Nesquik Kilo Aldırır Mı? 1 Kase Kaç Kalori?
  1. Ana Sayfa
  2. Beslenme

Nesquik Kilo Aldırır Mı? 1 Kase Kaç Kalori?

0

Nesquik kahvaltılık mısır gevreği, fazla tüketilmediği sürece kilo alımına neden olmamaktadır. İçerisinde bulunan kalori miktarı oldukça düşük olan Nesquik gevrek içerisinde bulunan kalori miktarının düşük olması sayesinde kahvaltılık gevrek içerisinde bulunan kaloriler kolay bir şekilde eritilebilmektedir.

Kahvaltılık gevrek içerisinde bulunmakta olan mineral ve vitaminler sayesinde çocukların alması gereken maddelerin bir miktarını mutlu bir şekilde alınmasını sağlamaktadır. Ayrıca sütü sevdirme amacı taşıyan mısır gevreği, birçok faydası ile yardımcı olmaktadır. Nesquik kahvaltılık gevrek içerisinde bulunan vitamin ve minerallerden yararlanabilir, mısır gevreği sayesinde çocuklara kahvaltıyı sevdirebilirsiniz.

1 Kase Nesquik Kaç Kalori?

Nesquik kalorisi, kase olarak hesaplandığı zaman 115 kalori olarak bulunmuştur. 1 kase Nesquik içerisinde yaklaşık olarak 30 gramdır. Kalori miktarına bakıldığı zaman Nesquik mısır gevreğinin diyet yaparken tüketilebileceği görülmektedir. 115 kalori, düşük miktarda bir kalori olduğu için kilo vermek isteyenler günde 1 kase yani 30 gram mısır gevreği tüketebilir.

Nesquik kalorisi düşük bir mısır gevreği olsa da diyet yapılması durumunda spor yapılarak tüketilmesi daha uygun olan bir gevrektir. Düşük kalorili ürün grubunda yer alan Nesquik mısır gevreği, gereğinden fazla tüketilmediği zaman kilo alımına neden olmamaktadır. 1 kaseden almış olduğunuz kaloriyi yakmak için şu aktiviteleri yapabilirsiniz:

  • 19 dakika yürümek
  • 11 dakika yüzmek
  • 16 dakika bisiklet sürmek
  • 8 dakika koşmak

1 Porsiyon Nesquik Kaç Kaşık?

1 porsiyon Nesquik kahvaltılık mısır gevreğinin içerisinde 7 yemek kaşığı nesquik çikolatalı toplardan bulunmaktadır. 7 yemek kaşığı Nesquik bir kaseye konulduktan sonra üzerine yarım su bardağı yani 125 ml soğuk süt ekleyerek günlük porsiyonunuzu tüketebilirsiniz. Nesquik mısır gevreği içerisinde bulunmakta olan niasin, pantotenik asit, B6 ve D vitamini, tiamin, kalsiyum, demir, folik asit ve rivoflavin sayesinde gün içerisinde ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri alabilirsiniz.

Nesquik Faydalı Mı?

Nesquik faydaları sayesinde çocukların gelişimine olumlu yönde katkı sağlamaktadır. Nesquik kahvaltılık gevreğin tadına bayılan çocuklar, tahıllı gevrek içerisinde yer alan vitamin ve minerallerden faydalanarak vücutlarının ihtiyaç duyduğu kalsiyum, demir ve D vitaminin önemli bir miktarını gevrekten alabilmektedir.

Nesquik kahvaltılık gevrek, çocukları kahvaltıya alıştırması nedeni ile de faydalı olmaktadır. Günün en önemli öğünü olarak bilinmekte olan kahvaltı sırasında Nesquik mısır gevreği tüketmekte olan çocuklar, günlük olarak ihtiyaç duydukları vitamin ve minarellerin bir bölümünü kolay bir şekilde alabilmektedir.

Nesquik Kaç Yaşında Verilir?

Nesquik mısır gevreği, 4 ile 12 yaş arasındaki çocukların beslenme ihtiyaçları göz önüne alınarak geliştirilmiştir. Bu nedenle Nesquik kahvaltılık mısır gevreği, özellikle 4 ile 12 yaş arasındaki çocuklar için faydalı olmaktadır. Sütün faydalarını desteklemekte olan Nesquik mısır gevreği, çocukların günlük olarak ortalama enerjisinin %3’ünedn fazlasını sağlamamaktadır.

Yorum Yap