Yılbaşında Ailenizle Birlikte Oynayabileceğiniz 10 Oyun
  1. Ana Sayfa
  2. Oyunlar

Yılbaşında Ailenizle Birlikte Oynayabileceğiniz 10 Oyun

0

Yeni yıla nasıl girersek öyle gider diye bir inanış vardır. Bu inanış doğrultusunda sevdiklerimizle birlikte olacak şekilde planlar yaparız. Bu planları yaparken de bizi eğlendirecek oyunlar ararız. İşte bu oyunları sizler için derledik. İşte, evde oynanabilecek oyunlar:

Evde Oynanan Oyunlar

Aşağıda verdiğimiz oyunların genel özellikleri evde oynanıyo olması. Yılbaşında ailenizle daha mutlu zaman geçirmek için hazırladığımız yılbaşında oynanabilecek oyunlar listemize geçelim;

1. Tombala

Yılbaşında aile ile oynanabilecek oyun dediğimizde aklımıza ilk olarak gelen şey tombaladır. Genellikle aile ve arkadaş ortamında oynanan tombala, kurada çekilen taşları bir kağıda yerleştirerek oynanıyor. Kurada çıkan taşın üzerindeki sayıya dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü taşı sayıya göre kağıda yerleştirmeniz gerekmekte. 7 den 70’e herkes oynayabilir, oynayışı çok basittir.

2. Scrabble

Kelime oyunu olarak bilinen Scrabble, ülkemizde bir hayli popüler. Minik istakalar üstünde yer alan harflerle, kartonun üzerine anlamlı kelimeler yaratmanız gerekmektedir. Bu oyun sizi hem eğlendirirken hem de öğretme özelliğine sahiptir.

3. Uno

Bu oyunu oynarken ailenizdeki kişilerle kavga etmemeye özen gösterin! Muhteşem bir oyun olan Uno, özel kartla oynanıyor. Üzerinde yer alan sayılara göre işlem yapılıyor. Ayrıntılı detaylar oyunun izlencesinde yer alıyor.

4. Jenga

Eğer elinizin ayarına güveniyorsanız, bu oyun tam size göre! Bir nevi denge oyunu olan Jenga, tahtadan bloklar yapılarak oynanıyor. Kuleyi yıkmadan, alttan tahta çekmelisiniz. Çektiğiniz tahtayı üste ekleyerek devam edip, kuleyi yıkmamaya çalışacaksınız. Kuleyi yıkan oyunu kaybetmekte.

5. Tabu

Bu oyunu oynamak için kalabalık bir ekibe sahip olmanız gerekiyor. Tabu oyununa ait özel kartlar bulunuyor. Bu kartların üzerinde çeşitli kelimeler var. Sizler bu kelime doğrultusunda ana kelimeyi anlatmaya çalışmalısınız. En çok kelimeyi anlatabilen grup oyunu kazanıyor.

6. Monopoly

Emlakçılığı esas alan masa oyunudur. Oyunda zar atarak hamle sırası ve sayısı belirleniyor. Kişilere ait piyonlar vardır. Atılan zar çerçevesinde piyonunuzun denk geldiği yeri satın alabilirsiniz. Eğer aldığınız yere otel,konut gibi yerler dikerseniz, diğer kullanıcılar o kutucuğa geldiği zaman sizlere kira ödemek zorunda kalır. Bu oyuna benzer birçok oyun bulunmaktadır fakat bizim tavsiyemiz Monoply’dir.

7. İsim Şehir

Çoğumuzun yakından bildiği, geleneksel oyun olan isim ve şehir oyununu oynamak oldukça basittir. Çeşitli konu başlıkları belirleyerek (hayvan,şehir,bitki) oyuna başlayabilirsiniz. Bir harf belirliyorsunuz ve bu harf ile ilgili konu başlıklarından isimler buluyorsunuz. Oyun bu kadar basit.

8. Sessiz Sinema

Saydığımız oyunların hiçbiri elinizde yoksa, fakat oyun oynamak istiyorsanız sessiz sinema tam size göre! Bu oyunda 2 gruba ayrılmanız gerekiyor ve konuşmadan anlatmak istediğinizi aktarmaya çalışmalısınız. Yanlışlıkla da olsa konuşan kişinin sırası geçer. En çok bilen takım oyunu kazanır.

9. Trivial Pursuit

Eğer bilginize güveniyorsanız yılbaşında bu oyunu tercih etmelisiniz. Çünkü Trivial Pursuit, bilgi oyunudur. En fazla 6 kişi ile oynayabilirsiniz. Bu oyunda yarışacak tek şey bilginiz.

10. Twister

Bu oyunda bir çark var ve o çarka göre hareket ediyorsunuz. Çarkta gelen renge, harekete göre yerde bulunan renkli kağıda elinizi ayağınızı koymalısınız. Twister’da vucudu esnek olan kazanır. Bu oyunda eğer verilen görevi yapamayıp düşerseniz elenmiş sayılırsınız. Oyun bireysel olarak oynandığı gibi grup şeklinde de oynanabilir.

0Yılbaşında oynanabilecek oyunları sizlerle paylaştık. Önerilerimiz dahilinde eğlenirseniz ne mutlu bize. Yeni yılda sağlık, mutluluk ve bol kazanç sizlerle olsun…

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın