iPhone Kapalıyken Alarm Çalar Mı? Sessiz Moddayken?
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil Dünyası

iPhone Kapalıyken Alarm Çalar Mı? Sessiz Moddayken?

0

iPhone kapalıyken alarm çalmamaktadır. iPhone alarm çalması istendiğinde telefonun açık olması gerekmektedir. Aksi halde, kapalı olması durumunda alarm kurulu olsa bile bu cihaz tarafından işleme alınmayacaktır. Tüm iPhone modelleri için geçerli olan bu duruma, özellikle alarm kurması gereken kişiler tarafından dikkat edilmesi gerekilmektedir.

Telefon Kapalıyken Alarm Çalar mı?

Telefon kapalıyken alarm çalma durumu genel olarak söz konusu değildir. Hem IOS hem de Android telefonların çoğunluğunda kapalı durumda alarm çalmamaktadır. Eski nesil akıllı telefonlarda ise telefonun kapalı olması durumunda alarm çalma durumu oluşmaktadır. Örneğin Nokia’nın eski model akıllı telefonlarında telefon kapalı durumda alarmı çalıştırmaktadır.

Bunun yanında günümüzdeki bazı yeni nesil akıllı telefonlar da kapalı haldeyken alarm çalıştırabilmektedir. OPPO ve Xiaomi gibi markaların bazı modellerinde telefonun kapalı olması durumunda alarmın çalışma durumu söz konusu olur. Ancak genel olarak IOS ve Android telefonlarda kapalı durumda alarm çalışmamaktadır. Telefonun ulaşılmaz ancak alarmın çalması isteniyorsa bu durumda en garanti yöntem olarak uçak moduna almak yararlı olacaktır.

iPhone Sessiz Moddayken Alarm Çalar mı?

iPhone sessiz moddayken alarm çalmaktadır. iPhone telefonlarda alarmın kurulu olduğu halde tek çalışmama durumu kapalı olmasıdır. Bunun dışında sessiz veya rahatsız etme durumunda telefon olsa bile alarm devreye girmektedir.

SIM Kart Yokken Alarm Çalar mı?

SIM kart yokken alarm çalışır. Yeni nesil akıllı telefonlar SIM kart olmadan da açılabilmektedir. SIM kart telefon numarasının, operatörün internet, arama, mesaj gönderme gibi işlemlerinin kullanılmasını sağlamaktadır. Akıllı telefonlar SIM kart olmadan da temel özellikleri kullanmaya olanak tanımaktadır. Wifi üzerinden internet bağlantısı yapılabilir, kamera kullanılabilir, diğer uygulamalar sorunsuzca kullanıma açık hale getirilebilir. Bu bakımdan SIM kart olmayan akıllı telefonlarda da alarm çalıştırılabilir.

iPhone Gece Modunda Alarm Çalar mı?

iPhone gece modunda alarm çalışmaktadır. iPhone modelleri için alarmın kurulu olmasına rağmen tek çalışmama durumu ancak telefonun kapalı olması ile mümkündür. Bu yüzden gece modu veya diğer modlar açık olduğunda da yine alarm devreye girecek ve belirlenmiş olan saatte çalışacaktır.

iPhone Şarj Bitince Alarm Çalar mı?

iPhone şarj bitince alarm çalışmaktadır. Alarm temel olarak telefonun bataryasından güç alarak, telefonun da açık olması halinde çalıştığından şarj bittiğinde devreye girmemektedir. Başka bir deyişle alarmın özellikle iPhone modellerinde çalışması için telefon açık olması gerektiğinden şarj bitmesi ile telefon kapanırsa alarm da geçersiz olacaktır.

iPhone Alarm Kaç Dakikada Çalıyor?

iPhone alarm süresi 9 dakika olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda iPhone telefonlarda alarm için belirlenmiş olan alarm saati ertelendiğinde 9 dakika sonra tekrar alarm çalacaktır. Android telefonlarda bu süre 5 dakika olarak belirlenmiştir. Ancak iPhone telefonların 9 dakika olarak erteleme süresini belirlemesinde uyku süresi göz önünde tutulmaktadır.

iPhone geliştiricileri uykuya 10 dakika üzerinde ara verildiğinde uykuya geri döneceklerini iddia etmektedir. Uykudan alınacak olan en yüksek verimin de 9 dakikada sağlanacağını ve bu sayede sağlıklı şekilde uyanmanın mümkün olduğunu öne sürmekteler. Bu kapsamda da sağlıklı ve kolay şekilde uyanış elde etmek için erteleme süresi 9 dakika olarak belirlenmiştir.

Gece Modundayken Alarm Çalar mı?

Gece modundayken alarm çalışmaktadır. Hem IOS hem de Android modeller için gece modu veya benzeri bir mod söz konusu olduğunda alarm bu durumdan etkilenmemektedir. Alarmın devre dışı kalması için sadece telefonun kapalı olması gerekmektedir. Telefonun açık olduğu her durumda alarm devreye girecek ve belirlenen saatte çalışacaktır.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın