Xiaomi İkinci Alan Nedir? Ne İşe Yarar?
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil Dünyası

Xiaomi İkinci Alan Nedir? Ne İşe Yarar?

0

Xiaomi ikinci alan özelliği, hayatımıza hızlı bir giriş yapan Xiaomi’nin sansasyonel özelliklerinden bir tanesi. Hatta bir nevi devrim niteliğinde sayılabilecek nadide bir özellik 2. Alan. Daha önce hayatımıza Android 5.0 Lolipop ile giriş yapan bu özellik, birden fazla kullanıcıya aynı telefonu farklı arka plan ve farklı temalar ile kullanıma izin veriyor. Yani kişisel kullanım açısından büyük güvenlik zafiyetleri oluşuyor.

MIUI kullanıcılarında ise durum çok daha farklı. İkinci alan özelliği sayesinde telefonunuzu birbirinden bağımsız iki farklı telefon gibi kullanmanız mümkün. Aktifleştirmesi de çok kolay. Bu özelliği aktif hale getirdiğinizde telefon hafızası da bölünüyor. İkinci alan kullanacak kişi, kendi Mi hesabına girişi gerçekleştiriyor. Mi hesabı içinde bulunan galeri, video ve size ait her şey ikinci alana geçiş yapıyor. Bu özellik sayesinde;

  • Veri gizliliği ve güvenlik politikaları iki alan için de aynı şekilde geçerli oluyor sıkıntı yaşamayacağınızdan emin olun.
  • Özellikle kısa süreli işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.
  • Ayrıca bu özellik sayesinde aynı uygulamayı iki alana birden yükleyebiliyorsunuz.

Xiaomi İkinci Alan Aktifleştirme

Xiaomi 2. Alan özelliğini aktifleştirip tek telefonda iki ayrı hesap kullanmak çok kolay adımları sırasıyla yaptığınızda istediğinizi almış olacaksınız.

  • Adım 1: Telefonunuzun ayarlar bölmesine girmeniz gerekiyor.
  • Adım 2: Ayarlar bölmesinde Mi telefonunuzun “Özel Özellikler” ( Bazı telefonlar için ” Yeni Özellikleri Keşfedin” diye de geçmektedir). Bölümüne giriş yapıyorsunuz.
  • Adım 3: Burada telefonunuz için “İkinci Alan” bölümünü seçiyorsunuz.
  • Adım 4: Karşınıza gelen ekrandan “İkinci Alanı Aç” butonuna tıklayıp, ikinci alanı aktifleştiriyorsunuz.

Böylece ikinci alanı aktifleştirip, tek telefonda iki hesap kullanabilirsiniz. Günlük işlerinizi diğer alandan yaparken özel işleriniz için de bir alan yaratmış olursunuz.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın