7 Adımda Snapchat Kısayol Oluşturma Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Makaleleri

7 Adımda Snapchat Kısayol Oluşturma Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

0
  • Adım 1: İlk olarak Snapchat kısayol oluşturma için uygulamaya açıp hesaba giriş yapılmalıdır.
  • Adım 2: Fotoğraf çekinmeli ya da film rulosundan istenilen görüntü seçilmelidir.
  • Adım 3: Kişiler listesini açmak için ‘’Gönder’’ seçeneği işaretlenmelidir.
  • Adım 4: Ekranda yer alan ‘’Kısayol Oluştur’’ sekmesine tıklanmalıdır.
  • Adım 5: Yeni sayfada yer alan ‘’Emoji Seç’’ tıklanmalı ve kısayol emoji atanmalıdır.
  • Adım 6: Kısayolların daha aktif olması için grupta yer alan kullanıcıları ifade eden emojiler atanabilir.
  • Adım 7: istenilen işlemler tamamlandıktan sonra ‘’Kısayol Oluştur’’ seçeneğine tıklanmalıdır.

Snapchat Kısayol Oluşturma Nedir?

Snapchat kısayol oluşturma, seri gönderi paylaşma, kullanıcı ismi aramadan kolay şekilde bulma ve yanlış kişiye göndermeden paylaşım yapılmasını sağlayan özelliktir. Tamamen kişiselleştirme yapılabilir ve kısayol içinde kişi ekleme kullanılabilir. Kullanıcılar kısayolları rahatlıkla değiştirebilir ve silebilir.

Kolay ve hızlı bir şekilde snap yollamak için bu özellik aktif hale getirilebilir. Uygulamada çok fazla arkadaşı bulunan kişiler zorluk çekiyorsa kısayol oluşturarak yakın arkadaşlarına snap yollayabilir. Çok fazla snapchat kısayolu oluşturmak mümkündür.

Snapchat Kısayol Oluşturma Ne İşe Yarar?

Seri gönderi paylaşımı, isim aramadan bulma, emoji paylaşımı gibi özellikleri uygulamada daha etkili hale getirmektedir. 10 kişiden fazla arkadaşı olan hesapları yönetmek daha zor hale geldiği için Snapchat kısayol oluşturma işlemi daha kolay ve zamandan tasarruf edilmesini sağlayacaktır.

Anlık gönderilmek istenilen snap veya mesajı kısayollar ile daha kolay biçimde gönderilmektedir. Kısayol listesine eklenen yakın arkadaşları kullanıcı isimleri snap gönderme bölümünde daima üst kısımda yer almaktadır.

Herhangi bir liste oluşturma da ya da gönderilmek istenilen görüntüyü hatırlatma özelliği bulunmaktadır. Böylelikle uygulama içi puan daha yüksek seviyeye gelmektedir.

Snapchat Shortcut Nedir?

Snapchat Shortcut, uygulamada tek bir tuş ile Shortcut’a ekli olan kişilere ayrı ayrı fotoğraf göndermeye yaramaktadır. Bu özellik grup ya da liste oluşturmadan herkese ayrı ayrı göndermektedir. Sohbete girildiğinde yakın arkadaşlar u üstte toplu şekilde yer almaktadır. Atılan mesaj ya da snapların hepsi yakın arkadaşlara ayrı ayrı gönderilmektedir. Böylelikle grup ya da liste oluşturmaya gerek kalmadan Shortcut ile ayrı ayrı veri yollanmaktadır.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın