1. Ana Sayfa
  2. Ofis Programları

Youtube’dan Videonun Bir Kısmını İndirme Nasıl Yapılır?

Youtube’dan videonun bir kısmını indirme işlemi ile birlikte bütün bir videoyu indirip saatlerce düzenleme yapmak zorunda kalmayacaksınız. İstediğiniz herhangi bir kesiti programa yazıyorsunuz ve program istediğini kesiti sizler için indiriyor. Peki, bu işlemi yapabileceğiniz programlar hangileri ve nasıl yapılır? Tüm detaylar, yazımızda.

Youtube’dan Videonun Bir Kısmını İndirme

Youtube’dan videonun bir kısmını indirmek için bazı programları kullanmak gerekir. Herhangi bir videonun sadece istediğiniz yerini alabilmek için açıklayacağımız programı kullanmadan amacınıza ulaşmak zordur. Bu konuda çeşitli programlar bulunsa da sizlere güvenilir ve oldukça işlevsel iki programı tanıtacağız.

Streamable

Bu program, videoların istediğiniz kısımlarını indirmeniz için çok ince ve detaylı içeriğe sahip güzel bir programdır. Bilgisayardan ya da telefondan istediğiniz yerde indirme imkânını size tanır. İster herhangi bir video kesiti isterseniz de videonun tamamını indirme şansına sahip olursunuz. Yapmanız gerekenler;

 Adım 1:  Google programını açıp YouTube’u açın.

Streamable 1

 Adım 2:  Kesit almak istediğiniz videoya gelin.

Streamable 2

 Adım 3:  Youtube video indirme için yapmanız gereken en temel işlem video linki almaktır. Burada istediğiniz videonun linkini alın.

Streamable 3

 Adım 4:  Şimdi YouTube’da işiniz tamamlandı. Artık Streamable.com sitesine giriş yapın.

Streamable 4

 Adım 5:  Burada eğer bilgisayardan girdiyseniz “Start Uploading –it’s free!” gibi bir ekran karşınıza çıkacak. Oraya tıkayın.

Streamable 5

 Adım 6:  Gelen ekranda “Clip from URL” panelinin altında bulunan yere kopyaladığınız linki yapıştırın.

Streamable 6

 Adım 7:  Biraz bekledikten sonra açılacak panel de istediğiniz ayarlamaları yapın.

Streamable 7

 Adım 8:  Video üzerinde istediğiniz bölümleri seçip kesitleri alın. Dilerseniz Video üzerinde ekranda kırpmak ya da çevirmek istediğiniz yerleri çevirin.

Streamable 8

 Adım 9:  Son olarak Create Video diyerek videonuzu indirin.

Streamable 9

Youtube parça video indirme bu şekilde kolaylıkla yapılabilir. Dilediğiniz zaman istediğiniz bir kesiti alıp videoyu kullanabilirsiniz. Özellikle videoyu kes ya da çevir özelliklerini kullanmak oldukça kullanışlı olacaktır. Video üzerinde küçük oynamalar yapmaya imkan tanıdığından dolayı ekstra bir güzellik sunmaktadır.

Buradan istediğiniz videoyu tam hali ile indirmeniz de mevcuttur. Fakat yine de videonun tamamını indirmek için farklı programlar arıyorsanız YouTube için en iyi video indirme programlarından birini de aşağıda size anlatılmaktadır.

Youtube Video İndirme Programı

Youtube video indirme programı birbirinden farklı ve çeşit çeşit olmak üzere internet tarayıcılarında bulunmaktadır. Bazı programlar oldukça işlevselken bazıları da oldukça gereksizdir. Hatta hiç çalışmayıp boşuna yer kaplayan programlar bile bulunmaktadır. Bunlardan bağımız olarak size YouTube videolarını en iyi şekilde indirebileceğiniz 3 program;

  1. WinX YouTube Downloader
  2. 4K Video Downloader
  3. Free YouTube Download şeklindedir.

WinX YouTube Downloader

YouTube’un da dâhil olduğu birçok video paylaşım sitelerinin videolarını indirme imkânını size sunmaktadır. Oldukça kolay kullanımı ve etkili video indirme kapasitesiyle en çok seveceğiniz programlardan biri bile olabilir. URL kopyala – yapıştır işlemlerini yaparak kolaylıkla işinizi halleder ve videoyu indirirsiniz. Bunun için “Downland”a basmak yeterli olacaktır.

WinX YouTube Downloader

4K Video Downloader

Uzun bir müddettir Youtube video indirme konusunda oldukça sorunsuz ve etkili çalışan bir programdır. Kullanımı basit ve kolay anlaşılır bir ara yüze sahiptir. URL kopyala yapıştır işlemi ile rahatlıkla halledilebilir. Ayrıca ek olarak videoyu MP3 formatında yani ses dosyası olarak almanıza da imkân tanır.

4K Video Downloader

Free YouTube Download

Diğer programlar gibi oldukça kolay bir kullanıma sahip olan Free YOuTube Download URL kopyala – yapıştır işlemlerini kullanarak videoyu indirmenizi sağlar. Burada da MP3 formatında ses dosyaları alabilir ve dinleyebilirsiniz.

Free YouTube Download

içeriğimizi oylayın