Turkcell Lifebox Nedir? 7 Soru 7 Cevap
 1. Ana Sayfa
 2. Mobil Dünyası

Turkcell Lifebox Nedir? 7 Soru 7 Cevap

0

Turkcell Lifebox, bir bulut depolama sistemine sahip telefonda ya da tablette fotoğrafları, müzikleri, videoları ve dosyaları izin verdiğiniz takdirde otomatik olarak kaydeden ve hafızanızda yer açan bir depolama sistemi olarak bilinmektedir. Özellikle cihazınızı değiştirdiğinizde ya da telefonunuzun bozulmasında rehber dâhil telefonda bulunana çoğu belgeyi yedekleyerek size kolaylık yaratmaktadır.

İnternet bağlantısını kullanarak bir depolama yaratan bu sistemde dosyalarınıza istediğiniz zaman ulaşma imkânına sahip olmak mümkündür. Aynı zamanda bu sistem sayesinde hiçbir belgenizin kaybolmadığını ve istediğiniz an ulaşabileceğinizi de bilmeniz gerekmektedir.

İçindekiler

Turkcell Lifebox Nasıl Kullanılır?

 • Adım 1: Turkcell Lifebox kullanımı oldukça kolaydır. Öncelikli olarak bu sisteme kayıt olmak gerekmektedir. Lifebox bulut depolama sistemini kullanmamak için öncelikle kullandığınız telefonun App indirme programından Lİfebox’u indirin.
 • Adım 2: Şimdi kayıt işlemini gerçekleştirmek adına uygulamaya giriş yapın. Daha sonra e-posta adresinizi, telefon numaranızı yazın ve şifre belirleyerek hemen sisteme giriş yapın.
 • Adım 3: Sisteme giriş yaparak kullanım hakkını elde ettiniz. 5 GB ücretsiz kullanım hakkınız bulunmaktadır. Bu sürenin üzerine çıkmak isterseniz ücret ödemeniz gerekmektedir.

Turkcell Lifebox Ücretli Mi?

Turkcell Lifebox ücret ödemek için 5 GB sınırını aşmak gerekmektedir. Eğer daha fazla kullanmak istemezseniz ilk 5 GB’lık bölüm ücretsiz olarak kullanıma uygundur. Onun dışında kullanım yapmak için Premium pakete geçmek gerekmektedir.

Turkcell Lifebox Premium Paket Nedir?

Turkcell Lİfebox Premium paket 5 GB üzerinde kullanmak istediğinizde size satın alma imkânı sunulan bir pakettir. Üst paketlerin en yukarısında bulunana ve oldukça büyük bir depolama kapasitesine sahip olmasıyla bilinmektedir. Eğer paket arttırmak isterseniz ilk olarak 10 GB, daha sonrasında 25, 50, 100, 500 GB şeklinde artmaktadır. Daha sonrasında ise 2.5 TB saklama alanı ve Premium Paket seçeneği bulunmaktadır.

Vereceğiniz para da ona göre artacaktır bunu unutmamak gerekmektedir. Paket yükseldikçe ödediğiniz para da yükselecektir. Hesabınızı yapıp, cebinize göre bir paket seçmek en mantıklısı olacaktır. Aksi takdirde ödeme problemleri ile karşı karşıya gelmek mümkündür. Son olarak Premium pakete geçmek için yapılması gereken LIFEBOX PREMIUM yazarak 2200’a göndermektir.

Lifebox Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

 • Adım 1: Lifebox rehber yedeklemek oldukça kolaydır. Ancak adımları dikkatli bir şekilde uygulamak gerekmektedir. Şimdi uygulamaya giriş yapın.
 • Adım 2: Kullanıcı girişini gerçekleştirin.
 • Adım 3: Program içerisinde bulunan “Yedekle” tuşuna basmanız gerekmektedir. Burada rehberi yedekleme yapabileceğiniz gibi resimleri, videoları ve dosyaları da otomatik olarak yedekleme olanağınız bulunur.

Litebox Müzik Yedekleme Nasıl Yapılır?

 • Adım 1: Lifebox müzik yedeklemek de rehber gibi oldukça kolaydır. Ancak adımları dikkatli bir şekilde uygulamak gerekmektedir. Şimdi uygulamaya giriş yapın.
 • Adım 2: Yine burada da kullanıcı girişini gerçekleştirin.
 • Adım 3: Program içerisinde bulunan “Yedekle” tuşuna basmanız gerekmektedir. Burada rehberi yedekleme yapabileceğiniz gibi resimleri, videoları ve dosyaları da otomatik olarak yedekleme olanağınız bulunur.

Turkcell Lifebox Güvenilir Mi?

Turkcell Lifebox, ülkemizde Turkcell altyapısı kullandığı için güvenilir bir programdır. Ancak hali hazırda da yeni bir program olduğu için bir takım sıkıntılar yaşamak normaldir. Gün geçtikçe daha iyi bir potansiyele sahip olacağı düşünülmektedir. Fakat güvenlik probleminin olmadığını söylemek de doğru değildir. Kullanmadan önce herhangi bir sıkıntı olmadığından emin olmak gerekmektedir.

Lifebox Sadece Turkcell Mi Kullanabilir?

Lİfebox kullanımı sadece Turkcell için geçerli değildir. Vodafone ve Türk Telekom gibi hatları kullananlar da Lifebox kullanabilmektedir. Eğer ihtiyacınız varsa bu sisteme girerek 5 GB’a kadar depolamaya sahip olabilirsiniz. Beğendiğiniz taktirde de paketinizi arttırarak kullanıma devam etmek mümkündür.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın