n11 Neden TC Kimlik No İstiyor? Siparişlerde TC no Zorunlu Mu?
  1. Ana Sayfa
  2. Alışveriş

n11 Neden TC Kimlik No İstiyor? Siparişlerde TC no Zorunlu Mu?

0

n11 neden kimlik numarası istiyor, internet üzerinden alışveriş yapan herkesin kaygıyla merak ettiği konuların başında geliyor. n11, yasal zorunluluk olarak yapılan her ticari işleme fatura kesmek zorundadır ve bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası talep etmektedir.

n11 siparişlerde neden TC istiyor sorusuna cevap verdikten sonra, n11 sitesine güvenebileceğinizi söyleyebiliriz. n11, arkasında güçlü bir holding bulunan, Türkiye’de online alışverişin odağı olmuş birkaç firmadan biridir. Ancak, n11’in bir aracı şirket olduğunu, yani bilgilerinizi n11 bünyesinde sanal mağaza açan başka küçük firmalara da aktardığını unutmayın. Alışverişinizde daima gerçek siteden alışveriş yaptığınızdan emin olun ve mümkün olduğunca bankacılık uygulamanız üzerinden sanal kart çıkararak alışveriş yapın.

n11 neden TC istiyor sorusuna cevap veren birçok internet kullanıcısı, kimlik numarası olarak rastgele numara verdiğinden bahsetse de, Maliye Bakanlığı’nın olası bir denetlemesinde, sizin de sorumlu duruma düşeceğinizi hatırlatmak isteriz.

Sonuç olarak, n11, güvenilir bir e-ticaret sitesi olarak, kimlik bilgilerinizin gizliliğini garanti ediyor. Ancak, internet üzerinden gerçekleştireceğiniz her alışverişinizde, mutlaka kendi güvenliğinizi korumaya özen göstermeye dikkat etmeniz, sizin için en sıkıntısız deneyimi sağlayacaktır.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın