Tweetdeck Nedir? Otomatik Tweet Programı
 1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya Makaleleri

Tweetdeck Nedir? Otomatik Tweet Programı

0

Otomatik tweet atma programı olan programın tanıtımı ile başlamakta fayda var. Bu bağlamda da ilk etapta Twetdeck nedir? Sorusunun cevabı ile başlayacağız.

Twitter’da her zaman tweet atacak konumda olmayabilirsiniz. Bu durumlarda taslakları kullanabilirsiniz. Ancak, taslaklardaki tweetleri atmanız için de bir temas gerekiyor. Ancak, bugün sizlere bahsedeceğim Tweetdeck programı ile birlikte böyle bir probleminiz olmayacak. Bu program ile birlikte zaman ayarlı tweet atabileceksiniz. Dilerseniz, detaylara geçelim;

İçindekiler

Tweetdeck Nasıl Kullanılır?​

İlk olarak şunu belirtmekte fayda var ki; Twetdeck programı, herhangi bir dosya olarak indirilmiyor. Tweetdeck indir tarzında bir arama yapmanıza gerek yok. Yaptığım analizler sonucunda bu aramanın sık sık yapıldığını görüyorum.

Tweetdeck kullanımı için Tweetdeck’in sitesine giriş sağlamanız gerekiyor. Twitter, alt bir site olarak bu hizmeti sizlere veriyor. Yani, işin özü; Tweetdeck dediğimiz uygulama, Twitter’a ait. Bu nedenle de güven konusunda bir probleminiz olmasın. Ben yaklaşık 2 senedir bu programı kesintisiz olarak kullanıyorum.

 1. İlk olarak BURADAN siteye giriş sağlayın.
 2. Siteye giriş sağlamadan önce Twitter’da hesabınız açık olursa daha iyi olur. Direkt olarak giriş yapar.
 3. Eğer, Twitter hesabınız daha önceden açık değilse uygulama içerisinde açabilirsiniz.
 4. Uygulamaya giriş sağladıktan sonra karşınızda 5 adet bölme olacak.
 5. İlk olarak ‘’Home’’ bölümü ile başlayalım. Bu bölüm anasayfanızdır. Timeline akışını buradan görebilirsiniz.
 6. İkinci bölüm ise ‘’Notifications’’ bildirimler bölümüdür. Buradan gelen bildirimleri anlık takip edebilirsiniz.
 7. Üçüncü bölümde ise ‘’Messages’’ kısmını göreceksiniz. Burada ise size gelen mesajları ve mesaj isteklerini göreceksiniz.
 8. Dördüncü bölümde ise ‘’Trending’’ kısmı var. Bu bölüm ise trendler bölümü. Buradan gündemi anlık olarak takip edebilirsiniz.
 9. En sağ kısımda bulunan yerde ise otomatik tweet olarak ayarladığınız tweetleri görürsünüz. Ziraa burada olan tweetlerin ne zaman atılacağı bilgisi var. Üstelik tweetler alt alta sıralanır. Rahatlıkla takip edebilirsiniz.
tweetdeck nasil kullanilir
tweetdeck nasil kullanilir

Sosyal Medya Uzmanı İçin Tweetdeck Kullanımı​

Üstteki kısımda Tweetdeck kullanımı hakkında yeterli bilgiye sahip oldunuz. Burada ise daha çok panel yönetimi ve zaman yönetiminden bahsedeceğim. Sosyal medya uzmanlarından birçok beklenti vardır. Bu beklentileri karşılayabilmek ve anı takip etmek için çok kullanımlı panel ihtiyacı vardır.

Normal şartlarda sosyal medya panelleri aracılığı ile bütün sosyal medya hesaplarını kontrol etme şansınız var ancak burada Twitter ağırlıklı bir panel var. Hem akışı takip ederken hem mesajlaşmak mümkün. Aynı zamanda kurumsal bir kimlik için tweetlerin zamanlaması ve özel günlerin atlanmaması da otomatik tweet atma ile mümkün.

Tweetdeck, Android ve iOS cihazlarda da kesintisiz bir şekilde kullanılabilir. İnternetten arama yapın ve masaüstündeki işlemlerin aynısını yapın.

Tweetdeck Güvenilir mi?​

İlk olarak sosyal medya uzmanı sıfatım ile bu programı yaklaşık 2 – 3 senedir kullandığımı ifade ederek cümleme başlayayım. Tweetdeck sitesine giriş sağladığınızda araç çubuğuna bakın. Orada, Twitter’ın uzantısı olduğunu göreceksiniz. Bu da demek oluyor ki bu site, tamamen Twitter’ın kontrolü altında.

Bu uygulama ile birlikte hesabınızın çalınma olasılığı da sıfır diyebiliriz. Çünkü, 2.kişiyi dahil etmeden bütün işlemleri rahatlıkla halletmeniz mümkün.

Tweetdeck Hesap Ekleme Nasıl Yapılıyor?​

Tweetdeck hesap ekleme işlemini sağ alt kısmından yapabilirsiniz. Yeni kullanıcı ekle deyin ve ilerleyin. Yeni Twitter görünümü ile birlikte oradan da ek olarak hesap ekleyebilirsiniz. Tweetdeck’e işleyecektir.

Tweetdeck Size Ne Katar?​

Tweetdeck programı ile birlikte müsait olmadığınız zamanlara tweetlerinizi ayarlayabilirsiniz. Bu bağlamda da zaman ayarlamasını verimli bir şekilde yapabilirsiniz. Böylelikle daha fazla etkileşim kasmanızda mümkün hale gelebilir.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın