapmanız daha faydalı olur. Siz uykudayken vazelin kıl köklerine kadar inip kökleri beslemeye başlar. Sabah uyandığınızda kaşlarınızı temizlemeyi unutmayın. Bu uygulamayı haftada iki kez yapmanız yeterli olur.

4) Protein Tüketimi:

Protein hücrenin yapı taşları arasında yer aldığı için kıl köklerinin güçlenmesinde yardımcı olur. Protein bazlı besin maddeleri tüketerek kaşlarınızın uzamasında yardımcı olabilirsiniz. Yumurta, kırmızı et, beyaz et, balık, süt ve süt ürünleri gibi besinlerde bolca protein bulunur.

Kaş Uzatmak İçin Ne Yapılmalı?

 1. Badem yağı
 2. Aloe vera jeli
 3. Yumurta sarısı
 4. Hindistan cevizi yağı
 5. Fındık

kas uzatmak icin ne yapilmali

1) Badem Yağı:

Her gece yatağa geçmeden önce bir parça temiz pamuk ile badem yağını kökten uç kısımlara kadar kaşlara yedirerek masaj yapmanız gerekir. Sabah uyandığınızda kaşlarınızı durulamayı unutmayın. Bu yöntemi her gün yapmanız daha iyi sonuç almanızı sağlar.

2) Aloe Vera Jeli:

İçinde bulunana bileşenler ile kaşın güçlenmesini gürleşmesini sağlar. Bitkinin yaprağını soyarak içinde bulunan jeli çıkarın, Kaşlarınıza sürüp yaklaşık 30 dakika bekletin. Hızlı emildiği için günde bir ya da 2 kez uygulanabilir.

3) Yumurta Sarısı:

İçinde bulunan biyotin maddesi sayesinde kaşlarınızın uzamasını ve kalınlaştırmasını sağlar. Yumurtanın sarısını iyice karıştırın ve kaşlarınıza iyice sürün. Yaklaşık 20 dakika sonra ılık su ile durulayın. Haftada 2 ya da 3 kez uygulamanız yeterli olur.

4) Hindistan Cevizi Yağı:

Temiz kulak pamuğunu yağın içine batırın ve gece yatağa geçmeden önce kaşların kıl köklerine kadar yedirerek sürün. Sabah uyandığınızda kaşlarınızı iyice durulamanız gerekir. Düzenli olarak Hindistan yağı kullanmak, kaşlarınızı daha gür ve daha hızlı uzamasını sağlar.

5) Fındık:

Fındığı tavada kavurup soğutun, ardından fındığı kaşlarınıza sürerek içinde bulunan doğal yağı, kıl köklerinin çekmesini sağlayın. Hafif bastırarak yapmanız gerekir. Çok bastırdığınızda kaşlarınıza zarar verebilirsiniz.

 Not:  Öncelikle hekiminize danışmanız gerekir. Sağlık sorunu nedeni ile kıl kökleriniz zayıflamış olabilir. Bu tür kürleri denemeden önce doktora başvurup hekim onayı aldıktan sonra uygulamanız daha sağlıklı olur.

kas kac gunde kac mm uzar

Kaş Kaç Günde Kaç MM Uzar?

Kaş günde 0.15 ile 0.21 mm uzar. Kişinin genetik ve vücut yapısına göre değişiklik gösterse de ortalama olarak günde uzama süresi bu kadardır. Kıl uzama döngüsü ise; uzama fazı, kopma fazı, dinlenme fazı olacak şekilde döngü tamamlanır.

Kaşlara Sarımsak İyi Gelir Mi?

Sarımsak kıl köklerini beslediği için; dökülen, güçsüzleşen ya da seyrekleşen kılları besleyerek daha gürleşmesine ve güçlenmesini sağlar. Sarımsağı iyice dövüp badem yağı ekleyerek kaşlarınıza iyice yedirmeniz kaşlara iyi gelir. 15 dakika sonra iyice durulamanız gerekir.

Vazelin Kaş Döker Mi?

Vazelin kaşlara sürüldüğünde, hızlı çıkmasını sağlar ve dökülmesini önler. İçinde bulunan bileşenler besleyici etkisi olduğu için her gece temiz pamuk ile kıl köklerine kadar yedirin.

Kaş Ne Zaman Alınmalı?

Kaş alma zamanı genelde duştan çıktıktan sonra olmalıdır. Sıcak suyun etkisi le gözenekleriniz açılır ve cildiniz nemlenirken kıl kökleriniz beslenir.

Ekilen Kaş Uzar Mı?

Kaş ekilirken kök kısmından alındığı için diğerleri gibi uzamaya devam eder. Ekim yapılırken sadece kılı değil kıl kökü de alındığı için kesildikten sonra normal kıl gibi uzamaya devam eder. Kılın ne kadar uzayacağı beslendiği yerden çok genetik yapısı ile alakalıdır. Kişinin genetik yapısında kıl kökü güçlü ise daha hızlı uzar ve daha güçlü çıkar.

Kaşa Vazelin Sürülürse Ne Olur?

Kaşa vazelin sürülürse, içerdiği besleyici maddeler ile dökülmeyi durdurur ve hızlı uzamasına olanak tanır. Yatmadan önce parmakla ya da kulak pamuğu ile vazelini alıp kaşlara iyice yedirmeniz gerekir. Uyku esnasında kıl kökleri vazelini emerek beslenmeye başlar.

Kaşlarım Neden Dökülüyor?

Kaş dökülmesinin nedeni; stres, kıl köklerini olumsuz yönde etkileyen hastalıklar, kullanılan ilaçların yan etkileri, genetik yapı ve hormon dengesizlikleri kaş dökülmesini etkileyen başlıca unsurlardır.

Kaş Dökülmesi Nasıl Engellenir?

Kaş dökülmesini engelleme için öncelikle stresten uzak durmanız gerekir. Yediğiniz içtiğiniz besinlere dikkat etmeniz gerekir. Kullandığınız ilaçlar varsa mutlaka yan etkilerine göz atın, gerekirse doktorunuza başvurun.

Kıl köklerini güçsüzleştiren ve dökülmesini sağlayan cilt hastalığınız bulunuyorsa doktora başvurup gerekli ilaçları almanız gerekir. Kişinin genetik yapısında, kıl kökleri yeteri kadar güçlü değilse zeytinyağı, badem yağı gibi ürünlerden faydalanması gerekecek.