Excel Filigran Ekleme Nasıl Yapılır? Basit Püf Noktaları ile 2024 Rehberi

Excel filigran ekleme, genellikle kullanılan ve insanların yazılarını görsel olarak güzel bir duruma getirmeleri için kullanmaktadır. Office uygulamalarının kullanışlı ve etkin bu özelliğini bilmek sunum, taslak ya da yazı hazırlarken görsel güzelliği sağlamaktadır.

Bu sayede daha etkin ve güzel görselli yazılar ortaya çıkarken aynı zamanda da yapılan işlemin kime ait olduğu daha net çizgilerle belirlenir. Böylece yazıların direkt olarak çalınma olasılığı da ortadan kalmış olmaktadır. Excelde filigran ekleme ile, kendi metinlerinizi ya da hazır metinleri kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Excel Filigran Ekleme Nasıl Yapılır?

Excel filigran ekleme, genellikle yazıların hem güzel bir görsele sahip olması hem de yazıların direkt olarak çalınmasını engellemek üzere yapılmaktadır. Oldukça basit birkaç adıma dayanmaktadır ve kullanımı oldukça zevklidir. Şimdi Excel filigram ekleme için;

Adım 1: İlk olarak yapılması gereken bir Excel dosyası açmaktır. Dosyayı açın ve boş bir Excel sayfasını karşınıza getirin.

excel filigran ekleme 1

Adım 2: Excel filigran eklemek için şimdi yapmanız gereken herhangi bir hücre üzerine tıklamak.

excel filigran ekleme 2

Adım 3: Şimdi yukarıda “Giriş” paneli yukarıda karşınıza gelecek. Burada panelin hemen yanında bulunan “Ekle” sekmesine tıklamanız gerekli.

excel filigran ekleme 3

Adım 4: Burada Excel filigran yapma için girmeniz gereken bölüm “Alt ve Üst bilgi” bölümüne giriş yapın.

excel filigran ekleme 4

Adım 5: Karşınıza bir ekran gelecek. Bu ekran 3 eşit parçaya bölünmüş bir şekilde olacak. Şimdi Bu parçalardan birine tıklayın.

excel filigran ekleme 5

Adım 6: Daha sonra yukarıdan “Resim” sekmesine tıklayın.

excel filigran ekleme 6

Adım 7: Açılan pencereden filigran için ayırdığınız resmi seçin.

Adım 8: Gelen panelde şimdi “&[Resim]” böyle bir bölüm gözükecek. Bu bölümün altında bulunan hücrelerden birine tıkladığınızda filigran otomatik olarak gelecektir.

excel filigran ekleme 8

Adım 9: Excel filigran yazı biçiminde olmasını isterseniz de eklemek istediğiniz resmi başka bir düzenleme aracında düzenlemesini yaparak metni resim şeklinde bilgisayarınıza indirebilir ve metin olarak filigran ekleyebilirsiniz.

Excel’de Filigran Hangi Sekmeden Eklenir?

Excelde filigran ekleme yukarıda anlattığımız gibi “Ekle” sekmesinden kaynaklanmaktadır. Bütün Excel sürümlerinde neredeyse aynı sekme üzerinden oluşmaktadır. Eğer arka plan olarak ekleme yapmak isterseniz de “Sayfa düzeni” sekmesine girip “Arka Plan” bölümünden rahatlıkla ekleme yapabilirsiniz. Ek olarak sorularınız olursa yorum kısmından belirtebilirsiniz.

İlişkili İçeriklerimiz:

içeriğimizi oylayın
Yazar: Sinan

1982 İstanbul doğumluyum. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi İstanbul'da tamamladıktan sonra Çanakkale'ye yerleştim. Birkaç yıllığına ticaret hayatının içinde bulunduğum için aktif olarak ilgilenemediğim programlama ve web tasarım kariyerime, burada içerik yazarlığı yaparak devam ediyorum.

Yorum yapın