Priligy 30 mg Geciktirici Hap Kullanımı | Priligy Fiyat
 1. Ana Sayfa
 2. İlaç ve Vitamin Rehberi

Priligy 30 mg Geciktirici Hap Kullanımı | Priligy Fiyat

0

Priligy geciktirici hap, 18 – 64 yaş arası yetişkin erkeklerin, erken boşalma sorunlarını tedavi etmek için reçeteli olarak satılan bir ilaçtır. Priligy, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir ilaçtır ve piyasada prematür ejekülasyon sorununa çözüm için internet siteleri veya eczane dışı ortamlarda satılan kimyasallardan değildir. Doktor kontrolünde, güvenle kullanabilirsiniz.

İçindekiler

Priligy Nedir?​

Priligy ne işe yarar sorusu insanlar tarafından sıkça merak edilmektedir. Priligy SSRI olarak tanımlanan hastalık türüne ait ilaçtır. İçinde; dapoksetin hidroklorür etkin olarak bulunmakla beraber yardımcı etkenler kullanılarak üretilmektedir. Priligy, yaygın olarak görülen cinsel işlev bozukluğu olan prematür ejakülasyon veya diğer adıyla erken boşalma sorununun tedavisinde kullanılmaktadır.

Kadınların, 18 yaş altı erkeklerin, tanısı konulmamış bireylerin ve madde bağımlısı olanların kullanmaması gerekmektedir. Bu tür kullanıcılar için üretilmemiştir. Priligy yararları 18-64 yaş aralığında bulunan erkek bireylerin prematür ejakülasyon (erken boşalma) rahatsızlığında işe yaramaktadır. Priligy ilacı ile tedavi sonucunda cinsel işlev bozukluğu sona ermektedir. Cinsel ilişkiden tatmin olma düzeyi artmaktadır.

Priligy Reçetesiz Alınır mı?​

Prematür ejakülasyon sorununu yaşayan erkekler Priligy reçetesiz satılır mı sorusunu merak etmektedir. Priligy reçete ile satılmaktadır. Doktor reçetesi olmadan temin edilememektedir. Priligy kullanımı için öncelikle doktorun teşhis koyması gerekmektedir. Ardından reçeteye yazması gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra eczaneden temin edilebilmektedir.

Priligy Fiyat Ne Kadar?​

Priligy satış noktaları, eczanelerdir. Eczanelerde güncel satış fiyatları ise şu şekildedir:

Priligy 30 mg Fiyatı 2023​

Priligy 30 mg 3 film kaplı tablet, 550 TL’dir. Priligy 30 mg satın almak için reçetenizle eczanelere gidebilirsiniz.

Priligy 60 mg Fiyatı 2023

Priligy 60 mg 3 film kaplı tablet, 1.165 TL’dir. Priligy 60 mg tablet fiyatı, eczanelerde bu şekildedir.

Priligy Kullanımı​

Priligy geciktirici hap kullanımı doktor ile belirlenmektedir. Doktorun reçeteye yazdığı dozda ve zamanda almak önem arz etmektedir. Eğer doz miktarı ve zamanı unutulduysa doktora tekrardan başvurmak gerekmektedir. Genelde cinsel birleşmeden 1 ila 3 saat öncesinde alınmaktadır. 30 mg tek doz yeterli olmaktadır. Doktorun tavsiyesi ile bu doz 60 mg olabilmektedir. Priligy hapını bol su ile içmek önem arz etmektedir. En az 1 bardak dolu su ile alımını gerçekleştirmek gerekmektedir. Aksi durumda bayılmalar söz konusu olabilmektedir.

Priligy kullanıcı yorumları bu ilacın kesinlikle alkolle kesinlikle aynı anda alınmaması gerektiğini bize anlatıyor.. Eğer alkol gün içinde alınacaksa; 2 kadehten fazla içmemek gerekmektedir. İlaç kırılmadan, ezilmeden ve çiğnenmeden yutulmalıdır. Aç karnına veya tok karnına içilebilmektedir. Günde bir tabletten fazla Priligy kullanılması yasaktır.

18 yaş altı erkek bireylerin kullanması tavsiye edilmemektedir. Kullanılması durumunda doktora başvurulmalıdır.

Böbrek ve karaciğer yetmezliği sorununu yaşayan hastaların kullanmaması gerekmektedir. Yan etkiler şiddetli olabilmektedir. Doktorun belirlediği dozdan fazla kullanılması sağlık açısından yararlı değildir. Fazla doz kullanımında ilacın görevi etkisiz hâle gelebilmektedir. Bu yüzden doza dikkat ederek kullanmak maksimum verim alınmasını sağlamaktadır. İlacın, çocukların ve evcil hayvanların göremeyeceği ve ulaşamayacağı yerlerde saklamak gerekir.

25 derecenin altında bulunan oda sıcaklarında muhafaza edilmesi uygundur. Kullanımının unutulması zararlı etkilere yol açmamaktadır. Başka ilaçlarla beraber kullanılması zararlı olabilmektedir. Bu yüzden reçeteli veyahut reçetesiz kullanılan ilaçları doktora bildirmek gerekir.

Priligy Yan Etkileri​

İlaçların içerdiği kimyasallar vücutta yan etkiler oluşturabilmektedir. Yan etkilerin görülmesi halinde doktora gitmek gerekmektedir. Priligy geciktirici hap kullanımından sonra araç kullanmamak gerekmektedir. Priligy ilacı susuz kalındığı zamanlarda içilmemelidir. Bu durum bayılmalara sebebiyet verebilir.

Priligy kullandıktan sonra kasılmalarla gerçekleşen nöbet geçirilirse, bayılma hissi yaşanırsa, intihar düşüncesi veya zarar verme düşüncesi akıldan geçerse en yakın hastaneye başvurmak gerekmektedir. Bunlar ciddi yan etkileri olarak görülmektedir. Ciddi yan etkileri görüldüğünde acil 112 aranmalıdır. Hastaneye araç kullanarak gitmek bilinç bulanıklığı yaşandığı için kazalara sebebiyet verebilmektedir. Priligy yan etkileri şöyle sıralanabilir;

 • Baş ağrısı, baş dönmesi, sersemlik durumu
 • Mide bulantısı ve kusma
 • Sinirlilik veya yerinde duramama hâli
 • İshal veya kabızlık sorunu
 • Uyuklama ve kâbus görme
 • Kulaklarda çınlama ve gözde kararma
 • Dikkat toplama güçlüğü
 • Titreme
 • Tansiyonun düşmesi veya yükselmesi
 • Cinsel istekte azalma
Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın