Tesettür Elbise Modelleri
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

Tesettür Elbise Modelleri

0

Her kadının vücut tipi farklı olduğundan kadınların kendi vücut tiplerine uygun şekilde elbiseler seçmesi gerekir. Bir kadın kendi vücut tipini tanıyorsa elbise seçiminde hiç zorlanmayacaktır. Tesettür elbise modelleri arasından vücut tipinize en uygun olan modeli seçerek olduğunuzdan daha fit bir görünüm kazanabilirsiniz.

Kadınların vücut tipleri armut vücut tipi, kum saati vücut tipi, oval vücut tipi ve dikdörtgen vücut tipi şeklinde olabilmektedir.  Kadınlar vücut tiplerini iyi bildikleri zaman üzerine giydiğinde yakışmayacak elbise yoktur. Vücut tipinize göre hangi tesettür elbise modelleri sizin için uygun gelin bakalım.

Armut vücut tipinde olan kadınlar üst kısımda işlemeleri olan, drapeli modelleri tercih etmelidirler. A tipi ya da kraliyet tipi elbise modellerini tercih ederseniz bir de kemer takarsanız oldukça hoş bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kum saati vücut tipine sahip olan kadınların omuzları ve basenleri orantılıdır. Bu vücut tipine sahip olan kadınların balık abiye, kalem etekli elbise, beli kemerli tesettür elbise modelleri tercih etmesi uygun olacaktır.

Oval vücut tipine sahipseniz dökümlü kumaşlar tercih etmelisiniz. Vücudunuzu saran elbiseler yerine anvelop elbise modelleri tam olarak sizin içindir. Yine A kesim modelleri de oval vücut tipine sahip kişiler tercih edebilir.

Dikdörtgen vücut tipine sahip olan kadınlar pileli etekli tesettür elbise modelleri tercih edebilirler. Bu modeller alt kısmı daha hacimli gösterdiğinden size hoş bir görünüm kazandıracaktır.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın