Düşükten Sonra Hamile Kalınır Mı? Yumurtlama Dönemi Ne Zaman?
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Düşükten Sonra Hamile Kalınır Mı? Yumurtlama Dönemi Ne Zaman?

0

Düşükten sonra doktorların izin verdiği şekle göre gebe kalınabilir. Düşük yapmış kadınların 2 aylık bir sürece ihtiyacı vardır ve bu nedenle düşüğün üzerinden 2 ay geçmesi beklenir. Ardından anne adayları kendini toplayınca ve doktor da onay verince gebe kalınır.

İçindekiler

Düşükten Sonra Yumurtlama Dönemi Ne Zaman Olur?

Düşükten sonra 20. günde kişi yumurtlama dönemine girer. Yaklaşık 35 gün sonra ise adet kanaması gerçekleşir. Düşükten sonra hamile kalmak isteyen anne adaylarının 2 ay süre içerisinde kendisini toplaması önerilir.

Düşükten Sonra Hamile Kalmak Kolay Mı?

Düşükten sonra hamile kalmak çoğu kadın için kolaydır. Düşükten sonra ikinci bir düşük riski genellikle azdır. Düşük yapmış bir anne adayı hamile kalmak istiyorsa doktoruyla görüşerek doktorun belirlediği sürelere göre yeniden hamilelik planlayabilir.

Düşükten Sonra Hamile Kalan Var Mı?

Düşükten sonra hamile kalan bireyler vardır. Çoğu kadın düşükten sonra hamile kalmakta zorluk çekmez. Anne adayları düşük yaptıktan sonra tekrar hamilelik düşünüyorsa 2 ay bir süre toparlanmaları beklenir.

Düşükten Sonra Hamile Kalamamanın Nedenleri

Düşükten sonra hamile kalamamanın nedenleri şöyledir;

  • Hormonal Sebepler
  • Rahim İle İlgili Sorunlar
  • Kan Değerleri İle İlgili Problemler
  • Sigara Ve Alkol Kullanımı
  • Şeker Hastalığı
  • Otoimmun Hastalıklar
  • Yaş

Düşükten sonra tekrar hamile kalmakta zorluk çekiyorsanız bir doktora danışmanızda fayda vardır. Her bireyin metabolik ve hormonal yapısı birbirinden farklı olduğu için sorunun kaynağının da farklı olması muhtemeldir. Düşük yapmış anne adayları doktorlarının tavsiyelerini önemsemelidir ve bu tavsiyeleri dinleyerek tekrar hamile olmayı düşünmelidir. Düşükten sonra anne adaylarının 2 ay dinlenmesi önerilir ve ardından tekrar hamile kalmaları uygun görülür. Düşük yapmış annelerin psikolojik desteğe ihtiyacı olduğunu da unutmamak gerektiğini bilmek oldukça önemlidir.

Düşükten Sonra Adet Olmadan Hamile Kalan Var Mı?

Düşükten sonra adet olmadan hamile kalan anne adayları mevcuttur. Her bireyin metabolik yapısı ve hormonal dengesi farklı olduğu için her anne adayı adet olmadan hamile kalmayabilir. Düşük yapmış anne adayları doktorlarının tavsiyelerine uyarak tekrar hamileliklerini planlayabilir.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın