Trendyol Koleksiyon Nedir? Nasıl Para Kazanılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Alışveriş

Trendyol Koleksiyon Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

0

Trendyol koleksiyon, alışveriş sitesi üzerinde seçilen ürünleri biriktirmek ya da sınıflandırmak gibi amaçlarla kaydederek oluşturulan gruplardır. Online alışveriş günden güne daha da yaygınlaşarak bugünkü rağbet görme seviyesine ulaşmıştır. Bu süreçte birçok online alışveriş sitesi kurulmuş ve gelişmiştir. Trendyol da bu siteler arasında çok önemli bir yere sahip olan, hatta belki de Türkiye’nin en popüler olan online alışveriş sitesidir.

Trendyol, web sitesi veya uygulaması üzerinden gerçekleştirilebilen çeşitli işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerden biri de koleksiyon oluşturmaktır. Trendyolda koleksiyon oluşturmak, beğenilen ürünlerin kategorilere ayrılarak kaydedilmesinde son derece işlevseldir. Bununla birlikte bu işlem bir kampanya olarak da karşımıza çıkmaktadır. Peki, bu nasıl bir kampanyadır ve bu kampanyadan nasıl para kazanılır? Şimdi bu sorularının cevabını öğrenelim.

İçindekiler

Trendyol Koleksiyondan Nasıl Para Kazanılır?

Trendyol koleksiyondan para kazanmak, hazırlanan koleksiyonun kaydedilmesi temeline dayanmaktadır. Özellikle son zamanlarda e- ticaret sitelerinde giderek artan bir rekabet görülmektedir. Hal böyle olunca farklı siteler farklı kampanyalar ile müşteri kazanmaya çalışmaktadır. Koleksiyon oluşturarak para kazanmak da Trendyol tarafından söz konusu amaçla oluşturulmuş bir reklam politikasıdır.

Bir koleksiyon oluşturulduktan sonra “paylaş” seçeneği ile koleksiyonun paylaşılması gerekmektedir. Bu işlemden para kazanmak için bu kadarı yeterli olmamaktadır. Koleksiyonun paylaşılan kişiler tarafından kaydedilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte bir kazanç elde edebilmek için bu kaydetme sayısının 25’e ulaşması gerekmektedir. Şimdi dilerseniz Trendyol’dan koleksiyon yoluyla para kazanma için izlenecek adımları detaylı olarak açıklayalım.

Trendyol Linkinden Nasıl Para Kazanılır?

Trendyol linkinden para kazanma, koleksiyondan para kazanma için kullanılan bir başka tabirdir. Bu şekilde para kazanmak için yapılacaklar sırasıyla şunlardır;

  • İlk olarak bir Trendyol hesabı oluşturulur.
  • Sonrasında bir koleksiyon oluşturulmaya başlanır. Bu işlem için seçilen ürüne tıklandığında alt tarafta çıkan “koleksiyona ekle” seçeneği kullanılabilir.
  • Koleksiyon için bir isim belirlenir. (Koleksiyonum, elbise, aksesuar gibi isimler tercih edilebilir.)
  • Koleksiyona ulaşmak için web sitesinde sağ üst, uygulamada ise alt tarafta göreceğiniz favoriler kısmına tıklanır. Favorilere girdiğinizde yan tarafta “koleksiyonlarım” yazısını görebilirsiniz.
  • Koleksiyona girdikten sonra eklemeye devam etmek için “ürün ekle” seçeneğini de kullanabilirsiniz.
  • Trendyol koleksiyondan para kazanmak için, koleksiyon oluşturma tamamlandıktan sonraki adım; koleksiyonu paylaşmaktır. Web sitesinde koleksiyon kutucuğunun sağ üst, uygulamada ise sağ alt köşesinde bulunan “paylaş” seçeneği ile oluşturulan link paylaşılır.
  • Paylaşılan kişiler tarafından linke tıklandığında koleksiyon açılır ve “koleksiyonu kaydet” seçeneğine tıklanarak kaydedilir.

Trendyol Koleksiyonda Kaç Ürün Olmalı?

Trendyol koleksiyonu ürün sayısı, minimum 10 olarak belirlenmiştir. Bu soru, söz konusu kampanya ile para kazanmak isteyenler tarafından en sık sorulan sorular arasındadır. Bir koleksiyon oluşturarak para kazanmak için belirlenen bazı koşullar arasında, ürün sayısıyla ilgili de bir koşul bulunmaktadır. Bu koşula göre, koleksiyon içerisine en az 10 ürün eklenmek zorundadır. Ürün sayısının üst sınırıyla ilgili belirli bir şart bulunmamaktadır.

Trendyol Linki Ne Kadar Kazandırıyor?

Trendyol linki maksimum 100 TL kazandırmaktadır. Trendyolda her 10 kaydetme 5 TL kazandırmaktadır. Her bir koleksiyon için kaydetme sınırı 50 olarak belirlendiğinden dolayı bir trendyol linkinden en fazla 25 TL kazanılabilmektedir. Bununla birlikte 4 ayrı link hazırlama hakkı olduğundan dolayı bu sayı 100’e çıkabilmektedir. Ancak bu konuda güncel bilgileri takip etmek önemlidir. Bununla kast edilen şu şekilde açıklanabilir;

Trendyol farklı kampanyalar oluşturabilmekte, kampanyalarda belirli zamanlarda ya da temelli değişiklikler yapabilmektedir. Örneğin; önümüzdeki 1-2-3 Haziran tarihleri arasında geçerli olan koleksiyon kaydetme kampanyasında, 1 kişinin en fazla bir link hazırlayabileceği bilinmektedir. Dolayısıyla kazanılacak maksimum tutar da 100 TL değil, 25 TL olacaktır. Bu nedenle kampanyaların takip edilmesi gerekmektedir.

Trendyol Koleksiyon Kaydetme Parası Ne Zaman Yatar?

Trendyol koleksiyon kaydetme parası, Trendyol tarafından belirlenen tarihlerde yatmaktadır. Kampanyalar farklı tarihlerde yapıldığı için paranın yatma tarihine ilişkin net bir şey söylenememektedir. Bununla birlikte paralar genellikle kampanyanın bitiş tarihinde veya bir gün sonrasında Trendyol cüzdan hesabına alt limitsiz kupon olarak tanımlanmaktadır.

Koleksiyon kaydetme parası, Trendyol cüzdanına tanımlandığından dolayı ilk olarak bir Trendyol cüzdan hesabı açmak gerektiği unutulmamaktadır. Bu işlem, Trendyol web sitesinden veya uygulamasından kolaylıkla yapılabilmektedir ve söz konusu cüzdan yalnızca Trendyol’da kullanılabilmektedir.

Instagram Koleksiyon Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Instagram koleksiyon paylaşımı, koleksiyon linkinin instagram üzerinden paylaşılmasıyla, takipçiler tarafından kaydedilmesinin sağlanmasıdır. Söz konusu durum genellikle çok takipçisi olan büyük sayfalar tarafından tercih edilmektedir. Bununla birlikte bu sayfalar tarafından paylaşılan ürünün her satın alınmasında, ürün fiyatının %5’i kadar cüzdan kuponu kazanılmaktadır.

Trendyol Ne Kadar Komisyon Alıyor?

Trendyol, farklı kategorilerdeki ürünlerden belirlenen miktarda komisyon almaktadır. Ürünler kategorilere ayrılmaktadır ve buna göre komisyon oranları düzenlenmektedir. Örneğin; mücevher için belirlenen komisyon oranı %30, oyuncak için belirlenen komisyon oranı %15’tir. Trendyol, sipariş talimatlarının gerçekleşmesinden sonra sözleşmeden belirlenen süre ve miktarda komisyon almaktadır.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın