Dominik Cumhuriyeti Nerede? | Ülke Hakkında Önemli Bilgiler
  1. Ana Sayfa
  2. Gezi

Dominik Cumhuriyeti Nerede? | Ülke Hakkında Önemli Bilgiler

0

Son yıllarda özellikle Survivor yarışmalarını izlerken aklımıza gelen sorulardan biri de, Dominik Cumhuriyeti nerede sorusudur. Hem bu sorunun cevabını öğrenebilmeniz, hem de bu küçük ülke hakkında başka bilgiler de edinebilmeniz için Dominik Cumhuriyeti hakkındaki en önemli bilgileri derledik.

Survivor yarışmasının herkesin büyük ilgi odağı olurken Dominik Cumhuriyetine dair fikir sahibi oluyoruz. Görünümü ve bölgesel bakımından hepimizin hoşuna gitmekte. Masmavi denizi ve adalarıyla birlikte huzur bulmaktayız. Bazı kişiler özel tekneleriyle yarışmanın çekildiği adaları uzaktan takip etmekte. Yeni bir konsept ile karşımıza çıkan Acun Ilıcalı her yıl seyircileri şaşırtmaya devam ediyor. Yeni yarışmalar, yeni oyuncular derken çekim yeri olarak herkesi hayran bırakmakta. Türkiye’de soğuklar yaşanırken Survivor çekimleri sıcaklarda yapılarak herkesi cezbetmektedir.

Yaptığımız araştırmalar sonucunda Survivor yarışmasının çekildiği Dominik Cumhuriyeti’nin haritasını internet üzerinden sizlerle paylaşacağız. Çekimler dışarıya kapalı olmasından dolayı ancak dünya haritası ve uydu görüntüleriyle görülmektedir. Bunun dışında herhangi bir bilgi dışarıya sızdırılmamakta.

Dominik Cumhuriyeti Para Birimi​

Dominik Cumhuriyeti’nde Dominik Pesosu kullanılmaktadır.

Dominik Cumhuriyeti Nüfus​

Dominik Cumhuriyeti’nde 2020 yılında yapılan nüfus sayımına göre 11 milyon kişi yaşamaktadır.

Dominik Cumhuriyeti Harita​

dominik cumhuriyeti harita
dominik cumhuriyeti harita

Dominik Cumhuriyeti Hangi Kıtada?​

Dominik Cumhuriyeti Kuzey Amerika kıtasındadır.

Dominik Cumhuriyeti Nereye Bağlı?

Dominik Cumhuriyeti bağımsız bir ülkedir, dolayısı ile başka bir ülkeye bağlı değildir.

Dominik Cumhuriyeti Başkenti​

Santo Domingo başkenttir.

Dominik Cumhuriyeti Bayrağı

Ülkenin bayrağı şu şekildedir:

dominik cumhuriyeti bayragi
dominik cumhuriyeti bayragi

Dominik Cumhuriyeti Telefon Kodu

Ülkenin telefon kodu, +1 809 şeklindedir. Bu ülkede bir telefonu aramak için, numaranın başına bu kodu getirmeniz yeterlidir.

Dominik Cumhuriyeti Saat Farkı

Türkiye ile Dominik Cumhuriyeti saat farkı, 7 saat şeklindedir. Başka bir deyişle, Türkiye saati (TSİ), Dominik Cumhuriyeti’nden 7 saat ileridir. Dominik Cumhuriyeti saat kaç sorusuna şöyle de cevap verebiliriz; burada saat öğlen 12 olduğunda, Dominik Cumhuriyeti’nde sabah 5 olmaktadır.

Dominik Cumhuriyeti Dini

Ülkenin %70’i hıristiyan olup, %28’inin de herhangi bir inancı yoktur. Geri kalan %2’lik kesim ise, diğer dinlere inanmaktadır.

Dominik Cumhuriyeti Dili

Ülkenin resmi dili İspanyolcadır.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın