Trendyol Para Kazanma Rehberi | Trendyol Mağaza Açma | Link Paylaşma
 1. Ana Sayfa
 2. Alışveriş

Trendyol Para Kazanma Rehberi | Trendyol Mağaza Açma | Link Paylaşma

0

Bu içeriğimizde dijital dünyanın sunduğu avantajları gelire dönüştürmek isteyenler için an kârlı Trendyol para kazanma yöntemlerini ele alacağız. Türkiye’nin en popüler e-ticaret platformlarından biri olarak Trendyol, kullanıcılarına oldukça geniş bir çeşitlilikte para kazanma yolları sunuyor. Bunların başında ise Trendyol’dan satış yapmak yani Trendyol Mağaza açma ve Trendyol link ile para kazanma geliyor.

Trendyol para kazanma yöntemleri bağlamında size çok çeşitli yollar sunsa da bu avantajları nasıl kullanacağınızı bilmediğiniz sürece, uzun süre emek verip hayal kırıklığına uğrama riskiniz bulunuyor. Çünkü Trendyol para kazanma yolları, bazen iyi bir tedarik ağına sahip olmayı gerektirirken bazen de bol takipçili sosyal medya hesaplarını gerektiriyor. Uymanız gereken kuralları bilmediğinizde ise emekleriniz çöpe gidebiliyor. Ayrıca her yöntemin kazanç getirisi de aynı oranda olmuyor.

Trendyol’dan para kazanma sürecine dair yolun başında tüm detayları bilerek hareket etmek, kendinize en uygun avantajı değerlendirmenizi ve bu sayede beklentilerinizi karşılayacak kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır. Özetle Trendyol para kazanma yollarından tam verim alabilmek için her yöntemin kendine has gerekliliklerini ve stratejilerini çok iyi bilmeniz gerekiyor. Peki, en kazançlı Trendyol para kazanma yöntemleri neler; nasıl ve ne kadar kazançvadediyorlar? Trendyol’dan nasıl para kazanılır rehberimize başlayalım.

İçindekiler

En Kârlı Trendyol Para Kazanma Yolları Hangileri?

Trendyol’dan nasıl para kazanılır diye düşünüyorsanız birden fazla seçeneğiniz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Platform, yoğun pazarlama kampanyalarıyla birlikte toplum genelindeki bilinirliği artırdıkça sistemine yeni para kazanma yollarını da entegre ediyor. Böylelikle hem alışveriş yapan kitlesini genişletiyor hem de sistemini başka kişilere de açarak şirket yapısını güçlendiriyor. Dolayısıyla da haklı olarak iş kurmak ya da ek gelir elde etmek isteyenlerin araştırdığı konuların başında en kârlı Trendyol para kazanma yöntemleri geliyor.

Trendyol’dan Para Kazanma Yöntemleri

Siz de paylaş kazan kampanyalarından yükle kazan avantajına, koleksiyon oluşturup paylaşmaktan ürünlere yorum yaparak para kazanmaya kadar Trendyol’un geniş seçenekler havuzunda, size ve imkanlarınıza en uygun Trendyol’dan para kazanma yöntemini bulabilirsiniz.

Biz bu içeriğimizde tüm bu seçenekler arasından, nokta atışı yapmak isteyenler için, iki temel seçenek olan;

 • Trendyol’da satış yapmak (Trendyol Mağaza açma) ve
 • Trendyol link ile para kazanma (Affiliate Program) seçeneklerini inceleyeceğiz.

Daha önce de vurguladığımız gibi Trendyol’dan para kazanmanın en kârlı yolları olarak nitelendirebileceğimiz bu iki yöntemle siz de oldukça iyi kazançlar elde edebilirsiniz. 

Trendyol Para Kazanma Yöntemleri Ne Kadar Kazandırır?

Trendyol para kazanma yöntemleri size, 10 TL’den 50.000 TL’ye kadar oldukça geniş bir skalada gelir elde etme fırsatları sunuyor. Hatta imkanlarınıza ve performansınıza bağlı olarak, bu meblağı artırmak da mümkün. Ancak Trendyol’dan nasıl para kazanılır sorusuna cevap vermek ne kadar kolay olsa da unutmamalısınız ki bunu başarmak emeksiz, bilgisiz ve stratejisiz yapılabilecek bir şey değil.

Trendyol’dan para kazanmak için;

 • Farklı Trendyol para kazanma sistemlerinin nasıl işlediğini iyi öğrenmeli,
 • Size en uygun olabilecek doğru yöntemi seçmeli,
 • Sunulan fırsatı en iyi şekilde nasıl değerlendirebileceğinize yönelik araştırmaları ve önerileri dikkatle incelemeli,
 • İyi bir strateji kurup zamanınızı verimli bir şekilde planlamalı,
 • Trendyol’dan para kazanma sürecine emek vermeye tamamen hazır olmalısınız.

Örneğin Trendyol’da satış yapmak fikri size çok cazip geliyor olabilir; ancak paketleme, kargolama ve kargo takip gibi adımları da içeren bu yoğun sürece tam konsantre olabileceğiniz bir ortamınız yoksa belki de Trendyol link ile para kazanma size daha uygun bir başlangıç noktası olabilir. Böylelikle satış, pazarlama, sosyal medya ve iletişim gibi alanlarda çok önemli deneyimler kazanıp, kendinizi Trendyol’da mağaza açmak sürecine hazırlayabilirsiniz.

Platformun en kârlı para kazanma yöntemleri olan Trendyol Mağaza açma ve Trendyol linkinden para kazanma konularına geçmeden önce temel birkaç soruya cevap vermeye çalışalım. Bu soruların başında da elbette Trendyol’dan satış yapmak kârlı mı sorusu geliyor.

Dijital dünyada para kazanabileceğiniz pek çok platform var. Bu yüzden Trendyol’dan nasıl para kazanılır sorusundan önce platformu ve sunduğu olanakları incelemek gerek.

Trendyol’dan Satış Yapmak Kârlı mı?

Trendyol, Ağustos 2021 tarihinde aldığı 1,5 milyar dolar değerindeki yatırımla birlikte Türkiye’nin ilk “decacorn”u oldu ve değeri 16,5 milyar dolara ulaştı. Böylelikle şirket, Türkiye’nin “decacorn” unvanına sahip ilk teknoloji şirketi oldu. Bu gelişmenin ardından platform yetkilileri, doğrudan ve dolaylı olarak istihdam ettikleri 1,1 milyon kişi sayısını, 2023’te 2,4 milyon kişiye çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı.

Bu noktada ülkemizin en büyük şirketlerinden biri olarak Trendyol’un, e-ticaret alanın olanaklarını kullanarak iş kurmak ya da ek gelir elde etmek için en güvenilir platformların başında geldiğini söyleyebiliriz. Dolayısıyla Trendyol’da satış yapmak kârlı olmanın yanı sıra güvenli de.

Trendyol’da Satış Yapmak Ne Sağlar?

TV, arama motoru ve sosyal medya reklamlarını çok yoğun ve başarılı bir şekilde kullanan şirket, kitlesini her geçen gün genişletiyor. Ek olarak Trendyol’un alıcıları korumak için alışveriş sürecine dair aldığı önemler, platformun tercih edilebilirliğini de artıyor. Kullanıcılar, yaşayacakları herhangi bir problemde yalnız kalmayacaklarını, problemlerinin hızlı bir şekilde çözüleceğini bildikleri ve deneyimledikleri için, alışveriş ihtiyaçlarında ilk olarak Trendyol’u değerlendirme eğilimde oluyor.

HSBC bankasının 2021 yılı araştırmasına göre Türkiye e-ticaret pazarının %27’si Trendyol’un elinde bulunuyor. Platformu, %17 ile Hepsiburada takip ediyor. Dolayısıyla da online pazaryeri arayanlar için Trendyol Mağaza açmak ve satış yapmak, en verimli seçeneklerden biri. Peki, Trendyol’da nasıl mağaza açılır, nelere dikkat edilmelidir, popülaritesi en yüksek ürünler hangileridir?

Trendyol Mağaza Açma ve Para Kazanmak

Trendyol’da mağaza açmak ve satış yapmak, iş kurmak ya da mevcut işini dijitale taşıyıp büyütmek isteyenler için son derece etkili sonuçlar alabilecekleri bir opsiyon. Bu yöntemle tedarik ettiğiniz ya da kendi üretimiz olan ürünleri, mağazanıza ekleyerek satış yapabilirsiniz.

Ana hedefiniz Trendyol’dan satış yapmak ise SEO konusunu, anahtar kelime araştırmasının nasıl yapılacağını, ürün fiyatlandırma stratejilerini iyi öğrenmeli; kullanıcıların değişen eğilimlerini sıkı bir şekilde takip etmelisiniz. Örneğin HSBC’nin raporuna göre Trendyol, neredeyse %70 oranında “moda” kategorisinde öne çıkıyor. Hemen arkasından kişisel bakım ürünleri ve ev dekorasyon ürünleri geliyor. Elektronik ürünlerde ise Hepsiburada daha etkili bir konumda bulunuyor.

Trendyol’da Mağaza Açma Süreci Nasıl İlerler?

Trendyol’da mağaza açmak için ne gerekli?

Trendyol’da satış yapmak için temel gereksinim, adınıza kayıtlı bir işletmenizin (anonim, limited ya da şahıs şirketi) ve dolayısıyla da vergi levhanızın olmasıdır.

Trendyol’dan satış yapmak için avantajı yüksek kategoriler nelerdir?

 • Moda
 • Kozmetik ve Bakım Ürünleri
 • Ev, Ofis Dekorasyon Ürünleri
 • Çocuk Ürünleri
 • Hobi Ürünleri
 • Oyun ve Teknoloji Ürünleri
 • Seyahat Ürünleri
 • Spor Araç ve Gereçleri
 • Süpermarket

Tüm bunların yanı sıra platformun iç dinamiklerini de takip etmek ve yeni hizmetlere hızlıca entegre olmaya çalışmak da oldukça önemlidir. Trendyol Mağaza açma sürecinde dikkat etmeniz ve önemsemeniz gerekenleri sıralamaya çalıştık. Şimdi de Trendyol’da nasıl mağaza açılır konusunu irdeleyelim.

Mağaza Nasıl Açılır, Nelere Dikkat Edilmeli?

Trendyol’da Nasıl Mağaza Açılır?

Trendyol Mağaza açma için -yukarıdaki gereklilikleri sağlıyorsanız eğer- buradaki Satıcı Başvuru Formu üzerinden platforma başvuru yapmanız gerekir. Sistemin sizden adım adım hangi bilgi ve belgeleri istediğini Trendyol’un rehber içeriğinden öğrenebilirsiniz. Trendyol’da mağaza açma sürecini başlatmadan önce bu belgeleri hazırlamanız, sürecin çok daha hızlı ve sorunsuz ilerlemesi sağlayacaktır.

Trendyol’da mağaza açma sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli şey nedir?

Trendyol’dan satış yapmak için başvurulduğunda hemen 3 gün içinde satışa başlayan mağaza sahipleri 1 ay boyunca %40 oranında, 4-7 gün içinde satışa başlayanlar 1 ay boyunca %30 oranında, 8-15 gün içinde satışa başlayanlar ise 1 ay boyunca %10 oranında özel komisyon indirimleri kazanır. Bu komisyon indirimi tüm farklı kategorideki ürünlerde geçerlidir.

Dolayısıyla da ürün hazırlığınızı yapmadan Trendyol Mağaza açmak yerine, önce kendinizi sürece tam anlamıyla hazırlamanız çok daha avantajlı olacaktır.

Trendyol mağaza açma ve devamlılık sağlama sürecinin yorucu ve yoğun bir süreç olacağını unutmamalısınız. Trendyol’dan nasıl para kazanılır sorunuza, bu kadar meşakkatli değil de daha pratik, eğlenceli ve sosyal bir cevap arıyorsanız Trendyol linkinden para kazanma yöntemine geçebiliriz.

Trendyol’un sunduğu para kazanma yöntemleri arasında en etkili olanlardan biri de Trendyol link ile para kazanma. Bu yönteme Trendyol Affiliate Program ya da Trendyol Influencer İş Birliği de deniyor. Trendyol Affiliate Program temelde; size özel olarak oluşturulan linkleri (bağlantı adreslerini), çeşitli online mecralarda paylaşmaya dayanan bir yöntem.

Trendyol link ile para kazanma için ne gerekli?

Bu Trendyol para kazanma yöntemini efektif bir şekilde kullanabilmek için; belli bir popülariteye ulaşmış ve etkileşim oranları yüksek kişisel sosyal medya hesaplarına ya da günlük ziyaretçi trafiği yüksek bir web sitesine ihtiyacınız vardır.

Trendyol Link Paylaşma Kazanç Sağlar mı?

Trendyol link paylaşma sistemi nasıl çalışır?

Trendyol link ile para kazanmak söz konusu olduğunda hem bağlantı tıklama başına gelir elde eder hem de satın almalardan komisyon alırsınız. Satış başına güncel Trendyol komisyon oranları; elektronik kategorisi dışındaki tüm ürünlerde %15 iken, elektronik kategorisi için %2 olarak işletilmektedir. Örneğin 1.000 liralık bir ürünün her satışından 150 lira komisyon alıp, ürün 5 kez satıldığında ise 750 lira kazanırsınız. Tıklama başına verilen ücretler ise oldukça düşüktür ancak 5000 gibi bir tıklanma sayısı iyi bir ek gelire dönüşebilir.

Trendyol Affiliate Program ile kazanabileceğiniz paranın bir sınırı yoktur ve tamamen sahip olduğunuz imkanlarla birlikte ne kadar emek verdiğinize bağlıdır. Trendyol Mağaza açma ve yürütme sürecine kıyasla daha kolay olsa da Trendyol satış ortaklığı yapısının da kendine has zorlukları ve dinamikleri vardır.

Trendyol linkinden para kazanmak için ne yapılması gerekiyor?

Trendyol link ile para kazanmak için Trendyol satış ortaklığı yapısını kullanmanız gerekir. Trendyol’un satış ortaklarından biri olmak istiyorsanız Trendyol Affiliate Sistemi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.  

Trendyol satış ortaklarının sağlaması gereken kriterler:

 • Instagram takipçi sayının 10 bin üzerinde olması.
 • Takipçi ve etkileşimlerin organik olması, bot kullanımına başvurulmaması.
 • Kişinin kazancını fatura edebileceği bir şirket/ajans ile çalışması.
 • Hesabın, aktif ürün satışı yapılan bir hesap olmaması.

Trendyol Affiliate Program başvuru formunda sadece Instagram görünse de paylaşımlar; Youtube, Facebook, Tik-tok, Twitch ve Twitter üzerinden yapılabiliyor.

Kişiler, paylaşacakları linkleri uygulama üzerinden kendisi oluşturabiliyor. Bu konuda ekip, başvuru adımları ilerledikçe gerekli bilgileri sağlıyor ve özel yapılı linkleri nasıl oluşturabileceğinizi anlatıyor.

Kişilerin, yapacakları paylaşımları hazırlayıp onaya göndermesi gerekmiyor. Yani tercih ettiğiniz ve takipçilerinizle başından beri kurduğunuz iletişim üslubunda paylaşım yapabiliyorsunuz.

Trendyol link paylaşma yöntemi Trendyol’da satılan tüm ürünler ve markalar için geçerli. Trendyol satış ortaklığı kapsamında istediğiniz herhangi bir markanın istediğiniz ürününü seçebiliyorsunuz.

Trendyol komisyon oranları tüm influencerlar için aynı şekilde işliyor ve kişiden kişiye değişmiyor.

Paylaşım sonuçları (tıklamalar ve satın almalar), her gün e-posta adresinize rapor olarak iletiliyor.

UYARI: Trendyol satış ortaklığı yapısına başvuracaksanız dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; onay almadan paylaşım yapmamak. Paylaşımlarınızdan gelir elde edebilmeniz için sistemin sizi onaylaması gerekiyor. Trendyol satış ortaklığı onay süreci en fazla 7 gün içerisinde tamamlanıyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için Influencer SSS’e bakabilirsiniz.

Trendyol linkinden para kazanma yöntemi için kullanabileceğiniz sosyal medya platformları:

 • Instagram
 • Facebook
 • Tik-Tok
 • Twitch
 • Youtube
 • Twitter
 • Pinterest

Burada önemli olan seçtiğiniz kategoriye en uygun sosyal mecrayı bulabilmektir. Her platform hem kullanıcı kitlesi hem de kullanılma amacıyla birbirinden ayrılır. Örneğin moda ürünlerini Twitter üzerinden satmanız zor olabilir. Ancak Instagram ve Pinterest, bu kategori için oldukça geniş bir alan açar. Çünkü iki platform da tamamen görsellik üzerine kuruludur.

Trendyol Link ile Para Kazanma Yöntemi

Başka bir yaklaşım ise şu olabilir: LinkedIn, iş insanlarına ve şirketlere hitap eden bir mecradır. İş insanları, LinkedIn’i çok çeşitli bağlantılar kurmak için kullanabilir. Örneğin yılbaşında çalışanlarına hediye almak isteyen bir CEO, en çok alıştığı ve bildiği bir platform üzerinden seçeneklerini bulmaya çalışacaktır. Bu bağlamda cüzdan, saat gibi iş dünyasına hitap edebilecek ürünler için LinkedIn’i de rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Trendyol link paylaşma ve para kazanma yönteminden çok iyi sonuçlar elde etmek için aktif olduğunuz, daima iletişim içinde kaldığınız Facebook grupları da çok etkili olabilir. Burada önemli olan paylaşımları diğer insanları rahatsız etmeyecek ve reklam kokmayacak şekilde yapabilmektir.

Diğer Trendyol Para Kazanma Yöntemleri Neler?

Trendyol’dan nasıl para kazanılır sorusunun cevabı oldukça geniş. En kârlı Trendyol para kazanma yolları size uymuyorsa yine de başka seçenekleriniz var:

Trendyol’dan para kazanma yöntemleri nelerdir?

 • Paylaş kazan
 • Koleksiyon oluştur kazan
 • Yükle kazan (cüzdan ile kazan)
 • Alışveriş yap puan kazan
 • Link paylaş kazan
 • Mağaza aç kazan
 • Araçlı kurye ol kazan

Trendyol’dan Para Kazanma Yolları SSS

Trendyol mağaza açma ücreti var mı?

Trendyol’da mağaza açmak tamamıyla ücretsizdir. Trendyol ürün listelemeden de ücret almıyor. Ancak Trendyol’da ürün satmak istediğinizde, sattığınız ürün başına, üründen ürüne değişen oranlarda, komisyon alınıyor. Trendyol komisyon oranları, ürünün KDV dahil satış fiyatına göre belirleniyor.

Trendyol komisyon oranları ürün kategorisine göre değiştiği ve alt başlıklara ayrıldığı için güncel olarak buradan takip edebilirsiniz.

Trendyol linkinden para kazanma sisteminde kazançlar nasıl belirleniyor?

Öncelikle paylaşımları mutlaka ama mutlaka özel olarak oluşturulan link ile yapmanız gerekiyor. Tıklamalar ve satın almalar, bu özel link yapısı sayesinde takip edilebiliyor. Bir kişi, paylaştığınız bağlantıya tıkladıktan sonra başka bir bağlantıya tıklamamışsa ve uygulamayı kapatıp yeniden açmamışsa eğer kişinin 24 saat içerisinde yapacağı alışverişten komisyon alabiliyorsunuz. Kişi, tam o an alışveriş yapmasa bile, satın alma işlemini 24 saat içerisinde tamamlarsa komisyon geçerli oluyor.

Trendyol yükle kazan ya da Trendyol Cüzdan ile para kazan nedir?

Trendyol Cüzdan, platform üzerinde kullanabileceğiniz entegre bir dijital cüzdan hizmetidir. Banka hesabınız ya da kredi kartınız üzerinden Trendyol Cüzdan’a para transfer ederek, platform içi alışverişlerinizi bu cüzdan üzerinden birkaç tıklama ile hızlıca ödeyebilirsiniz. Alışverişlerinizi Cüzdan ile ödediğinizde 300 TL ve üzeri her alışverişte %1 Trendyol Para kazanırsınız. Elite üyeliğiniz varsa %2 T. Para kazanırsınız.

T. Para; telefon, altın ve dijital ürünler harici tüm kategorilerde geçerli bir uygulamadır. Ayrıca alışverişlerinize özel Cüzdan Kuponları da kazanabilirsiniz.

Trendyol’u ve sunduğu olanakları Trendyol’dan nasıl para kazanılır başlıklı rehberimiz kapsamında incelemeye çalıştık. Türkiye’de online alışveriş dendiğinde akla gelen ilk platform Trendyol dersek yanlış olmaz. Trendyol para kazanma yolları, internetten güvenli ve istikrarlı bir şekilde para kazanmak isteyenler için en iyi seçeneklerin başında geliyor.

Popülaritesi her geçen gün artan platform, kullanıcıları farklı para kazanma yollarıyla destekleyerek hem bireylere fayda sağlıyor hem de kendi büyüme sürecine ivme katıyor diyebiliriz. Dolayısıyla da hem Trendyol Mağaza açma hem de Trendyol link paylaşma seçenekleri, yönünü dijitalin olanaklarına döndürenler için bulunmaz fırsatlar.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın