Ux Uyumlu İçerik Üretimi Nedir?

User Experience, kısaltılmış hali ile UX, Türkçe’de kullanıcı deneyimi anlamına gelmektedir. Kullanıcıların deneyimlerini en üst seviyeye çıkarmak için yapılan çalışmalar UX çalışmaları içerisine girer. Uzun yıllar boyunca sadece web tasarım konularında UX dikkate alındı. Son yıllarda ise Ux odaklı içeriklerin önemi anlaşıldı ve bu bağlamda stratejiler geliştirildi.

Kullanıcı Deneyimi Yüksek Makale Nasıl Yazılır?​

Ux uyumlu içerik diğer bir adı ile kullanıcı deneyimi esas alan içerik, kullanıcının istediğini vermek amacı ile yazılır. Burada dikkat etmeniz gereken şeyler, başarılı bir seo uyumlu makale yazmanın da sırrıdır. Şu maddelere dikkat etmelisiniz;

  • Anahtar kelime analizi,
  • Rakip analizi,
  • Kullanıcının sıkça aradığı sorular,
  • Makale konusunda yer alan tanımlar,
  • Soru cevap tarzı,
  • Kullanıcıyı sıkmayacak biçimde yazım.

Ux Uyumlu İçerik Neden Önemlidir?​

Kullanıcı deneyimini üst seviyede tutan içerikler, etkileşim açısından önemlidir. Çünkü, aradığını bulan kişi mutlu kişidir. Bu nedenden dolayı da mutlu olduğu yerdeki bulunma halini devam ettirmek ister.

Aradığını bulan, mutlu bir arayıcı sitenizde kalarak başka aramalar yapar. Bu da web site sahibine Google tarafından artı puan olarak geri döner. Bunun yanı sıra bu kullanıcı, sitenizden çıkar ve birkaç gün sonra tekrardan sitenize gelirse Google tarafından ödüllendirilirsiniz ve üst sıralara doğru çıkmaya başlarsınız.

Yanıltıcı İçeriklerden Uzak Durun​

Spam amacı ile yazılan içeriklerde genelde anahtar kelimeler geçirilir ve bu anahtar kelimeler konudan bağımsızdır. Yani, gelen kullanıcı aradığını bulamadan çıkar. Eğer, kısa süre içerisinde çıkarsa ve tekrardan gelmezse bu hanenize eksi not olarak yazılır. Buradan aldığınız trafiğin yararından daha çok zararını göreceksiniz.

Bu nedenden dolayı da yanıltıcı içeriklerden uzak durun ve kullanıcıların istediği şeyleri yazmaya gayret gösterin. Tabi, bunu yaparken SEO’dan bağımsız yapın da demiyorum. Burada anahtar kelimelerinizi ve semantik kelimelerinizi daha doğru yerlere yerleştirmeniz gerekiyor.

içeriğimizi oylayın
Yazar: Sinan

1982 İstanbul doğumluyum. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi İstanbul'da tamamladıktan sonra Çanakkale'ye yerleştim. Birkaç yıllığına ticaret hayatının içinde bulunduğum için aktif olarak ilgilenemediğim programlama ve web tasarım kariyerime, burada içerik yazarlığı yaparak devam ediyorum.

Yorum yapın