This War Of Mine Nasıl Bitiyor? Hikayesi Ne?
  1. Ana Sayfa
  2. Oyunlar

This War Of Mine Nasıl Bitiyor? Hikayesi Ne?

0

Babasının sözü hikaye modunda, baba kayıp kızını ararken kilisenin mezarlığına gidiyor ve kızının daha önceden öldüğünü hatırlıyor. Karakteriniz sevdiği kişinin gözleri önünde ölümüne şahit olmasıyla ani geri dönük hafıza kaybı yaşıyor. Bu nedenle daha önceden ölmüş olan kızının, öldüğünü kabullenemeyip aramaya başlıyor.

This War Of Mine Hikayesi

This War Of Mine hikayesi, kızının kaybolması ve onu savaşın ortasında arayan bir babanın yaşadığı olayları, hayatta kalmasını anlatıyor. Oyun savaş teması üzerine kurulu olsa da bu sefer savaşan taraf değil hayatta kalmaya çalışan sivil tarafı oynuyoruz.

Hayatta kalmak için; fare yiyebilir, yağma yapabilir, başkalarının eşyaları için insan öldürebilirsiniz. Oyun size hayatta kalmanız için geniş bir alan tanıyor. Yağmaya gittiğiniz evde sizden daha kötü durumda olan kişiler ile karşılaşabiliyorsunuz, onları soyup soymamak size kalmış. Fakat çete ya da haydutların dışında masum insanları soyar veya öldürürseniz karakterinizin psikolojisi bozulabiliyor.

This War Of Mine Neyi Anlatıyor?

This War Of Mine, savaşta sivillerin yaşadığı durumları ve savaşın ne kadar vahşi olabileceğini anlatıyor. Oyun 1992 ile 1996 arasında süren Bosna savaşından esinlenerek yapılmıştır. Fakat oyunda Müslüman unsurları bulunmadığı gibi savaş mağdurlarını da Hristiyan kişiler olarak göstermiştir.

Yapımcılar savaş karşıtı olduklarını birçok yerde gösteriyorlar. Oyunun ana menüsüne girdiğinizde duvar yazısı olarak “Fuck The War!” yazısı ile karşılaşacaksınız. Bunun dışında yağma için farklı evlere girdiğinizde, önceden yaşayan insanların yaşadığı zorlukları notlar halinde okuyabilirsiniz.

Oyuna giriş yaptığınızda Ernest Hemingway’in “Modern savaşta hiçbir sebep yokken köpek gibi öleceksiniz.” sözü ile karşılıyor. Ayrıca birçok hikaye modu ile defalarca oynayıp başkaların hayatlarına göz atabilme şansını yakalayabiliyorsunuz.

This War Of Mine Kaçıncı Günde Bitiyor?

Oyunun hikayeli kısmını nasıl oynadığınıza göre değişiklik gösterdiği için belli bir günde bitmesi imkansız hale geliyor. Fakat ortalama olarak 14 ile 20 gün arasında hikayesini bitirebilirsiniz. Normal modda açarsanız ayarlar bölümünden kaç gün süreceğini, zorluğunu ve yanına alabileceğiniz kişileri seçebiliyorsunuz.

This War Of Mine Kaç Saat?

Oyunun tüm hikayelerini bitirirseniz yaklaşık 10 ile12 saat zamana kadar uzatabilirsiniz. Bunun dışında normal modunu oynarsanız 40 50 saate kadar oyun süresini uzatabilirsiniz. Kısaca hikayesi bitmesine rağmen oyuna devam edebilirsiniz.

This War Of Mine Final Cut Nedir?

This War Of Mine Final Cut, bu zamana kadar tüm yayınlanan güncellemelerin ve ücretsiz genişletme içeriklerini tek bir pakete sığdırılmış halidir. Bunun yanında yeni senaryo içeriğinin dışında sahip olmasanız bile Stories DLC paketlerin genişletilmiş versiyonunu size sunuyor.

Kısaca daha önceden görülmeyen birçok sahneyi deneyimleyebilir ve yeni zorlu mücadelelere girişebilirsiniz. Ayrıca oyunun sistem gereksinimleri düşük olduğu için birçok bilgisayar rahatlıkla kaldırabilir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın