Shopier Kargo Ücreti Ne Kadar? Komisyon Oranı 2024

Shopier kargo ücreti 10,75 TL’dir. Ürün alınırken kargo ücreti olarak tahsil edilen bu para ilk olarak Shopier tarafından alınacaktır. Daha sonra ise komisyon alındıktan sonra kalan kısım size ödenecektir. Platform üzerinden yapılan ödemeler genel olarak bu şekilde (Komisyon usulü) ilerlemektedir.

Shopier Komisyon Oranı Nedir?

Shopier komisyon oranı yurt için alışverişlerde %2,99 + 0,49 TL iken yurt dışı alışverişlerde %3,99 + 0,49 TL’dir. Bu rakamlar 2021 itibarıyla geçerlidir. Geçmiş dönemlerde bu oran daha da fazlaydı diyebiliriz.

Shopier Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır?

  • Adım 1: Kargo anlaşması için ilk olarak hesabınıza giriş yapıp ‘’Siparişler’’ bölümüne tıklayınız.
  • Adım 2: Daha sonra siparişin yanında ‘’Kargo’’ sekmesini göreceksiniz, bu sekmeye tıklayınız.
  • Adım 3: Tıkladıktan sonra kargo şirketini seçip kargo kodunuzu oluşturunuz.
  • Adım 4: Burayı da geçtiğinize göre artık Shopier kargo gönderimi başarılı bir şekilde tamamlanmış olacak.
  • Adım 5: Son olarak; kodu aldığınızda ürün ile birlikte seçmiş olduğunuz kargo firmasına gidin ve kodunuzu söyleyin. Ürün gönderiminizi gerçekleştirin.

Shopier’in kargo hakkında bilgi verdiği sayfaya gitmek için buraya tıklayınız.

En Ucuz Kargo Şirketi Hangisi?

En ucuz kargo şirketi PTT’dir. Özel firmalara bakıldığında ise en ucuz gönderim yapan şirketin Yurtiçi Kargo olduğu görülmektedir.

Shopier Kargo Hesaplama Nasıl Yapılır?

Adım 1: Shopier kargo hesaplama için ilk olarak buraya tıklayınız ve hesaplama sayfasına giriniz.

shopier kargo hesaplama yurtici kargo

Adım 2: Daha sonra kargonuzu nereden nereye göndereceğinizi seçin.

Adım 3: Seçim yaptıktan sonra karşınıza dosya mı? Yoksa paket mi? Seçeneği çıkacaktır. Kargonuz hangi seçeneğe uygunsa tıklayın ve ilerleyin.

shopier gonderi turu

Adım 4: Daha sonra; en, boy, yükseklik ve ağırlık bölümlerini doğru bir şekilde doldurun. Bu alan, desi hesaplama için gereklidir.

shopier kargo desi

Adım 5: Son aşamada ise fiyat karşınıza çıkacaktır.

Shopier Kargo Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Shopier kargo ücretlerinin belirli olduğu bir liste vardır. Bu listeyi görmek için hesabınıza giriş yapmanız gerekir ancak bu listeyi sizler için araştırdık.

shopier kargo ucretleri

Shopier Kargo Göndermek İçin Ürün Kaç TL Olmalı?

Shopier kargoyu kullanmak için en az 35 TL’lik bir ürün satıyor olmanız gerekir. Bu ücretin altına kargo gönderimi 2024 yılında maalesef yok.

Shopier’de Satış Yapmak İçin Şirket Gerekli Mi?

Shopier’de satış yapmak için şirket gerekli değildir. Bu platformun en büyük özelliği herhangi bir şirket özelliği aramamasıdır. En büyük rakiplerinden biri olan PayTR’de ise şirket zorunluluğu vardır. Bireysel satıcılar için zor bir durum diyebiliriz.

içeriğimizi oylayın
Yazar: Sinan

1982 İstanbul doğumluyum. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi İstanbul'da tamamladıktan sonra Çanakkale'ye yerleştim. Birkaç yıllığına ticaret hayatının içinde bulunduğum için aktif olarak ilgilenemediğim programlama ve web tasarım kariyerime, burada içerik yazarlığı yaparak devam ediyorum.

Yorum yapın