Gripin Adet Söktürür Mü?
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Gripin Adet Söktürür Mü?

0

Gripin adet söktürmez. Gripin ilacı parasetamol içerdiğinden, kanı sulandırıcı etkisi vardır ve bu nedenle halk arasında adet söktürücü etkisi olduğuna inanılır ancak bu kesinlikle doğru değildir.

Gripin Adet Kanamasını Keser Mi?

Gripin adet kanamasını kesmez. Adet kanaması, vücudunuzun ihtiyacı olan bir süreçtir ve artık kullanılmayan, toksik durumdaki kan ve yumurtanın vücudunuzdan atılması için gereklidir. Adet kanamanızı herhangi bir ilaçla durdurmaya çalışmanız, çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle, kesinlikle kaçınılmalıdır.

Gripinle adet söktürme gibi şehir efsaneleri sağlığınızı tehdit edebilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için, adet dönemi ile ilgili her türlü sorununuzda mutlaka bir jinekologa görünmelisiniz.

Grip Hapları Adet Geciktirir Mi?

Grip hapları adet geciktirebilir. Kullandığınız her ilaç, vücudunuza dışarıdan bir kimyasal maddenin girmesi anlamına gelir ve bu nedenle adet döngünüz değişebilir. Grip oldum adetim gecikti diye endişeleniyorsanız, kullandığınız ilaçlar nedeniyle olabilir ancak içinizi rahatlatmak amacıyla doktorunuza danışmanız iyi olabilir.

Adet Öncesi Grip Olmak

Adet öncesi grip olduysanız, Gripin ve türevi Minoset ilacı kullanabilirsiniz. Bu ilaçlara karşı herhangi bir alerjiniz yoksa, doktorunuz da kullanmamanız yönünde herhangi bir tavsiyede bulunmadıysa, soğuk algınlığı, nezle ve grip için gripin kullanabilirsiniz.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın