Meme Büyütme ve Annelik Estetiği
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Meme Büyütme ve Annelik Estetiği

0

Meme büyütme ve annelik estetiği, kadın estetik operasyonları alanında önde gelen cerrahi müdahalelerdendir. Annelik estetiği, doğuma ve sonrasında emzirmeye bağlı doğal süreçler sonucunda annenin bedeninde oluşabilecek deformasyonları gidermeye yönelik olurken, meme büyütme ise isteğe bağlı olarak gerçekleştirilen ve memelerin şekli ile büyüklüğünü istenilen düzeye getirmeye yöneliktir.

Meme Büyütme Ameliyatı

Ameliyatsız meme büyütme veya meme büyütme kremi gibi yöntemler size istediğiniz şekli ve büyüklüğü sağlamayacağı için, meme büyütme yöntemleri arasında en geçerli olanı, meme büyütme ameliyatı şeklindedir. Cerrahi operasyon, en doğal meme büyütme yöntemidir çünkü hem doğal bir şekil verir, hem de bedeninizle uyumlu ve hayal ettiğiniz meme büyüklüğüne ulaşmanızı sağlar. Cerrahi meme büyütme yöntemleri aşağıdaki gibidir:

  • Implant (silikon) ile meme büyütme: Bu yöntem, dünya üzerinde en sık uygulanan ve en güvenli yöntemdir. Memeler arasında büyüklük farkı, memelerde sarkma veya benzeri durumlarda, en ideal görünümü vermek için silikon meme implantı kullanılır.
  • Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme: Derinin altına yağ enjekte edilerek yapılan bu yöntem, doğal bir malzeme kullanıldığı için tercih edilir ancak yapılan araştırmalar, yağ enjeksiyonu sonrası yapılan mamografi ölçümlerinde, meme kanseri için önemli bir ölçüt olan mikro kalsifikasyonların görülmesine neden olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu nedenle, Dr. Barış Yiğit gibi en iyi kadın estetik cerrahları, bu tür operasyonlarda sadece meme implantını tercih edip hastalarını tereddütte bırakmaz ve hayatını tehlikeye atmaz.
meme buyutme ameliyati

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonu, silikon meme implantının deri altına yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir. Bu operasyon sırasında, meme altı kıvrımı veya koltuk altından 4 – 5 santimlik bir kısım kesilir ve implant buradan meme altına yerleştirilir. Yaklaşık 2 saat süren ameliyattan sonra, doktorun verdiği ilaçlar ve destekleyici giysiler yardımı ile birkaç gün içinde hastanın gündelik hayatına dönmesi mümkündür. Gelişen teknoloji ile birlikte, meme büyütme ameliyatı oldukça kolay bir hale gelmiştir.

Annelik Estetiği Nedir?

Annelik estetiği, doğum öncesi ve sonrasında kadın vücudunda meydana gelen çeşitli deformasyonları gidererek, hastanın vücudunu istediği hale getirmek için uygulanabilecek bir dizi farklı operasyona verilen genel isimdir. Annelik estetiği, aşağıdaki işlemleri ayrı ayrı veya toplu olarak içerebilir:

  • Göğüs dikleştirme ameliyatı: Hamilelik ve emzirme sürecinde meme sarkabilir. Bu, daha çok memelerin emzirmeye hazır hale gelmesi için büyümesi sonucunda gerçekleşir. Bu operasyon ile, memeler tekrar eski dik formuna kavuşturulur.
  • Meme büyütme: Meme büyütme ameliyatı, emzirme sürecinde formu bozulan veya küçülen memeleri istenilen büyüklüğe ulaştırmak için gerçekleştirilir. Tıpkı yukarıda anlattığımız meme büyütme ameliyatı süreci gibi bir süreç sonunda, memeler istenilen görüntüye sahip olur.
  • Karın germe ameliyatı: Hamilelik sırasında büyüyüp genişleyen karın derisinde fazlalıkların alınması, yağların bölgeden çekilmesi ile karın tekrar düz bir görünüme kavuşturulur.
  • Liposuction: Özel geliştirilmiş bir cihaz yardımı ile, karın, basen, sırt, bel ve kol bölgelerindeki fazla yağların alınması işlemidir. Hamilelik sırasında bütün vücut bir miktar yağ biriktirir. Bu görüntüden kurtulmak isteyen hastalar için ideal bir işlemdir.
  • Genital bölge estetiği: Labioplasti olarak da bilinen genital bölge estetiği, normal doğum sonrası esneyip gevşeyen vajina dudaklarının ve iç vajinal bölgenin sarkarak istenmeyen görüntülere neden olması ve hastayı çeşitli enfeksiyon risklerinden korumak için gerçekleştirilebilir. Bu operasyon, sadece dudak bölgesinde gerçekleştirileceği için, cinsel yaşamı olumsuz etkilemesi söz konusu değildir.
annelik estetigi nedir

Annelik Estetiği Ne Zaman Uygulanmalıdır?

Kadınların en çok merak ettiği konulardan biri de, yukarıda bahsettiğimiz cerrahi operasyonların ne zaman yapılabileceğidir. Hamilelik sonrası emzirme sürecinin düzene girmesi ve hamilelik kilolarından bir kısmının verilip ideal kiloya dönmeye başlanması, bu operasyonlar için ideal koşulları oluşturacaktır. Bunun için de, doğumdan en az 3 ay sonrası önerilmektedir.

Ayrıca, yeniden çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız, bu operasyonları diğer çocuğunuz dünyaya geldikten sonra yaptırmayı da düşünebilirsiniz. Ancak, çocuk sahibi olduktan sonra annelik estetiği yaptırmak, asla yeniden çocuk sahibi olmaya engel değildir. İstediğiniz takdirde, annelik estetiği operasyonlarından bazılarını yeniden gerçekleştirmeniz mümkündür.

Annelik Estetiği Operasyonu Sonrası

Annelik estetiği operasyonlarını geçirdikten sonra, tıpkı meme büyütme ameliyatından sonra olduğu gibi, birkaç gün fazla hareketten kaçınmak ve doktorun önerdiği destekleyici giysileri kullanmak gerekiyor. Bu giysiler, ameliyat ile yeniden şekil verilen bölgeleri koruyacak ve yaraların kapanması sürecinde istediğiniz hale gelmesine yardımcı olacaktır.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın