Video Yüz Değiştirme Programları Pc ve Mobil İçin
 1. Ana Sayfa
 2. Bilgisayar

Video Yüz Değiştirme Programları Pc ve Mobil İçin

0

Video yüz değiştirme uygulamalar şu şekilde açıklanabilmektedir;

 1. MSQR
 2. Yüz Değiştirici /Face Changer
 3. B612
 4. Snapchat
 5. BeeCut
 6. Reface

1. MSQR

Video yüz değiştirme programları, tamamen eğlence için kullanılmaktadır ve sizin herhangi bir videoda ya da resimde bulunan bir kişi ile yüzünüzün değişmesini sağlamaktadır. Bu programlar herhangi bir filmin ya da konuşmanın içinde bulunan genelde başrolün yüzünü alıp sizinki ile değiştirmektedir. MSQR da yüzünüzü gerçek zamanlı olarak mükemmel seviyelerde değiştirmenizi sağlamaktadır. Ancak bu değişiklikler program içerisinde fotoğraf ile yapılmaktadır.

2. Face Changer

Son zamanlarda yüz değiştirici gibi programlar oldukça popüler duruma gelmiştir. Face changer de oldukça kullanışlı ve fotoğraflar üzerinde etkili bir şekilde değişim yapmaktadır. Kullandığınızda oldukça eğleneceğinizden emin olun.

3. B612

Yüz değiştirme programları arasında Snapchat gibi bir etkiye sahip olan uygulama olarak bilinmektedir. Yine fotoğraflar üzerinde oldukça etkili bir uygulamadır. Müzik ekleme dahi bulunmaktadır. Ancak işlem yaptıktan sonra sağ alt tarafta uygulamanın logosunun bulunacağını da unutmamanız gerekmektedir.

4. Snapchat

Snapchat, günümüzde oldukça kullanılan ve sevilen bir uygulamadır. İçerisinde birçok filtre seçeneği bulunmaktadır. Oldukça eğlenceli ve insanlara ulaşabileceğiniz güzel bir platform olarak karşınıza çıkmaktadır.

5. BeeCut/Reface

Bu programlar aşağıda ilgili bölümlerde anlatılmıştır. Özellikle video değiştirme konusunda size istediğiniz verecek programlardır. Aynı zamanda BeeCut’a ek olarak Adobe After Effects de anlatılmıştır. Bu programlar sayesinde videolara yüzünüzü eklemenin tanını çıkarmanız mümkündür.

Video Yüz Değiştirme Nasıl Yapılır?

Video yüz değiştirme programı olarak mobil ortamda birçok uygulama bulunmaktadır ve kullanımı çok basittir. İndirdikten sonra size gelen yönlendirmeler ile kullanabilmektesiniz. Ancak bu durum bilgisayarda farklı bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Daha karmaşık olduğu için bilgisayar üzerinde yapımı burada anlatılmaktadır.

 • Adım 1: İlk olarak BeeCut programını resmi web sitesine giriş yapın ve programı indirin.
 • Adım 2: Yükleme bittikten sonra programı başlatın ve istediğiniz ekran boyutlarını seçin.
 • Adım 3: Ana ekranda bulunan içe aktar ya da dosya aktar seçenekleri ile öncelikle düzenleme yapmak istediğiniz videoyu ve daha sonra yüzü seçin.
 • Adım 4: Şimdi video klibin üzerindeki “+” sekmesine giriş yapın. Daha sonra da yüz fotoğrafını videonun üzerine koyun.
 • Adım 5: Son olarak ayarlamaları yapın ve yüzü oturdun. “Dışa Aktar” seçeneğine tıklayarak da kaydedin.

Video Yüz Değiştirme Programları Bilgisayar

Video yüz ekleme programı olarak BeeCut dışında bir de Adobe’nin After Effects programı bulunmaktadır. Burada işlemleri gerçekleştirmeniz biraz daha zordur ve program ücretlidir. Ancak yine de yapmak istiyorsanız;

 1. Adım 1: Adobe After Efefects programını açın ve burada bulunan “Animasyon” sekmesine tıklayın.
 2. Adım 2: Track in Mochae AE bölümüne giriş yapın.
 3. Adım 3: Şimdi değiştirmek istediğiniz yüzün tamamını kapsayan alanı seçin. Sonra “Track” seçeneğine tıklayarak o bölgeyi belirtin.
 4. Adım 4: Kolay yüz değiştirme programı olarak karşımıza gelmese de alıştığınızda Adobe’de efsane bir programdır. O yüzden bu adımlara gelmeniz uzun sürebilmektedir. Şimdi ise yapacağınız şey “Tracking Verisini Dışa Aktar” seçeneğini kullanarak “panoya kopyala” seçeneğine tıklamaktır. Burada çalışmayı alıp AAE’ye taşımanız gerçekleşecek.
 5. Adım 5: Ekranda oluşan dosyanın üzerine kopyaladığınız dosyayı yapıştırın. Daha sonra videonun üzerine konumlamalarınızı yapın.
 6. Adım 6: Son olarak dışa aktar deyin ve videonuzu kayıt edin. Bu program biraz daha kullanımı zor ve kaydetme konusunda biraz daha profesyonellik gerektirmektedir. Bunu bilmek gerekir.

Video Yüz Değiştirme Uygulamaları Mobil

Video yüz değiştirme uygulamaları arasında en bilinen uygulama sizinle aşağıda paylaşılmıştır. Bu program sayesinde kolay bir şekilde yüz değişimi yapmanız gerçekleşecektir. Bu uygulama kendi içerisinde yönlendirmelere sahiptir. Bu yönlendirmeleri takip ederek işlemlerinizi kolaylıkla yapmanız mümkündür. Fakat kısaca tanıtmak gerekirse;

 • Reface: Yüz Değiştirme App Ve Face Swap Editörü

Sosyal medya üzerinde kolaylıkla yüz değiştirerek video atmanızı sağlayacak bir program olarak kaşımıza gelmektedir. Play Store’da de rahatlıkla bulunaktadır. Video yüz montaj konusunda oldukça gerçekçi ve güzel sonuçlar çıkarmaktadır.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın