Saçların Güzel Kokması İçin Etkili 3 Tüyo ve Şampuanlar
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

Saçların Güzel Kokması İçin Etkili 3 Tüyo ve Şampuanlar

0

Saçların güzel kokması için piyasada birçok şampuan bulunmaktadır ancak hepsi aynı etkiyi vermemektedir. Buna sebep olan şeyler; yanlış kullanım, yanlış marka seçimi ve kullanma sıklığı olarak ifade edilebilir. Bu yazımızda problemlere istinaden bir rehber hazırladık. Dilerseniz, detaylara geçelim;

Saçlar Nasıl Güzel Kokar?

Saçların güzel kokması için, duşa girmeden önce saçınıza herhangi bir işlem uygulamadan organik ve besleyici bir şampuan ile banyo yapmanız gerekir. Kullandığınız ürünün herhangi bir katkı maddesi içermemesine dikkat etmelisiniz. Saç telleri kolay aşınabildiği ve hemen dökülebildiği için bakımını iyi yapmak önemlidir. Fresh ve taze bir hava vermek istiyorsanız daha natüre esansları tercih etmeniz önerilir. Detaylandırmak gerekirse şunlar söylenebilir;

  1. Saçlarınızı doğal şampuan ile yıkayın
  2. Kendi zevkinize göre aromalı şampuan tercih edin
  3. Duştan sonra veya günlük rutininize kokulu bakım kremlerini dahil edin

1. Saçlarınızı Doğal Şampuan İle Yıkayın

Güzel kokan saçlar için, doğal aromalı şampuanlar vazgeçilmez bir kategoridir. Çiçekli veya meyveli esanslar bakımınız ve saçtığınız hava için faydalı olacaktır. Temin ettiğiniz markanın katkı maddesi içermeyen tamamen bakım için onarıcı bir formda olmasına özen göstermeniz tavsiye edilir.

2. Kendi Zevkinize Göre Aromalı Şampuan Tercih Edin

Bakım yaparken bireysel zevklerinizi göz önüne alarak kendinize bir adet kokulu şampuan temin edin. Saçmak istediğiniz auranın tamamen size özgü olması için ister doğal özlü ister daha popüler markaları tercih edebilirsiniz.

3. Duştan Sonra Günlük Rutininize Kokulu Bakım Kremleri Dahil Edin

Saçlarınızı kuruttuktan sonra veya hafif nemliyken esanslı yağları, kremleri uygulayabilirsiniz. Birkaç dakika bekledikten sonra kurutabilir yahut direkt olarak kuru saça uygulanan özlerden tercih edebilirsiniz. Tamamen bireysel seçime dayalı bir süreç olduğu için kendi tarzınıza göre bir markayı kullanmanız önerilir. Kalıcı kokular için kullandığınız ürünün test süresinde insanlardan aldığınız tepkileri değerlendirerek ürünü kullanmaya devam edebilir yahut değiştirebilirsiniz.

Hangi Şampuan Güzel Kokuyor?

sacin guzel kokmasi icin sampuan onerileri

Güzel kokan şampuanlar, doğal özlü organik olanların kendilerine özgü bir havaları olduğu bilinmekle birlikte popüler markalar da mevcuttur. Çilek, portakal veya daha bitki özlü aromaları içeren ürünleri tercih etmek hem saçınızın daha canlı hem de fresh görünmesine yardımcı olacaktır. Blendax, Head&Shoulders, Pantene yahut Clear gibi bilindik markaların da kendine ait tescilli kokuları olduğu söylenebilir. Bunlar tamamen kişisel tercih ve zevke göre değerlendirileceği için bir test ürünü kullanabilir veya ürünü kullanmış arkadaşlarınızla istişare yapabilirsiniz.

Hangi Şampuanın Kokusu Kalıcı?

Kokusu kalıcı olan şampuanlar, duş sürenize ve saçınızı haftada kaç kere yıkadığınıza bağlı olarak değişiklik gösterir. Genelde ürünün vermiş olduğu havanın 2 gün içinde dağılabileceği söylenebilir. Şehir yaşamında hareketli bir tempo sürdürüldüğü için bazen dışarıdaki kirli hava da saçınıza karışabilir. İyi esanslı bir ürünü haftada 3 veya 4 kere tercih ettikten sonra bakımınızı da yaparsanız kalıcı bir aura kazanırsınız. Özellikle, duş sonrası kremleri tercih etmek hem saç tellerinizi besler hem de ona özgü bir doku kazandırır. Organik markaların da oldukça besleyici ve etkileyici bir duyulanım kazandırdığı bilindiği için kişisel tercihinize göre uygulama işlemini revize edebilirsiniz.

Parfüm Saça Zarar Verir Mi?

Parfüm saça, içinde katkı maddesi olduğu ve vücudu esas alan bir ürün olduğu neticesiyle oldukça yıpratıcı bir şekilde zarar verir. Eğer, kullandığınız ürün saç için tasarlanmış bir formda değilse kesinlikle kullanmamalısınız. Cildinizin koruyucu katmanına deforme yaratan bu tip bir uygulama derinizi yıpratır. Uzmanların ve cildiye doktorlarının kesinlikle tavsiye etmediği ve önermediği bir işlemdir. Bunun yerine, duştan çıktıktan sonra kokulu bakım kremleri veya doğal özlü yağlar tercih etmeniz doğru bir bakım yapmanızı sağlayacaktır.

En Güzel Kokan Saç Parfümü Hangisi?

En güzel kokan saç parfümü, tamamen ürün kalitesine göre değişmekle birlikte genelde dünyaca ünlü markaların temsil ettiği çeşitlerdir. Tamamen derinin dokusuna özel tasarlandığı için normalinden çok farklı bir şekilde besleyicilik gösterir.

Willy Vanderperre, Giorgio Armani Beauty Si Hair Mist, Chanel No 5 Hair Mist, Christian Dior Miss Dior Hair Mist gibi ürünler bu konuda örnek verilebilir. Bireysel olarak cildin yapısını kişinin kendisi bileceği için muhakkak derinizin hassasiyetini test etmelisiniz. Her ürün her bireye uygun olmadığı ve alerji gibi reaksiyon gösterme sonucu doğurabildiği için dikkatli olunmalıdır. Bütçenize uygun olarak doğal özlü organik ürünleri de tercih edebilir, butik işletmeler ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap