Dünya Hayatı ile Ahiret Hayatı Arasındaki İlişkiyi Açıklayınız.
  1. Ana Sayfa
  2. Din

Dünya Hayatı ile Ahiret Hayatı Arasındaki İlişkiyi Açıklayınız.

0

Dünya hayatı ile ahiret hayatı arasındaki ilişki insanın yaşam amacını ifade etmektedir. Ahiret hayatımızın nasıl olacağı dünya hayatında yapıp ettiklerimiz ile belirlenir. Dünya hayatında dinine bağlı, günahlardan uzak ve İslam dininin kurallarına uygun yaşayan Müslümanlar çok daha iyi bir ahiret hayatına sahip olabilirler.

Dünya hayatı ile ahiret hayatı arasındaki ilişki bir yönden de dünya hayatının ahiret hayatının içeriğini belirleyici olmasıdır. İnsan dünya hayatı boyunca yapıp ettiklerinin karşılığını ahiret hayatında alacaktır. Yapılan iyiliklerin de yapılan kötülüklerin de karşılığı ahiret hayatında insanların karşısına çıkmaktadır. 

Ahiret Hayatı Neden Önemlidir?

Ahiret hayatı insan ruhunun ebedi yuvası olduğu için önemlidir. Bu dünyada hayırlı ve iyi insan olan Müslümanlar ahiret hayatında bunun karşılığını alacaklardır. Aynı zamanda bu dünyada kötülük eden insanlar da kötülüklerinin karşılığını ahiret hayatında alacaklardır. Dünya hayatı geçicidir. Ahiret hayatı ise sonsuzdur. Bu yüzden dünya hayatında yaptıklarımız bizim ahiret hayatımızı belirlemektedir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın