1. Ana Sayfa
  2. Ofis Programları

7 Adımda Word’de Kırmızı Çizgi Kaldırma | Yazının Altındaki Çizgi

Word’de kırmızı çizgileri kaldırma işlemi, Word dosyasında biçimsel problemi ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Bazı kelimelerin altında kırmızı çizgiler yer alır. Bunlar, hata gibi durabilir. Kırmızı çizgileri kaldırmanın basit adımları vardır.

Word’de Kırmızı Çizgiyi Kaldırma Nasıl Yapılır?

Word’de kelimelerin altındaki kırmızı çizgiyi kaldırma, oldukça basit birkaç adıma dayanır. Özellikle gramer hatalarında, yanlış yazılan yazılarda ya da farklı sözcüklerin altında çıkan bu kırmızı çizgi, bazı durumlarda da sinir bozucu olduğundan dolayı bu basit adımları insanlar merak edebiliyor. Bu tip durumlarda yapılması gerekenler;

[yesil]Adım 1:[/yesil] Öncelikle bir Word dosyasına giriş yapın. Burada yapacağınız işlemlerle kırmızı çizgiyi kaldıracağız.

[yesil]Adım 2:[/yesil] Burada “Giriş” paneli karşınıza çıkacak. Fakat burada Word kırmızı çizgi yok etme için bizim gitmemiz gereken bölüm “Dosya” klasörü. Bu klasöre giriş yapın.

Word Kırmızı Çizgi Kaldırma 2

[yesil]Adım 3:[/yesil] Dosya klasöründe sol panelde bulunan en altta olan “Seçenekler” bölümüne giriş yapın.

Word Kırmızı Çizgi Kaldırma 3

[yesil]Adım 4:[/yesil] Burada karşınıza bir panel çıkacak. Bu panelde kırmızı çizgiyi yok etmek için “”Yazım Denetleme” bölümüne giriş yapın.

Word Kırmızı Çizgi Kaldırma 4

[yesil]Adım 5:[/yesil] Yazın denetleme panelinde bulunan “Yazarken Yazımı Denetle” ve “ Yazarken Dilbilgisi Hatalarını İşaretle” seçeneklerinin yanında bulunan tiki kaldırın.

Word Kırmızı Çizgi Kaldırma 5

[yesil]Adım 6:[/yesil] Word’de kırmızı çizgileri silme için yapmanız gereken son şey “Tamam” seçeneğine girmek.

Word Kırmızı Çizgi Kaldırma 6

[yesil]Adım 7:[/yesil] Şimdi yazım yazarken hiçbir şekilde kırmızı çizgi problemi ile karşılaşmayacaksınız. Yazdığınız yazılarda bu hatayı almadığınız gibi istediğiniz zaman da aynı adımları kullanarak kırmızı çizgiyi geri getirebilirsiniz.

Word’de İngilizce Kelimelerin Altındaki Kırmızı Çizgiyi Kaldırma

Word kırmızı çizgi kaldırma, yukarıda bulunan adımlar sonucunda ortadan kalkıyor. Fakat bazı durumlarda İngilizce kelimelerin altında kırmızı çizgi yeniden gelebiliyor. Bu durumlarda yeni bir düzenlemeye ihtiyaç duyulur. Yapılması gerekenler;

[yesil]Adım 1:[/yesil] Öncelikle bir Word dosyasına giriş yapın. Burada yeniden ayarlamalara bakacağız.

[yesil]Adım 2:[/yesil] Burada “Giriş” paneli karşınıza çıkacak. Direkt sahip olduğunuz “Dosya” klasörüne giriş yapın.

Word İngilizce Kırmızı Çizgi Kaldırma 2

[yesil]Adım 3:[/yesil] Dosya klasöründe sol panelde bulunan en altta olan “Seçenekler” bölümüne giriş yapın.

Word İngilizce Kırmızı Çizgi Kaldırma 3

[yesil]Adım 4:[/yesil] Word’de yazının altındaki kırmızı çizgileri kaldırma için şimdi bir panel gelecek karşınıza. Yukarıda olan işlemlerin aynısı.

[yesil]Adım 5:[/yesil] Burada “Yazım Denetleme” bölümüne yeniden gelin.

Word İngilizce Kırmızı Çizgi Kaldırma 5

[yesil]Adım 6:[/yesil] Burada “Okunabilirlik İstatistiklerini Göster” bölümünün yanında bulunan tiki kaldırın.

Word İngilizce Kırmızı Çizgi Kaldırma 6

[yesil]Adım 7:[/yesil] Daha sonra “Dilbilgisi ve yazım denetimini birlikte yap” seçeneğinin yanında bulunan tiki kaldırın.

[yesil]Adım 8:[/yesil] “Tamam” dedikten sonra İngilizce kelimelerinin altında bulunan kırmızı çizgiler artık gelmeyecek.

içeriğimizi oylayın