Göcek Mavi Tur Yolculukları
  1. Ana Sayfa
  2. Gezi

Göcek Mavi Tur Yolculukları

0

Fethiye Körfezi’nde bulunan Göcek, deniz turizmi açısından oldukça önemli bir konumdadır. Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği bir tatil köyü olan Göcek, mavi turları ile ünlüdür. Yılın her mevsiminde Göcek’in kendine özgü doğal güzellikleri ve temiz koylarında, göcek mavi tur organizasyonları düzenlenmektedir. Yaklaşık 12 saat süren günübirlik bu turlar, Göcek’in doğal güzelliklerini keşfetmek için idealdir.

Göcek’in Fethiye Körfezi kıyılarındaki güzel koylarını, plajlarını ve şirin adacıklarını keşfetmek için siz de mavi turlara katılabilirsiniz. Tekneler ve guletler ile düzenlenen bu turlarda yaş sınırlaması yoktur. Göcek mavi turları, önceden belirlenen bir rota üzerinde düzenlenir. Rotanın başlangıç noktası, Göcek anıt meydanında bulunan iskeledir. Buradan tekneye binildikten sonra, Ece Saray Marina, Aminta Otel, Ölüdeniz ve Saklıkent Kanyonu, Kızıl Adaları, Bedri Rahmi Adası, Tersane Adası, Fethiye Körfezi ve Kızılağaç’a seyahat edilmektedir. Standart rotanın dışında, ziyaretçilerin isteğine göre özel turlar da düzenlenmektedir. Tur esnasında, Göcek’in çeşitli restoran ve barlarında eğlenebilir, küçük koylarda yüzebilir, snorkel ile dalış yapabilir, balık tutabilirsiniz.

Göcek Mavi Tur Fiyatları

Göcek’in doğal güzelliklerinin keyfini çıkarmak, deniz ve doğada huzurlu ve keyifli bir tatil için mavi turlara katılmaz harika bir fırsattır. Her sezon konforlu guletlerle düzenlenen göcek mavi tur seyahatleri, farklı fiyatlarda hizmete sunulmaktadır. Göcek’te düzenlenen mavi turlar, Göcek’in doğa güzelliğini, muhteşem sahillerini ve gizli koylarını keşfetmek için mükemmel bir seçenektir. Göcek bölgesinde, mavi turlara katılarak tarihi ve eşsiz güzellikleriyle ünlü olan 12 adayı, meşhur Körmen Limanını ve Fethiye Körfezi’nin muhteşem manzaralarını keşfe çıkabilirsiniz.

Mavi turla, Göcek’te günübirlik ve haftalık olarak düzenlenmektedir. Kişi sayısına göre küçük, orta veya büyük guletlerde düzenlenen mavi turların fiyatlarına genellikle yeme ve içme ile diğer hizmetler dâhildir. Günlük mavi turlarda Göcek’in koylarında keyifli zamanlar geçirebilir, haftalık turlar ile konforlu bir deniz seyahati yapabilirsiniz. Mavi turların fiyatları, guletlerin türüne, büyüklüğüne ve özelliklerine göre değişmektedir. Genellikle günlük mavi turların fiyatları, kişi başı 25 Euro’dan başlamaktadır. Daha kalabalık gruplarda bu fiyat daha düşük olmaktadır. Bu yüzden daha ekonomik bir mavi tur deneyimi yaşamak için, kalabalık gruplarla gerçekleştirilen organizasyonlara katılabilirsiniz

Mavi tur fiyatlarını belirleyen en önemli unsurlardan biri, turun yapılacağı guletin özellikleridir. Konforlu ve lüks, tam donanımlı guletlerde tur fiyatları daha yüksektir. Küçük ve kompakt guletler ile yapılan turlarda fiyatlar daha ekonomiktir. Göcek’te düzenlenen mavi tur fiyatları hakkında daha detaylı ve güncel fiyat bilgisi almak için tur şirketlerinin web sitelerini inceleyebilirsiniz.

Yorum Yazın