Android İmei Değiştirme Uygulamaları | 3 Uygulama
 1. Ana Sayfa
 2. Mobil Dünyası

Android İmei Değiştirme Uygulamaları | 3 Uygulama

0

Android imei değiştirme uygulamaları, genelde yurt dışından gelen telefonlar için kullanılmaktadır. Bir telefonun Türkiye de kullanılması için imei numara değişimi yapılmaktadır. Genellikle bu telefonların imei gereksiniminin bulunmasının nedeni, garanti kapsamında olmadığı için bir süre sonra IMEİ klonlama gibi bir durum oluşabilmektedir. Bu durumda da yine orijinal olmayan bir telefon ile imei değişimi olabilmektedir.

Özet olarak bakıldığında genelde kaçak ya da yurt dışından gelen telefonların ülkemizde kullanılması için bu işlemin yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde 90 gün içerisinde telefonun kapanması gibi bir sorunla karşılaşmak olasıdır. Bu yüzden de telefonun kapanmaması ve kullanımının devam etmesi için bu işlem gerçekleşmektedir.

Android İmei Değiştirme Programları

İmei değiştirme programı piyasa da oldukça fazladır. Fakat en çok kullanılan üç programdan birini seçtiğinizde işiniz kolaylıkla halledilebilir. Bu programlar sayesinde Türkiye’de herhangi bir telefonun numarasını kolaylıkla değiştirmeniz mümkündür. Aynı zamanda telefoncuya gitmeden kendiniz bile işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 1. TGT MKT 2.0 İmei Değişim Programı
 2. MTK Engineering Mode İle İmei Değişimi
 3. Write Code İmei Tool

1. TGT MKT 2.0 İmei Değişim Programı

Android imei değiştirme programları arasında en çok kullanılan programlardan biridir. USB kablo kullanılarak yapılmaktadır. Kullanımı ve imei değişimi ise oldukça kolaydır. Tek seferde rahatlıkla imei atılabilmektedir.

 • Adım 1: Cep telefonunuzu USB kablo ile birlikte bilgisayara bağlayın,
 • Adım 2: Masaüstü ekranda bulunan “Bilgisayarım” bölümüne girin.
 • Adım 3: Yönet komutuna geçin ve “Aygıt Yöneticisi” ne tıklayın.
 • Adım 4: Bağlantı noktaları (COM ve LPT) yazan bölümlerde bulunan port sayısı kısmından, cep telefonunu bilgisayardan kaçıncı port üzerinden (COM1, Com2, Com3) olarak hangisinden bağlandığına bakın.
 • Adım 5: Burada bulunan telefonun hangisi olduğunu öğrenin ve program üzerinden bu alandaki portu seçerek numarayı değiştirin.

2. MTK Engineering Mode İle İmei Değişimi

Android İmei değişimi root, akıllı telefon, tablet gibi Android sistemi ile çalışan diğer cihazların alt sistemleri üzerinde ayrıcalıklı yapıları kontrol etmenizi sağlamaktadır. Bu da izin verme süreci olarak tanımlanmaktadır. Var olan sınırlamalardan kurtulmak için root yapılmaktadır. Ancak bazı durumlarda da güvenlik zafiyetinin olabileceğini belirtmek gerekmektedir.

 • Adım 1: Google Play Store üzerinden MTK Engineering Mode uygulamasını indirin.
 • Adım 2: Programa giriş yapın ve başlatın.
 • Adım 3: MTK Settings butonuna tıklayın.
 • Adım 4: Telephony sekmesi ile devam edin.
 • Adım 5: GPRS seçeneğine giriş yapın. Ayrıca bu programların Xiaomi imei atma programı olarak kullanıldığını da unutmayın.
 • Adım 6: Write IME yazan bölüme giriş yapın ve yeni numaranızı girin. Daha sonra “OK” yazan bölüme tıklayın.
 • Adım 7: Şimdi telefonu yeniden başlatın.
 • Adım 8: Eğer bütün adımları doğru bir şekilde yaptıysanız imei numaranız değişmiş olacaktır.

3. Write Code İmei Tool 

Android telefona imei atma için bu uygulama da oldukça kullanışlı olarak bilinmektedir. Özellikle Çin merkezli telefonlar için oldukça kullanışlıdır. Mediatek işlemciye sahip olan tüm cihazlar için kullanılabilmektedir. İphone telefon için kullanılmamalıdır.

 • Adım 1: İmei atma programını indirmeniz gerekiyor. Programı indirin.
 • Adım 2: Programı çalıştırın.
 • Adım 3: Karşınıza çıkan ekranda imei bölümüne yeni numaranızı yazın ve onaylayın.
 • Adım 4: İmei değişimi tamamlanmıştır.

İmei değiştirme uygulaması yukarıda belirtilmiştir. Bu uygulamalar kullanıldığında rahatlıkla imei numaraları değiştirilebilmektedir. Eğer kendiniz yapamadıysanız bir telefoncuya başvuru yaparak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İmei Atma Nedir?

İmei atma, yurt dışından satın alınan bir telefonun ülkemizde kullanılması için yapılmaktadır. Ülke içerisinde kaydı bulunan başka bir telefonla numara değişimi yapılabilmektedir. Bu numaranın klonlanması ya da işlenmesi olarak tanımlanmıştır.

Rootsuz İmei Atma

Rootsuz imei atma, MTK Engineering programı ile tapılmaktadır. Programı indirdikten sonra yukarıda bulunan adımları tek tek yaptığınızda rootsuz bir şekilde imei atma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Bu şekilde işleminiz de kolaylıkla yapılır. Bu program sayesinde evden kendi başınıza işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey yukarıda bulunan adımları takip etmektir.

Orijinal Telefona İmei Atma Kodu

Orijinal telefona imei atma kodu, telefondan telefona farklılık göstermektedir. Her telefon için aynı kod kullanılmamaktadır. Burada telefonunuza göre orijinal kodu aramanız gerekmektedir. Xiomi’den Samsung’a; Samsung’dan Apple’a kadar her telefonun her modeli için bir kod bulunmaktadır. Bu kodu kullanarak dilediğiniz gibi imei no değişimi yapılabilmektedir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın