Ziraat Bankası Bankkart Genç Kredi Kartı Hakkında Her Şey
  1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Ziraat Bankası Bankkart Genç Kredi Kartı Hakkında Her Şey

0

Ziraat bankası bankkart genç; Gençlere özel olarak tasarlanmış bir kart türüdür. Bu kartı tercih eden kişiler kredi kartı ve aynı zamanda banka kartını aynı anda kullanabilirler aynı zamanda eğer kişinin banka kartında yeterli kadar bakiye mevcut değil ise o zaman avans kullanabilme özelliğine tercih edebilir. Bu kişiler alışveriş yapacakları esnada banka kartı seçeneğini ya da kredi kartını tercih ederek alışverişlerini gerçekleştirebilirler. Alışveriş yapan kişiler ödeme işleminiz seçtiklerin de karşılarına iki seçenek çıkar ve bu seçeneklerden bir tanesini seçebilir.

İçindekiler

Bankkart Genç Almak İçin Gereken Şartlar?

Bankkart genç birçok avantajı ile özellikle gençlere bazı hakları bulunmaktadır. Genel olarak bu kartı gençler tercih etmektedir. Peki bankartgenç almak için gereken şartlar nelerdir? İşte gerekli olan şartlar şu şekildedir

  • Bankkart genç kullanmak isteyen kişinin en az 18 en fazla ise 26 yaşında olması gerekmektedir.
  • Doktora öğrencisi, lisans, yüksek lisans ve aynı zamanda önlisans okumuş olması şartı bulunmaktadır.

 Bankartgenç Özellikleri Nelerdir?

 Ziraat bankası bankkart genç kartını çıkardıktan sonra bu kartı tercih eden kişilerin sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Çünkü kişiler hem banka kartını hem de kredi kartını aynı anda kullanabiliyorlar ve  taşıya biliyorlar. Peki bankartgenç özellikleri nelerdir? Genellikle öğrenciler bu kartı almayı ister fakat özelliklerini bilmedikleri için ikilemde kalır. Bankartgenç özellikleri ise şu şekildedir

  • Bankkart genç sahipleri bankada bulunan işlemlerini halledebilmek için, fatura ödeyebilmek için ve aynı zamanda para çekme işlemlerini gerçekleştirebilmek için şubeye gitmeden işlem yapabilirler. 
  • İnternetten alışveriş yapmak istediklerinde ise 3d secure güvenli alışveriş ödeme seçeneğini tercih ederek güvenilir bir şekilde internet üzerinden alışverişlerini gerçekleştirebilirler.
  • Bu kişiler kartlarını yurt dışında ve aynı zamanda yurtiçinde istedikleri zaman sorunsuz bir şekilde kullanabilme hakkını elde ederler
  • Bankartgenç sahiplerine düzenli bir şekilde belirli bir miktarda avans verilir ve bu kişiler ise faizsiz olarak istedikleri zaman bu limit ile alışverişlerini gerçekleştirebilirler
  • Kişiler bankartgenç sahipleri ise istedikleri zaman 7/24 saat bankaya giderek para çekme işlemini gerçekleştirebilirler
  • Bu kişiler banka kartı ve aynı zamanda kredi kartını aynı anda farklı şekilde kullanabilirler.

Önemli Bilgilendirme: HesapPara’nın hazırlamış olduğu öğrenci kredi kartları tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

 Bankkart Genç Kredi Kartı Özelliği

Bankkart genç özellikle son zamanlarda gençler tarafından tercih edilen bir kart türüdür ve inanılmaz avantajları olduğu bilinmektedir. Bu kart öğrencileri düşünerek açılmıştır. Bu kişiler ise bu kartı tercih ettiklerinde çeşitli avantajlarından faydalanmaktadır. İstedikleri zaman bankaya giderek para çekme işlemini 7/24 saat içerisinde gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda hem kredi kartı hem de banka kartı olarak bu kartı kullanabilirler ve işlem yapabilirler.

 Bankkart Genç Başvuru İşlemleri

Bankkart genç başvuru işlemleri yapabilmek için öncelikle kişinin kyk ya gidip burs başvurusunda bulunması gerekmektedir. Kişi burs başvurusunda bulunmadığı zaman ise bankkart genç başvuru işlemleri gerçekleşmez. Eğer bursu sonuçları açıklandıysa ve burs alıyorsanız otomatik bir şekilde bankartgenç başvurusu da gerçekleşmiş olacaktır. KYK ise öğrenciye öğrenim kredisi vermişse ve aynı zamanda siz de bu krediyi istiyorsanız yine kart başvurunuz kendiliğinden yapılacaktır. Başvuru işlemleri gerçekleştirdikten kısa bir süre içerisinde kart çıkar. Peki, kart nasıl alınmaktadır? Kart çıktıktan sonra Ziraat bankası’na gönderilir ve siz de size yakın olan Ziraat bankası’na giderek kartınızı alabilirsiniz.

bankkart genc sifre olusturma

Bankkart Genç Şifre Oluşturma

Bankkart genç şifre oluşturma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız mesaj bölümüne gitmeniz ve daha sonra ise şifre yazıp 4757 ye göndermeniz gerekmektedir. Bunun için ise şifre yazıp kartın son 6 hanesini yazdıktan sonra boşluk bırakarak anne kızlık soyadınızın son iki harfini ve hemen ardından ise kartın arka bölgesinde bulunan 3 haneli güvenlik kodunu mesaj olarak göndermeniz gerekmektedir. Bu bilgileri gönderdikten kısa bir süre içerisinde kartın şifresi sizlere gönderilir. Eğer bu işlemleri yaptıysanız ve kartınızın şifresi size ulaşım sağlamadıysa o zaman  müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz ve daha detaylı bilgiye sahip olarak şifrenizi en kısa süre içerisinde alabilirsiniz.

 Bankkart Genç Harçlık Avans Nedir?

Bankartgenç günümüzdeki gençler tarafından çok fazla tercih edilen bir kart türüdür. Bu kart türünün avantajı fazla olduğu için tercih edilme sebebi olmaktadır. Peki, bankkart genç harçlık avans nedir? Başvuru işlemini gerçekleştirirken bankada bulunan görevli mutlaka harçlık avans isteyip istemediğinizi size sormaktadır. Siz eğer avans istemiyorsanız kartınızda belirli bir limit bulunmaz ve içerisinde bulunan bakiye bittiğinde hiçbir şekilde işlem yapamazsınız. Ancak avans talep ederseniz kartınızı 600 TL’ye kadar bir bakiye yüklenir ve hesabınızda para olmasa bile 600 tl bakiyeyi kendiniz kullanabilirsiniz. Avansı pos alışverişlerinde tercih edebilirsiniz. Ancak hattınıza avans yüklenebilmesi için başvuru yaptığımızda mutlaka görevliye bunu bildirmeniz gerekmektedir

 Ziraat Genç Kart Nasıl Kullanılır?

 Özellikle gençler tarafından ilgi duyulan ziraat genç kart son zamanlarda çok fazla kullanılmaya başlanılmıştır. Bu kartı kullanmak isteyen kişilerin ise başvuruda bulunması gerekmektedir. Peki, ziraat genç kart nasıl kullanılır? Alışveriş yapmak istediğinizde alışveriş yapmak istediğinizde kartın ön bölgesi banka kısmını kartın arka bölgesi ise kredi kısmını ifade eder. Buna göre de kartınızı kolay bir şekilde kullanabilir ve alışverişinizi ise kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu kartı alabilmek için ise öğrencinin mutlaka başvuruda bulunması gerekmektedir 

Sıkca Sorulan Sorular

Kart şifresi nasıl oluşturulur?

Kart şifresi oluşturabilmek için kişilerin müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeleri gerekmektedir ya da şifre yazarak boşluk bırakıp kartın 6 hanesini girip ve hemen ardından anne kızlık soyadını grip boşluk bırakıp soyadının son 2 harfini ve daha sonra doğum yerini, bunun ardından ise kartın arka bölgesinde bulunan güvenlik kodunu yazarak 4757 ye sms göndermeleri gerekir.

Kart kaybolduğunda ne yapılmalı?

 Kartınız kaybolduğunda yapmanız gereken 0 850 258 0000 müşteri temsilcisini arayarak kaydınızın çalındığına dair detaylı bilgi aktarımı sağlamanız gerekmektedir.

 Kartın gönderi akıbeti hakkında bilgi nasıl alınır?

 Kartın gönderi akıbeti hakkında bilgi ziraat mobil uygulaması ve aynı zamanda bankkart mobil ile kısa bir süre içerisinde alınabilir. Aynı zamanda 0 850 258 0000 hat üzerinden kısa bir süre içerisinde bu konu hakkında bilgi sahibi alabilmeniz mümkün olur.

Kart yurt dışında kullanılabilir mi?

 Bu kart hem yurt dışında hem de yurt içinde kullanılabilir. Postlardan alışveriş gerçekleştirilebilir ve aynı zamanda atmlerden ise para çekme işlemi yapılabilir. Bu kartın en  iyi özelliği banka atm’leri ne gittiğinizde 7/24 saat atm lerden para çekebilmedir. İstediğiniz ne zaman atm’ye girerek para çekme işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.

Kart ile internetten alışveriş yapmak mümkün mü?

 Bu kart ile internet üzerinden kolay ve aynı zamanda güvenilir bir şekilde alışveriş yapmak mümkün olacaktır. Aynı zamanda avans tanımlanır ve isteğe bağlı olarak eğer kartta para kalmaz ise aman alarak alışveriş işlemleri gerçekleştirilebilir. Kişiye tanımlanacak olan avans ise 600 tl’dir.

Kredi kartları hakkında daha fazla bilgiye hesappara.com veya ziraatbank.com.tr  üzerinden ulaşabilirsiniz.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın