Adetliyken, Nezleyken veya Gripken Diş Kanal Tedavisi Yapılır Mı?
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Adetliyken, Nezleyken veya Gripken Diş Kanal Tedavisi Yapılır Mı?

0

Gripken dişe endodonti yani kanal tedavisi işlemi uygulanabilir. Grip hastalığında oluşan sinüs virüsü burun akıntısı ve tıkanıklığı kanal tedavisi yani endodonti tedavisi işlemi yapmaya herhangi bir engel teşkil etmez.

Nezleyken Kanal Tedavisi Yapılır Mı?

Burun tıkanması olduğunda bir nevi nezle hastalığınız varsa ya da sinüs enfeksiyonunuz varken dişçiye gitmek sorun değildir. Genelde herkes ciddi bir rahatsızlık yoksa bunun üstesinden gelebilir.

Gerçekten zor zamanlar geçiriyorsanız ve üzerinde çalıştığımız saat için arkanıza yaslanmaktan endişe duyuyorsanız, yeniden uzman diş hekiminizle iletişime geçerek planlayabilirsiniz.

Bizler diş ağrınız varsa hemen diş hekiminiz veya endodonti hekiminiz ile konuşmanızı tavsiye ederiz. Burnunuzdaki tıkanıklık nedeniyle tedavi aramayı ve olmayı asla ertelemeyin.

Adetliyken Kanal Tedavisi Yapılır Mı?

Adet döneminde ve adet dönemi dışında sorunsuz bir şekilde kanal tedavisi yapılabilir. Bu konuda herhangi bir kısıtlamamız yok. Bu noktada genel sağlıkla ilgili tek kısıtlama ileri şeker hastalığı olan hastalarla ilgilidir. İlerlemiş şeker hastalığı olan hastalarda süreç daha dikkatli bir şekilde tamamlanmalıdır. Ancak bahsettiğimiz bu hastalıklara sahip kişilerde diş etlerinin iyileşme süreci ile ilgili sorunlar oluşabilmektedir.

Ağrımayan Dişe Kanal Tedavisi Yapılır Mı?

Çürük dişler zaman zaman akut dönemlerde (semptomlar) olabilse de kronik (asemptomatik) dönemlerde de ortaya çıkabilir. Ağrısız olan çürük dişlere kanal tedavisi yapılabilir. Sadece dişte ağrı olmaması böyle bir şeyin olmayacağı anlamına gelmez. Bu durum çok daha kötü. Bu, hastalığın sinsice ilerlediği anlamına gelir. Kısacası dişinizde ağrı olmasa bile, sinsi çürükleriniz varsa bu durum kanal tedavisi yaptırmanıza engel olmaz..

Grip Diş Ağrısı Yapar Mı?

Uyurken dişlerinizi sıkıyorsanız, grip virüsü vücudunuza girdiğinde dişlerinizin ve çenenizin köklerinde yoğun baskı ve ağrı yapabilir. Bu zamanlarda diş sıkmanın verdiği hasarlardan daha az etkilenmek için gece plaklarından faydalanabilirsiniz. Ağız sağlığı ne kadar yüksek olursa, ağrı o kadar az ve küçük problemler ortaya çıkacaktır.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın