Kıyafete Göre Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

Kıyafete Göre Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

0

Aksesuar ve takı bir stilin en önemli tamamlayıcılarıdır. Bunlar kıyafetin şekline ve tarzına göre uyum göstermelidir. Kıyafet ve aksesuar seçimleri birbirine paralel ve dengeli olmalıdır. Herkes şık gözükmek ve buna bağlı olarak öne çıkmak ister. Bu noktada kıyafet seçimiyle beraber takı seçimleri de önem kazanır. Ne kıyafet abartılı olmalı ne de aksesuarlar kıyafetin önüne çıkmalıdır. Birbiriyle uyumlu olmalı ve ahenk yaratmalıdır.

Kıyafetlerin kendine özgü kesimi, rengi ve bütünlüğü vardır. Giyen için ne anlam ifade ettiği kadar genel duruşu da önem arz eder. Aksesuarlarda buna göre şekillenir. Özellikle takılar kıyafetlerle yaratacağı uyum giyen kişinin şıklığını üst noktaya taşır. Bu seçimler giyen kişiyi ilgi odağı haline getirir.

Gece Kıyafetlerinde Aksesuar Seçimi

Gece kıyafetlerinde aksesuar seçimi hem kıyafeti iyi taşımalı hem de geri planda kalmamalıdır. Çünkü her kıyafetin kendine özgü kesimleri ve dikişleri bulunur. Bu sebeple aksesuarın parlaklığı önem arz eder. Renkli ve parlak taşlardan oluşan aksesuarlar takanı öne çıkarır. İddialı ve cesur gözükmek için idealdir. Büyük aksesuar seçimleri kıyafetin zarafetini daha da güçlendirir. Gecenin karanlığında renkli ve parlak taşlı gümüş kolyeler, bileklikler ve küpeler kıyafet için müthiş tamamlayıcı olurlar. Ayrıca saç modeline, kıyafetin dekolte şekline ve vücut hatlarına göre aksesuar seçimleri şekillenir. Özellikle gümüş bileklik modelleri gece kıyafetlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Günlük Kıyafetlerde Aksesuar Seçimi 

Günlük kıyafet seçimleriyle aksesuar seçimi zıtlık göstermesine dikkat edilir. İki seçimin de birbiriyle paralellik göstermesi dış görünüşü yorucu hale getirir. Üstüne ne kıyafetin ne de aksesuarlar öne çıkabilir. Sade seçimler kullandıysanız canlı ve öne çıkan aksesuar seçilmesi uygundur. Renkli ve ilgi çeken kıyafetlerinizeyse sade aksesuar seçimleri ideal olur. Günlük dışarıya çıkma, arkadaşlarla buluşma gibi etkinliklerde gümüş bileklik, küpe, kolye ve mevsimine göre halhal seçimleri ideal seçimlerdir. Ayrıca kemer tokası, saat ve saç bantları da tercihler arasında yer alır. Bunun yanında spor giyimlerde de abartılı aksesuar seçimlerinden kaçınıldığı takdirde uygun aksesuarla güzel kombinler yapılabilir.

kiyafete gore kupe secimi

Kıyafete Göre Küpe ve Bileklik Seçimi

Kıyafet ve küpe uyumu en önemli birlikteliktir. Bu seçimi yapanlar için önem arz eder. Küpe seçimleri seçen kişinin yüz hatları ve saç şekline göre değişiklik gösterir. Yuvarlak yüz hatlarınız varsa uzun küpe tercihi uygun olacaktır. Saçlarınız yapılmış ve toplu haldeyse sallantılı küpeler saçlarınızı güzel bir şekilde tamamlayacaktır.

Bileklik her kıyafeti iyi bir şekilde tamamlamaz. Ancak tamamladığı kıyafetleri giyenleri ilgi odağı haline getirir. Özellikle günlük giyimde tercih edilir. Bahar ve yaz aylarında ayak bileklerinin zarifliğini öne çıkarır. Doğal taş, zincir ve domino bileklikler en popüler bileklik çeşitleridir. Gümüş bileklik modelleri ve onunla uyumlu 925 ayar gümüş küpe için Else Silver’ın sayfasına uğrayabilirsiniz.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın