Nevşehir’in Nabzı Internette Atıyor! En İyi Nevşehir Haber Sitesi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel Kültür

Nevşehir’in Nabzı Internette Atıyor! En İyi Nevşehir Haber Sitesi

0

Nevşehir, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan, Kapadokya ve kızıl toprağı ile ünlü dünyalar güzeli bir şehrimizdir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Muşkara adıyla bilinen Nevşehir, nüfusunun artması ile şehirleşmeye başlamış ve yeni şehir anlamına gelen Nevşehir ismini almıştır. Cumhuriyet döneminde de, 1954 yılında çıkarılan bir yasa ile il haline getirildi. Bu yazımızda size Nevşehir’in belli başlı değerlerinin yanında, Nevşehir haber gündemini takip edebilmeniz için çok önemli bir site de sunacağız.

Nevşehir, Roma İmparatorluğu’na uzanan tarihi ile, derin bir tarihin izlerini taşıyor. Özellikle Gülşehir ilçesi, Roma dönemi mezarlarının yanısıra, birçok sadrazamın da ilgisini çekmiş ve zaman içinde imar edilmiştir. Damat İbrahim Paşa’nın konumu nedeniyle önem verdiği Nevşehir’e yaptığı yardımların bir benzerini, sadrazam Karavezir Seyyid Mehmed Paşa da Gülşehir için yapmıştır. İlçe, bugün de önemini korumakta ve aktif şehir hayatı ile haberlere konu olmaktadır.

Nevşehir ilimizin başka bir uluslararası değeri de Hacıbektaş ilçesidir. 13. yüzyılda Horasan’dan Anadolu’ya göçen ve Hacım Köyü’ne yerleşen Hacı Bektaş-ı Veli, burada bir eğitim merkezi kurmuş ve hem köyün hem de Anadolu’nun çehresini kısa sürede değiştirmiştir. Ölümünden sonra köyün adı, büyük alimin anısına Hacıbektaş olarak değiştirilmiş ve il yapılmasından sonra, Nevşehir’e bağlanmıştır. Hacıbektaş, tıpkı Gülşehir gibi Nevşehir’in önemli ilçelerinden biridir. Bu güzel ilçeler ve her türlü Nevşehir son dakika haberleri, ulusal haber sitelerinden önce gulsehir.com adresinden öğrenebilirsiniz.

nevsehir haber gundem

Nevşehir Haber Sitesi

Günümüzde haberciliğin tık almaktan ibaret olduğu bir dünyada, bize doğru ve güncel haberi, kısa ve öz şekilde aktarabilecek haber kaynakları maalesef çok azaldı. Aradığınız bilgiye veya güncel bir haberin içeriğine ulaşabilmek için paragraflarca tekrarlanan metinlere tahammül etme zorunluluğu, internet haberciliğinin sırtına yük olmaya başladı.

Gulsehir.com haber sitesi, tık odaklı haberciliğe alternatif olarak kurulan, yukarıda kısaca anlattığımız güzel Nevşehir’in tüm gelişmelerinin yanısıra, ülkemizin tüm bölgelerinin ve tüm şehirlerinin haberlerini de bize anlık olarak aktarıyor. Ayrıca, dünya ve Türkiye gündemi ile siyasi gelişmeler, yine anlık olarak bu detaylı haber sitesinde.

Bölgesel haberciliğe yeni bir heyecan getiren gulsehir.com haber sitesi, ekonomiden spora, sağlıktan sinemaya aradığınız her konuda ihtiyacınız olan güncel bilgileri size sunan bir yerel haber sitesi. Ancak, yukarıda belirttiğimiz gibi yerel haber sitesi olması sizi aldatmasın çünkü ülke ve dünya gündemini de ulusal haber sitelerine taş çıkaracak dakiklik ve doğrulukla yayınlıyor.

Güne Nevşehir haber siteleri arasında en güncel olan gulsehir.com ile başlamayı unutmayın!

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın