Limitsiz İnternette Kota Aşımı Olur Mu?
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Limitsiz İnternette Kota Aşımı Olur Mu?

0

Limitsiz internette kota bulunmaktadır. Adil kullanım kotası olarak tanımlanan ve kullanıcının gerekli kotaya geldiğinde veri hızı indirmeden, internet yavaşlamasına kadar birçok olay gerçekleşmektedir. Bu durum da aslında limitsiz internetin bile bir limitinin olduğunun en büyük göstergesidir. Adil kullanım kotası ile birlikte müşteri, aylık ödemesi gelene kadar sınırlı bir hızda bilgisayar kullanmaktadır.

Bu durum internetin yavaşlamasına ve indirme hızının düşmesine neden olmaktadır. Özellikle hız limiti 8 Mbit hıza kadar düşebilmektedir. İşletmecilerin kullandığı adil kullanım kotasının genellikle 215 GB olduğu da bilinmektedir. Fakat bu durum değişebilmektedir. Bu durum diğer kullanıcılar ile adil bir şekilde internet kullanımını sağlamak adına yapılmaktadır.

İnternet Kotası Bitince Ne Olur?

Limitsiz internet kullanmıyorsanız internetinizin kotası bittiğinde direkt olarak internet kesintisi yaşamak mümkündür. Aynı zamanda o aylık tarifenizi arttırmanız a da yeni internet paketleri almanız için size tarifeler sunulabilmektedir. Ancak internetiniz kesilmediyse ve kullanıma devam ediyorsanız bağlı bulunduğunuz yeri arayarak bilgi almanız gerekmektedir.

Bilgi almadığınız ya da aşım yaptığınız taktirde internet faturanıza ek ücretler getirmeniz mümkün olacaktır. İnterneti kotalı kullananların kesinlikle kontrol ederek hareket etmesi ve kotalarını takip etmeleri gerekmektedir.

İnternet Artık Sınırsız Mı?

İnternet sınırı artık çoğu yerde kullanılmamaktadır. Son zamanlarda yapılan gelişmeler ve oluşan internet alt yapısı ile limitsiz internet kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Bazı durumlarda isteğe göre kotalı internet uygulaması kullanılmaktadır. Kotalı internet kullanmak isteyenler için başvuru yapma imkânı da bulunmaktadır.

Limitsiz AKK Ne Demek?

Adil kullanım kotası olarak bilinen bu uygulama limitsiz internet kullandığınızda dahi sizin internet hızınızı düşürme ve size zor durumlar yaşatma gibi birçok durumla karşılaşmanızı sağlayan bir sistemdir. Bu sistem ile birlikte belirli bir GB internet kullandıktan sonra internette düşme ve yavaşlamalar olacaktır. Limitsiz olması söz konusu değildir. 

Türk Telekom AKN Kalktı Mı?

Tük Telekom AKN uygulaması 1 Ocak 2019’dan itibaren kaldırılmıştır. Böylelikle herhangi bir yerden AKN aşılması durumunda herhangi bir sıkıntı yaşamak söz konusu değildir. Hız limitinizde bir düşüklük yaşanması söz konusu değildir. Fakat operatörler yine de bazı durumlarda AKN uygulamaktadır.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın