Whatsapp Web Karanlık Modu Nedir?
 1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya Makaleleri

Whatsapp Web Karanlık Modu Nedir?

0

Whatsapp Web karanlık mod, sayesinde kullanıcıların gözleri yorulmadan daha fazla mesajlaşabilecekler. Güncelleme amaç olarak insanlara hem göz sağlığı hemde tasarım güzelliği sunar.. Bazı insanlar ise karanlık modu nasıl açılacağını bilmiyor.

Birçok kişinin bildiği gibi Whatsapp, sadece telefonlar için geçerli değil. Bilgisayarlar içinde geçerli olan Whatsapp, yaptığı hamleler ile liderliği elinde tutmakta kararlı. Whatsapp karanlık mod, ilk seçenekte sadece telefonlar içindi.

Sonra şirketin yöneticileri tarafından alınan karar ile Whatsapp Web karanlık mod bilgisayar üzerinde çalışmalar başladı. İlerleyen dönemlerde bilgisayara da çıkmış bulundu. Son derece zarif ve sade görünüme sahip. Yalnız karanlık modu açmak için telefonların sürümleri önemlidir. Bazı telefonların sürümleri düşük ise maalesef olmaz.

Peki yapılan bu güncellemeden sonra sizlere, Whatsapp Web karanlık mod açma Nasıl yapılır? Sorusunun cevabını vereceğiz.

Whatsapp Web Karanlık Aktif Olur?​

Whatsapp karanlık mod, birçok kullanıcının hayal ettiği bir mod türü. Birçok kişi de bu modu kullandı. Kullanamayanlar ise nasıl yapılacağının yollarını aramakta. Biz de sizlere bu yayınımızda karanlık modun nasıl yapılacağını anlatacağız. Whatsapp Web’de karanlık mod nasıl açılır? Sorusunu sizler için listeler halinde cevaplar hazırladık;

 • İlk yapacağınız işlem Whatsapp Web karanlık mod için gerekecek bütün dosyaları indirin.
 • Daha sonra Whatsapp Webb uygulamasını bilgisayarınıza yükleyin.
 • İndirdiğiniz Whatsapp webb uygulamsını telefonunuza veya bilgisayarınıza kurun ve açın.
 • İlk adımda söylediğimiz, indirilen dosyaların içinden WADark dosyasını bulun ve çıkarın.
 • WADark dosyasını çalıştırın. Artık Whatsapp Web çalışır pozisyona geçmiş durumda demektir.
 • Yüklediğiniz karanlık moddan memnu kalmazsanız veya eski haline geri çevirmek isterseniz, WADark dosyasını bulun ve silin. Whatsapp Web normal halini alacaktır.

MacOS işletim sistemine sahipseniz yükleme sırasında güvenlik ihlali uyarısı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. WADark dosyasını indirirken uyguladığınız güvenlik problemlerini çözmek için ayarlar kısmına gidin ve yüklemeye izin ver deyin. Windows sistemi kullanıyor iseniz ve herhangi bir problem ile karşılaşmadıysanız karanlık mod aktif hale gelecektir.

Tarayıcı Üzerinden Nasıl Kullanılır?​

Whatsapp Web tarayıcı üzerinden de yapılması mümkündür. Fakat, tarayıcı yöntemi ile karanlık modun nasıl açılacağı hakkında tam olarak yeterli bilgi yoktur. Bu modu sizler için ince ince araştırdık ve tarayıcı sürümünü de bulduk:

 • Whatsapp’ın resmi sitesine uğrayın, orada Whatsap Web’e girin.
 • QR Code kullanarak Whatsapp’ınıza giriş yapın. Resmi sitesi olduğu için herhangi sorun teşkil etmez.
 • Whatsapp Webb açılınca sağ tarafa tıklayın ve ‘’incele’’ seçeneğine basın.
 • Seçeneklerin üstünde ‘’body class=web’’ yazılı yeri görmüş olacaksınız.
 • Bu nokada web yazan yeri ‘’web dark’’ olarak değiştirin. Sonra entere tıklayın incele yerinden çıkış yapın. Bu kadar işlemden sonra artık Whatsapp Web karanlık moda geçiş yapacaktır. Siz de keyfini süreceksiniz.
içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın