Dolap Uygulaması Nedir? Kolayca Nasıl Kullanılır?
 1. Ana Sayfa
 2. Alışveriş

Dolap Uygulaması Nedir? Kolayca Nasıl Kullanılır?

0

Dolap uygulaması, uygun fiyata alışveriş imkânı bulabildiğiniz, eşyalarınızı satışa çıkarabileceğiniz internet tabanlı bir uygulamadır. Kategori olarak bakıldığında bebek, giyim, çanta, aksesuarlar, hamile kıyafetleri olmak üzere birçok kategori bulunmaktadır. Aynı zamanda bu uygulama Trendyol tarafından kurulmuştur ve finanse edilmektedir.

Size Pelin Akil, Pınar Altuğ, Ayşe Tolga y ada Ayşegül Erdinç gibi birçok ünlüden size alışveriş yapma imkânı tanımaktadır. Eğer şansınız yaver giderse dolap üzerinden ünlüler ile alışveriş yapabilme gibi bir durumu da yaşama ihtimaliniz bulunmaktadır.

Dolap Uygulaması Android: İNDİR

Dolap Uygulaması iOS: İNDİR

Dolap İnternet Sitesi: Giriş Yap

Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır?

 • Dolap uygulamasını kullanmak için öncelikle uygulamayı yüklemek gerekmektedir. Bu yüzden Apple ya da Google Play Store’a giriş yapın.
 • Daha sonra arama bölümüne “Dolap” yazarak uygulamayı aratın.
 • Gelen ekranda uygulamayı indirin.
 • Uygulamayı yükledikten sonra açtığınızda karşınıza üyelik işlemleri gelecektir. Burada ister Facebook üzerinden kayır olabilir isterseniz de kendiniz bir üyelik oluşturabilirsiniz. Üyeliği oluşturun.
 • Burada size özel hazırlanmış ürünler da dâhil olmak üzere birçok ürünü görme hakkına sahip oluyorsunuz.
 • Alt kategoride de karşınıza kategoriler, ürün ekle, bildirimler ve hesabım gibi sekmeler gelmektedir. Burada istediğiniz işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Dolap Uygulamasında Ödeme Nasıl Yapılır?

Dolap uygulamasında ödeme, öncelikli olarak kredi kartlarından yapılmaktadır. Fakat ürün satın alındıktan sonra tutar satıcıya gelene kadar öncelikle ürünün alıcıya gelmesi gerekmektedir. Kargo alıcının eline ulaşması ile birlikte sipariş tamamlanır ve para satıcının hesabına yatırılmaktadır. Ödeme yaparken;

 • Kredi kartı ya da banka kartı ile güvenli ödeme yapmak mümkündür.
 • Güvenli ödeme ile kart bilgileri güvence altına alınmaktadır.
 • 3D güvenli ödeme seçeneği de bulunmaktadır.

Dolap Uygulaması Ücretli Midir?

Dolap uygulaması ücret almamaktadır. Ancak bu durum sadece kayıt olma aşamasında olmaktadır. Ancak bir şey sattığınızda uygulamaya belli bir miktarda komisyon vermeniz gerekmektedir. Özellikle bu uygulama ikinci el satışı yapabildiğiniz bir uygulama olmasından dolayı belli bir ücreti de ödemeniz gerekmektedir.

Dolap Uygulaması Güvenilir Mi?

Dolap uygulaması güvenilir mi gibi bir konuyu açıklamadan önce uygulamanın arkasındaki markaya bakmak gerekmektedir. Trendyol hem kurucusu hem de finans desteği olarak oldukça güvenilir bir imaj vermektedir. Özellikle “bağış yap” kategorisinde alışveriş yapıldığında o paraların çeşitli kuruluşlara gideceği söylenmektedir ve bu doğrudur.

Burada birçok sivil toplum kuruluşlarını ve dernekleri görmeniz mümkündür. Kullanıcı yorumları incelendiğinde ise satıcıların özellikle kargo fiyatlarından yakındığı görülmektedir. Bu gibi durumlar yaşanmaktadır fakat hiçbir şekilde para geri alamama ta da para ödeme sıkıntısı gibi konularla karşı karşıya gelinmemiştir.

Dolap Uygulamasında Kargo Nasıl Oluyor?

Dolap uygulamasında kargo anlaşmaları kullanmak mümkündür. Bu uygulamanın sizler için yaptığı anlaşmalar üzerinden yürütülmektedir. Bu anlaşmalar olabildiğince az olması adına büyük çabalar verilmiştir. Kargo fiyatları;

 • 0-0,99 desi arasında bulunan ürünlerin 6.99 ₺
 • 1-1,99 desi arasında bulunan ürünlerin 8.99 ₺
 • 2-10,99 desi arasında bulunan ürünlerin 11.99 ₺
 • 11-99 desi arasında bulunan ürünlerin 15.99 ₺ şeklinde belirlenmiştir.
dolap uygulamasi nakit odeme
Merak ettikleriniz: Dolap uygulaması nakit ödeme

Dolap Uygulamasında Nakit Ödeme Var Mı?

Dolap uygulamasından satış yapmak kadar parayı alma biçimi de oldukça önemlidir. Yukarıda da bahsedildiği gibi kesinlikle uygulama içerisinde nakit ödeme gibi bir durum söz konusu değildir. Banka ya da kredi kartı kullanımına izin verilmektedir. Bütün işlemler uygulama üzerinden yürütüldüğü için satıcıyı ve alıcıyı mağdur etmeme adına bu şekilde hareket edilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Trendyol’da Değişim Yapılıyor Mu?

Dolap Uygulaması Kaç Komisyon Alıyor?

Dolap uygulaması komisyon oranı sabittir. Her ne satarsanız satın %10’luk bir komisyon olacaktır. Bir örnekle açıklamak gerektiğinde 100 liralık bir mal satımı yaptığınızda 10 lirasını dolap uygulaması kendisi almaktadır. Aynı şekilde 50 liralık bir malın satımında da 5 liralık bir komisyon kesintisi olmaktadır.

Gardrops Ücret Alıyor Mu?

Dolapta Banka Kartı Geçerli Mi?

Dolapta banka kartı geçerlidir. Aynı zamanda kredi kartları da geçerli olmaktadır. Bilgilerinizi doğru girdiğiniz anda sıkıntı yaşamadan alışveriş yapmanız mümkündür. Geçersiz ya da tarihi geçmiş kartlara da dikkat etmek gerekmektedir.

Dolap Uygulaması Para Ne Zaman Yatar?

Dolap uygulamasında para transferi, genellikle saat 14.00 ile 17.00 arasında yapılmaktadır. Ancak paranın yatması için en önemli koşul ürünün alıcıya gitmesidir. Alıcı ürünü aldığı andan itibaren paranın yatması için gerekli şartlar oluşmuş olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Trendyol Koleksiyon Nedir?

Trendyol Üzerinden Dolap Alış Verişi Nasıl Onaylanır?

Trendyol üzerinde bir alışveriş yaptığınızda bir hesap oluşmaktadır. Uygulamaya giriş yapıldığı andan itibaren “şifremi unuttum” diyerek Trendyol’a kayıtlı mail adresiniz ile şifrenizi yenileyebilir ve uygulamaya giriş sağlayabilirsiniz. “Aldıklarım” panelinden de siparişlerinizi görüntüleme ve onaylama imkânına sahip olmanız mümkündür.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın